wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 18651 wyświetleń

Tajemnica kodu 19-200

Jeden kod pocztowy, czy dwa ? 19-200 czy 19-200 i 19-203 – różni urzędnicy twierdzą co innego, nikt nie potrafi ostatecznie potwierdzić ile rzeczywiście kodów pocztowych aktualnie obowiązuje na terenie Grajewa. Na szczęście na razie na administracyjnym zamieszaniu nie tracą klienci poczty oraz przedsiębiorcy.

W listopadzie ub. r. w odpowiedzi na pismo z wydziału spraw obywatelskich UM , naczelnik Centrum Sieci Pocztowej w Łomży poinformował, że na terenie Grajewa aktualnie obowiązuje jeden kod pocztowy 19-200.

We wrześniu br. na sesji radnych Grajewa tę informację oficjalnie przekazał i potwierdził przewodniczący Rady Miasta oraz naczelnik wydziału spraw obywatelskich.

- Potwierdzam tę informację. W 2005 r. na piśmie zwróciłem się do Łomży z zapytaniem ile rzeczywiście kodów pocztowych obowiązuje w mieście. Od jakiegoś czasu wydajemy dowody osobiste tylko i wyłącznie z kodem pocztowym 19-200 – mówił na ostatniej sesji Rady Miasta, naczelnik wydziału spraw obywatelskich.

Jak ustaliliśmy wydział ewidencji gospodarczej UM w Grajewie nadal rejestuje firmy z kodem 19-203, ewidencja ludności używa tylko kodu 19-200. Wydział komunikcji Starostwa Powiatowego Prawo Jazdy osobie zamieszkałej na osiedlu Południe w Grajewie wyda z kodem 19-200, ale np. Dowód Rejestracyjny pojazdu z kodem 19-203.

W rozmowie telefonicznej dyrektor Centrum Sieci Pocztowej w Łomży ponownie stwierdził, że w Grajewie uprawnione jest posługiwanie się jedynie kodem 19-200. Zdaniem dyrektora nie ma potrzeby używania dwóch kodów, gdyż w mieście wszystkie listy i przekazy trafiają do Urzędu Pocztowego Nr 1.  

Jednak jak się okazuje „likwidacji” kodu 19-203 nie potwierdza naczelnik Urzędu Pocztowego Nr 1 w Grajewie. Zdaniem Alicji Arasimowicz oba kody pocztowe są poprawne i nie ma obawy, że list zaadresowany z 19-203 nie dotrze do odbiorcy.

- Nie wiem skąd się wzięło całe zamieszanie z kodami pocztowymi w Grajewie. Tak naprawdę znaczenie mają tylko trzy pierwsze cyfry 19-2, one oznaczają, że list trafia do Grajewa. Na początku 2006 r. na naradzie w Dyrekcji Generalnej Poczty w Warszawie ustaliliśmy, że w naszym mieście dalej obowiązywać będą dwa kody pocztowe – powiedziała Alicja Arasimowicz.

Administracyjne zamieszanie nie zmusza na razie klientów poczty oraz przedsiębiorców do kroków w kierunku ujednolicenia kodu. Jak nas poinformował przedstawiciel Urzędu Skarbowego w Grajewie - "w miejscowym Urzędzie używane są dwa kody pocztowe 19-200 i 19-203 - obydwa są poprawne".

- Postaram się wyjaśnić całe zamieszanie, porozmawiam z dyrekcją w Łomży. Zapewniam, że z powodu kodów pocztowych nie ucierpią przedsiębiorcy, nie chcemy narażać ich na dodatkowe koszty – dodała Alicja Arasimowicz.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Każda placówka pocztowa ma swój własny indywidualny kod. 19-203 to kod poczty na os. Południe i jest on właściwy dla adresatów znajdujących się w rejonie działania tegoż urzędu. Natomiast 19-200 to kod poczty na ul. Piłsudskiego, nadrzędnej wobec wcześniej wymienionej. Gdyby w Grajewie powstała jeszcze jakaś poczta, to mogłaby mieć kod 19-201, 19-203 lub 19-204.

Jak sie składa podanie o dowód osobisty to skreslaja 19-203 i pisza 19-200 wescie wy sie wszyscy zastanówcie o co chodzi bez sensu............. ;/;/;/

do "cham" - jeśli mieszkasz na Południu - to sprawdź D.O. lub inny dokument! tam jest 19-200 !

Cham ---> nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz !
Dwa różne kody (19-200 i 19-203) nie są oznaczeniami rozróżniającymi placówki Poczty Polskiej w Grajewie. Takimi oznaczeniami są: "UP Grajewo 1" dla poczty na ul. Piłsudskiego i "UP Grajewo 4" dla poczty na os. Południe. Od ponad roku czy dwóch lat nie ma już kodu 19-203, bo w placówce "Grajewo 4" nie "urzędują" już doręczyciele/listonosze. Listonosze są tylko w "Grajewo 1" i tylko jeden kod obowiązuje, czyli 19-200. Korespondencja, która trafia na "Grajewo 4" jest przenoszona na pocztę przy ul. Piłsudskiego i tam listonosze ją roznoszą.

sorki, zmienili widać organizację UP

lol i teraz zmieniaj dowod i prawojazdy bo ktos cos ustalil bez sensu nawet tego nikt nie rozglosil lol

czemu nie ma tutaj grajewskiego herbu co? ?????????????????????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.