wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 11780 wyświetleń

Szkoły średnie -giełda

W dniu 15 kwietnia 2005r. odbyła się giełda promocyjna szkół ponadgimnazjalnych, której organizatorem była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, ul. Mickiewicza 3 w Grajewie. Prezentacje odbywały się w hali MOSiR.

Swoje oferty edukacyjne prezentowały: Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie, Zespół Szkół w Szczuczynie, Zespół szkół nr 1 w Grajewie, Zespół Szkół nr 2 w Grajewie, Zespół Szkół w Wojewodzinie, Zespół Szkół w Niećkowie. Zainteresowanie było bardzo duże, przybyli gimnazjaliści III klas, ale nie tylko.

Reprezentanci ZS nr 1 w Grajewie o swojej szkole wyrażali się bardzo pochlebnie:
- Szkoła daje możliwość rozwoju intelektualnego, ułatwia dostanie się na studia, a potem podjęcie pracy. Mamy wykwalifikowaną kadrę, która potrafi współpracować z młodzieżą. Trudno w jednym zdaniu zareklamować naszą szkołę, ale jedno jest pewne, jesteśmy dobrze przygotowywani do dalszej edukacji i rozwoju. Chyba udało nam się zachęcić gimnazjalistów, bo wielu wzięło podania o przyjęcie do wypełnienia – Tomek, Maciej i Kamil.

Podobne słowa usłyszeliśmy od nauczycieli ZS nr 2 w Grajewie:
- Ten rok jest dla nas zaskakujący. Szacujemy, że dużo chętnych wybierze klasę ogólną LO, Technikum Ekonomiczne, Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych. Nasza szkoła ma świetną bazę dydaktyczną, sprzętową. Jest to przede wszystkim miejsce bezpieczne. Mamy także certyfikat „Szkoły z klasą” i uważamy, że jest to także atrakcyjne dla przyszłych uczniów. Tegoroczne hasło ZS nr 2 to „Szkoła, która zdała egzamin”. Pilotaż Nowej Matury wypadł bardzo pomyślnie - aż 75% wynosił wynik zdawalności. Dobrze uczymy każdego ucznia. Kolejnym plusem naszej szkoły jest przystosowanie dla osób z dysfunkcjami ruchowymi. Mamy windy, podesty, nie mamy progów. ZS nr 2 odkrywa i rozwija talenty, dowodem są tu laureaci konkursów przedmiotowych – Tomasz Cebeliński (przedsiębiorczość) i Zofia Piotrowska (język polski i angielski).


Sami zainteresowani wypowiadali się równie pozytywnie o dzisiejszej „Giełdzie promocyjnej”:
- Jestem zainteresowana ofertą ZS nr 1. Chcę wiedzieć przede wszystkim jakie są profile i zasady rekrutacji. Nie jest to decyzja spontaniczna, o wyborze szkoły myślałam dużo wcześniej. Dzisiejsze prezentacje są bardzo ciekawe i potrzebne, bo może są osoby, które nie wiedzą tak do końca, jaką szkołę wybrać – Ola z PG nr 2 w Grajewie.

- Mam już sprecyzowany wybór szkoły, będzie nią ZS nr 1. Zastanawiam się tylko jeszcze nad profilem: europejski lub matematyczno – językowy. O tym wyborze zadecydowały moje plany odnośnie studiów. Giełda jest ciekawie zorganizowana: prezentacje multimedialne, zespół folklorystyczny, smaczne jedzenie – Maciej Curyło, PG nr 2 w Grajewie.

- Mieszkam poza Grajewem i wybierając szkołę brałem to pod uwagę. Interesuje mnie edukacja w ZS w Wojewodzinie. Mam tam dużo znajomych, od których mógłbym np. pożyczyć książki. Chciałbym po gimnazjum wyuczyć się zawodu i następnie pójść do pracy. Myślę o mechaniku samochodowym lub elektryku. Wszystkie prezentacje są bardzo pomysłowe, a konsultanci przyjaźni dla pytających – Marcin Malinowski.

- Interesuję się mechaniką i chciałbym uczyć się w Technikum Mechanicznym w ZS w Szczuczynie. Wiedziałem już od dawna, że ją wybiorę. Poza tym mogę bez problemu dojechać autobusem, bo są połączenia z mojej miejscowości, a w ramach nauki mogę po niższej cenie zdawać na prawo jazdy – Daniel.

MagK
e-Grajewo.pl

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (17)

nawet nawet bylo, ale LO na Mickiewicza pokazalo jak jest pewne siebie:| ze po co maja cos organizowac przygotowywac skoro i tak wszyscy tam zloza papiery! Pffff mysla, ze zwykla tablica informacyjna wystarczy!!! Ehhhhh n/c!
Za to Wojewodzin, "Jednostka" pokazali sie z jak najlepszej strony:D podobalo mi sie:) A co do Nieckowa i Szczuczyna to tez nie mam zastrzezen byli mili i ciekawie sie zaprezentowali! Dziękuje:)

Było cool :) Reporterka fajna lacha ;)

:D jak zawsze z pleców mnie sfotografuja:D.

lo super! najbardziej mi się podobało - prezentacja multimedialna; suuuper!
nie znasz się justynka.....

