Szczuczyn

Tak powstawała Niepodległa

Tak powstawała Niepodległa

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy "Tak powstała Niepodległa" eksponowanej w sali konferencyjnej Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie.

Wystawa "Tak powstawała Niepodległa" poświęcona jest procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Jedenaście plansz składających się na wystawę prezentuje bardzo bogaty materiał historyczny, zarówno biorąc pod uwagę treść jak i fotografie. Nie brakuje też ciekawostek z różnych dziedzin, takich jak system edukacji, sport, architektura, inwestycje i rozwój, medycyna.

Wystawa będzie gościć u nas do końca czerwca br. Ekspozycja powstała z inicjatywy Biura Programu "Niepodległa", autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu "Niepodległa"), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

Andrzej Kosmowski
Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie

 

poniedziałek, 27 września 2021

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.