środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9527 wyświetleń

Szpital "forever"

Jak jest przyszłość Szpitala Ogólnego w Grajewie?

- W Grajewie będzie istniała placówka ochrony zdrowia. Nasz szpital nie może zniknąć z mapy regionalnej Polski. Osobiście stoję nadal na stanowisku przekształcenia tego podmiotu w spółkę. Sytuacja naszego powiatu jest nieco utrudniona, gdyż na naszych barkach spoczywa dofinansowanie szpitala. I to jest inwestycja pierwszoplanowa – modernizacja szpitala pod każdym względem. Na dzisiaj jedynie prężnie przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie działa Oddział Psychiatryczny. Nowy oddział cieszy się dużym uznaniem. Schorzenia, które się w nim leczy coraz bardziej dotykają współczesnego człowieka – starosta Jarosław Augustowski

- Wygląda na to, że pomysł przekształcenia szpitala w spółkę padł. Trudno mi coś powiedzieć na ten temat więcej, bo zarządzam tylko wcześniej przyznanymi szpitalowi środkami. W tej chwili czekamy na decyzje związane z pożyczkami na wypłaty np. zaległych należności dla pielęgniarek („ustawa 203”). Można powiedzieć, że dalsze losy Szpitala Ogólnego są w rękach Rządu i podjętej legislacji. Być może otrzymamy 3 mln zł, a wtedy będzie to dobrze rzutować na naszą sytuscję – Grzegorz Dembski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (4)

Co ma na mysli Pan Starosta mówiąc o prężnie rozwijającym się oddziale psychiatrycznym? Proszę o wykazanie zysków tego oddziału. N razie, jak mi wiadomo przynosi straty. Bełkot władzy udziela się ludziom siedziącym na najwyższych stołkach samorządu.

Ja nie lubię tego szpitala, bo przez nich mało co nie zmarł mój tata. Po bardzo ciężkim wypadku nie dawali żądnych szans. Po przewiezieniu do Białegostoku uratowali i dziś żyje i pracuje :).

Od wielu lat sytuacja szpitala nie jest tajemnicą. To może podzielimy kwotę zadłużenia szpitala na liczbę obywateli Grajewa, mała składka i po problemie. Swoją drogą może ktoś zna dane i poda wartość tej kwoty. Jeśli składki nie będzie to na pewno przyjdzie wujek z ameryki albo inny polityk przed wyborami obieca wszystko. Czy w możliwości szpitala leży spłacenie zagłużenia? A może ktoś zna inny sposób wychodzenia długów nie związany ze spłatą. To ja chętnie pożyczę od niego milion albo dwa. Może byż nawet na procent. Oczywiście mam na myśli pieniadze pożyczającego a nie osobę na stanowisku zarządzającą pieniędzmi urzędu, spółki gmninnej itp. Czekam na propozycje

Zadłużenie podzielić nie na obywateli Grajewa ,lecz powiatu grajewskiego. Ale znając mentalność i podejście mieszkańców tego rejonu do sprawy, myślę,że to utopia. Wszyscy narzekają, podchodząc do sprawy tak, jakby ich nie dotyczyła i liczą, że jakoś to będzie. Oni już przecież tyle dali na ten szpital???Ajakie wymagania stawiają ,gdy trafią do szpitala!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.