czwartek, 6 października 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11536 wyświetleń

TAK dla obwodnicy

21,56 proc. wyniosła frekwencja w niedzielnym referendum wojewódzkim w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Referendum jest nieważne, bo nie został przekroczony próg 30 proc. frekwencji - poinformowała oficjalnie w poniedziałek nad ranem Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku.

W całym województwie podlaskim na blisko 950 tys. osób uprawnionych do głosowania, w referendum wzięło udział ponad 204,7 tys. Ponad 92 proc. głosów ważnych, to odpowiedzi na "tak", czyli za obecnie przyjmowanym wariantem inwestycji.

środa, 5 października 2022

100. urodziny Pana Stanisława

Komentarze (2)

Na onecie podano, że njniższa frekwencja poza powitem wysokomazowieckim była w byłym województwie łomżyńskim. Wynika z tego, że wyborcy z byłego łomżyńskiego wyjechali za pracą do USA, Anglii lub Irlandii, a pozostali pracowali w Mlekpolu lub Pfleidererze - poszli tylko emeryci i ci co mieli akurat wolne stąd te 16%. Ten baran, który wymyślił referendum w sprawie Rospudy powinien oddać te 2mln zł z własnej kieszeni. Trzeba mieć siano w głowie, żeby procedury wynikające z prawa budowlanego i unijnego w końcowej fazie realizacji poddawać losowaniu jakim jest referendum. Nie zawraca się w połowie drogi!

Bo to powinni robic tak ...............browar za głos i były by tłumy.....chociaz by sie uzbierało te 30% ////i ustawa by przeszła.........

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.