Sport

  • 19 komentarzy
  • 15136 wyświetleń

Sztuczne lodowisko w Grajewie

- Lodowisko otworzymy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia -  zapewnia jeszcze w trakcie robót Adam Kiełczewski, burmistrz Grajewa. – Bardzo się cieszę, że powstaje inwestycja tak wyczekiwana szczególnie przez dzieci, ale nie tylko. Będą z niej korzystać również dorośli. Już teraz z placu budowy zapraszam miłośników łyżwiarstwa.

Prace przy budowie lodowiska na „Orliku” przy ulicy 11 Listopada dobiegają już końca. Mieszkańcy cieszą się, że wreszcie będzie. Mieli wątpliwości czy się uda po ubiegłorocznej nieudanej próbie zorganizowania lodowiska. Na otwarcie przygotowywany jest pokazowy mecz hokejowy hokeistów z Polski. Grajewskie sztuczne lodowisko nie będzie obawiało się temperatur w okolicach zera stopni, gdy lód na normalnych taflach zaczyna topnieć. Po nocnych przymrozkach powierzchnia lodu nie nadaje się niejednokrotnie do jazdy. Kto nie ma własnych łyżew będzie je mógł wypożyczyć na miejscu w wypożyczalni wyposażonej w profesjonalną suszarkę i środki odgrzybiające. Grajewianie nie będą musieli obawiać się zarażenia grzybicą.
- Kierowanie miastem to nie łatwa sprawa i ciężko burmistrzowi idzie, ale widać, że się stara – mówi Andrzej Waljewski spotkany na ulicy 11 Listopada

Letnie przemiany
Latem „Biały Orlik” na powrót będzie dostępny piłkarzom, siatkarzom i koszykarzom, szczypiornisto i tenisistom.
- To jest instalacja, którą na wiosnę będziemy demontować – informuje burmistrz Kiełczewski. – Dlatego też pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji są przy pierwszym montażu. Bacznie obserwują składanie wszystkich elementów, robią filmiki, żeby później mogli to na następny rok odtworzyć. Montaż obecny i demontaż wiosenny mamy gratis od firmy. Później już będziemy to robić sami.


"Biały Orlik" to nazwa programu rządowego polegającego na organizacji sztucznych i ogólnodostępnych lodowisk na terenie istniejących już kompleksów sportowych wybudowanych w ramach akcji "Moje boisko Orlik 2012". Całkowity koszt lodowiska to 300 tys. zł. którą współfinansuje ministerstwo.

Janek Kalbarczyk

wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (19)

Super nowy Burmistrz i od razu widoczne zmiany oby tak dalej ;)

Bardzo się cieszę, na pewno razem z koleżankami skorzystamy;) Tylko ile będzie kosztować wypożyczenie łyżew?

Tak trzymać!!! Dobrze oddałem głos. Na łyżwach będę jeździł.
No to coś w tym Grajewie zaczyna się dziać.

Super pomysł, oby więcej takich. Z pewnością przyjdę pojeździć :P

pomysł dobry tylko mam obawy co do wykorzystania lodowiska. Społeczeństwo mamy teraz leniwe ale może chociaż dzieci będą korzystać.

Ludzie!!! Lodowisko w GRAJEWIE jest budową ogólnopolskiego programu rządowego polegającego na organizacji sztucznych i ogólnodostępnych lodowisk na terenie istniejących już kompleksów sportowych wybudowanych w ramach akcji "Moje boisko Orlik 2012"
Nie jest to zasługą BURMISTRZA!!!

Ja tam lecę!! I mało mnie obchodzi kto zrobił ;D ważne że jest !!!

A będzie można wypożyczyć łyżwy???i za ile?

nie ma to jak lodowisko w WOJEWODZINIE ;P

A moze i basen burmistrz by zrobił bo lodowisko to nie jest zaslugą burmistrza he he

A czy to ważne czyja zasługa, brać dzieci z domów oderwać ich od komputera , siebie od telewizora i heja:)

marta samorząd niech to będzie i same euro ale jak ktoś chce to zrobi a jak przez tyle lat nic się nie działo i też były akcje ogólnopolskie tylko nie w Grajewie to było wam git aby przy korycie brawo Panie Burmistrzu sylwek, lodowisko i inne super pomysły GRATULACJE i życzę jeszcze dużo cierpliwości do takich ludzi jak koleżanka "marta-samorząd " a wiem że takich w Pana kręgu nie brakuje

czy lyzwy beda do wypozyczenia ? i od kiedy bedzie lodowisko czynne?

Będzie to około 2-4 zł

to około 2 zł ,czy około 4 zł

Czyli jednak można ? Już Grajewo nie będzie musiało jeżdzić do Wojewodzina i Prostek. Brawo panie Burmistrzu! Pamiętam jak po nieudanych próbach wylania lodowiska w ubiegłym roku zapowiedział pan że w przyszłym roku Grajewo będzie miało prawdziwe lodowisko i słowa pan dotrzymał.

a kiedybędzie otwarte ??

gdzie mozna bedzie dokładnie wypozyczac łyżwy???

bardzo fajnie :) podziękowania dla burmistrza i władz samorządowych. Na pewno wielu dzieciakom (i starszym oczywiście też) sprawi wiele radości :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.