Warto przeczytać

Testy obciążeniowe transportu bliskiego, czyli jak zadbać o proces produkcyjny w firmie

Prawidłowe działanie każdego zakładu przemysłowego jest kluczowe nie tylko dla jego rozwoju ale także dla odnoszonych korzyści biznesowych. Nawet najmniejsze nieprawidłowości w funkcjonowaniu wykorzystywanych maszyn oraz urządzeń mają bardzo duży wpływ na opóźnienia procesu produkcji. Dla przedsiębiorstwa skutkuje to ogromnymi stratami nie tylko pod względem finansowym ale także w kwestii używanych surowców. Dlatego właśnie tak istotną rolę pełnią różnego rodzaju testy mające na celu sprawdzenie sprawności maszyn przed dopuszczeniem ich do pracy. W niniejszym artykule przedstawimy Ci ten temat nieco szerzej. Czytaj dalej!


Sprawdź czym są testy obciążeniowe i dlaczego ich potrzebujesz


Niepodważalnym faktem jest to, że rzeczy martwe lubią psuć się w najmniej odpowiednim momencie. Dla przedsiębiorstwa produkcyjnego stanowi to poważny problem. Konieczne jest nie tylko wezwanie do naprawy odpowiednich fachowców ale także późniejsze sprawdzenie wszelkich elementów istotnych w kwestii bezpieczeństwa pracowników obsługujących dane urządzenie. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się testy obciążeniowe, których celem jest sprawdzenie sprawności, a przede wszystkim wytrzymałości urządzeń transportu bliskiego. Musisz mieć świadomość, że maszyny te mają określone parametry wagowe, co oznacza, że wykorzystywanie ich do transporty cięższych materiałów może skutkować uszkodzeniami całej konstrukcji bądź poszczególnych elementów. Najczęściej testy te stosuje się w przypadku suwnic, wciągników oraz dźwigów, które swoje zastosowanie znajdują na halach produkcyjnych, magazynowych, bądź w przemyśle ciężkim tak jak np. górnictwo. 


Wysoki poziom bezpieczeństwa i pracy to klucz do sukcesu produkcyjnego


Wykonywane testy obciążeniowe bez wątpliwości muszą być zgodne z obowiązującymi wymaganiami, a stosowane maszyny powinny posiadać parametry techniczne również ściśle ustalone w przepisach. Możesz je znaleźć w Rozporządzeniu ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego. Podczas testów ocenia się zarówno obciążenie dynamiczne jak i statyczne. W tym celu wykorzystuje się metodę obliczeniową oraz praktyczną polegającą na zawieszeniu konkretnego obciążenia na maszynie. Brak takich testów może również skutkować karami ze strony Urzędu Dozoru Technicznego. Przedsiębiorstwo HAK oferuje wszystkim zainteresowanym profesjonalne wykonanie testów zgodnie z wymaganiami technicznymi. Doświadczeni fachowcy zadbają o to, aby stosowane przez Ciebie urządzenia transportu bliskiego właściwie spełniały swoje zadanie oraz nie stanowiły zagrożenia dla życia pracowników. Nie zwlekaj i zapoznaj się z ofertą już teraz jeśli chcesz zachować w swoim przedsiębiorstwie produkcyjnym najwyższy standard pracy!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.