czwartek, 28 października 2021

Kultura i rozrywka

Teleskop dla uczniów w PG2

Teleskop dla uczniów w PG2
Publiczne Gimnazjum nr 2 w ramach projektu edukacyjnego "Mały Archimedes" nabyło na potrzeby szkolne teleskop firmy Bresser Messier N-150.

Dzięki nowym sprzętom: teleskopowi oraz lornetce astronomicznej młodzież ma okazję podziwiać ciała niebieskie oraz  zainteresować się astronomią, która często  dla wielu osób jest abstrakcją.  Młodzież wraz z nauczycielem prowadzącym już w najbliższych dniach ma wyjść w plener, by wypróbować nowe urządzenie.


Mały Archimedes to program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 2010 / 2011. Projekt skierowany jest do uczniów 30 szkół gimnazjalnych z 4 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Wśród nich jest Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie.

Messier N-150 firmy Bresser to wysokiej klasy teleskop zwierciadlany o średnicy lustra głównego 150 mm i ogniskowej 1200 mm. Przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jaki i zaawansowanych miłośników astronomii. Jest to wszechstronny instrument astronomiczny znaczącej już wielkości, pozwalający na prowadzenie bardzo zaawansowanych obserwacji wizualnych i wykonywanie fotografii nieba przy krótkich czasach naświetlania. Wyposażony jest w wyciąg okularowy o średnicy 2 cali z redukcją na 1,25 cala, umożliwiając korzystanie z obydwu standardów opraw okularów.


Życzymy bezchmurnego nieba i udanych obserwacji!

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.