Droga Justynko:-)
Za formę prezentacji LO ograniczoną do: prezentacji multimedialnej, tablicy informacyjnej, ulotek, wzorów podań i obecności jedynie kilku uczniów klas II jestem odpowiedzialny wyłącznie ja - ja więc sie bęę tłumaczył.
1. specyfika szkoły jest taka, że ci z Was, którzy do nas przychodzą powinni wiedzieć, co ich tu czekać będzie -dostarczylismy więc mteriału informacyjnego o tym, czego i w jakim wymiarze godzinowym będziecie się u nas uczyć.
2. nie mam pomysłu jna widowiskowy sposób zaprezentowania tego co mamy, na przykład już w tym roku: I miejsca w województwie tenisistek i w zawodach obronnych, awans do II ligi szkolnej siatkarek, utrzymanie się w III lidze debiutujacych tam siatkarzy, 3 już finalistów ogólnokrajowych olimpiad wiedzowych.
Pozdrawiam.aj

i kto tu jest "debeściak"?!
justynko chyba miałaś na celu troszkę namieszać, to było zamierzone...ale nie uda ci się!
ide do lo (na mickiewicza, żebyś nie miała watpliwości)

takiego dyra to ze świecą szukać....podziwiam

aj tam, wszystkie by były super, zeby nie trzeba było się uczyć, nie???
gdzie nie pójdziesz tam kucie- jesteś dobry możesz i do koziej wólki iść! tylko trzeba coś reprezententować soba (żartowałam :-)

Ja tam ide na Mickewicza do LO. Najlepsza szkola :D

a ja myślę że Niećkowo i Wojewodzin pokazali się najlepiej!!! brawa dla nich..Ciekawe szkoły i super prezentacje!! oy tak dalej

zgadzam sie z tym ze LO było zbyt pewne siebie..ci chłopcy w ogóle jacyś dziwni..a prezentacja hmmm skromna..Niećkowo i Wojewodzin dla was nalezy sie uznanie:)) fajnie wam to wyszło..ciekawie się was ogląda i w ogóle..zastanawiam sie nad którąś z tych szkół.. widzę że u was się dużo dzieje..rózne zespoły i takie tam hmmm super

Jestem absolwentka grajewskiego LO. Niechce Wam nic doradzac czy sugerowac. Opisze wam pewna historie. Mam siostre blizniaczke. W podstawowce uczylysmy sie tak samo. Nasze drogi sie rozeszly, ona wybrala W. Obie zdalysmy mature. Studiujemy ekonomie, Ona ma problemy. Zaluje, ze nieposzla do Naszego LO. Szkola ta swietnie przygotowuje na studia. Ja nie mam problemow....

ej a gdzie strzały opinia :/ :P

ee lipa, ja tam ide do jednostki

Każda szkoła ma swoją specyfikę. To, że Niećkowo grało jest Ok - mają tradycje. To, że Wojewodzin zaprezentował dobre kształcenie w obszarze żywienia to też tradycja. Jeśli ma się w szkole mistrza w zapasach to należy go pokazać. "To, że tylko w LO jest rzutnik multimedialny to też trzeba go pokazać". LO jest szkołą wiodącą i z największymi tradycjami i tam zawsze będą uczniowie. Pozostałe szkoły w powiecie muszą ze sobą bardzo rywalizować. Z punktu widzenia Starostwa jest to dobre, ponieważ w jakis sposób wzrasta poziom kształcenia. Tylko aby ta rywalizacja była zdrowa. Niestety idzie nieuchronnie niż demograficzny, który w sposób naturalny zamknie 1 lub 2 placówki oświatowe w szkolnictwie ponadgimnazjalnym. I do tego momentu powinno juz w tej chwili przygotowywac się Starostwo. Trzeba będzie zagospodarować budynki i dać pracę po przekwalifikowaniu dla około 50 nauczycieli i 15 pracowników szkół.(biorę pod uwagę odejścia na emerytury). I TO JEST PROBLEM, NAD KTÓRYM TRZEBA JUŻ POWAŻNIE MYŚLEĆ. PRZEWIDUJĘ WYKWIT TEGO PROBLEMU NA ROK 2010.

No, rzutnika to pokazywac nie chcieliśmy:-)Raczej to co z niego się wyświetlało, a co przygotowali przecież nasi uczniowie.
Chociaż wypada sie pochwalić: zafudowali go nam uczestnicy III Zjazdu Absolwentów
Co do mrocznego dosyć scenariusza na najbliższych 5 lat przedstawionego przez moją koleżankę "po fachu" :
1. nie wiem czy szkoły będą likwidowane, zatrudnienie rzeczywiście jednak się zmniejszy,
2. dotyczyc to będzie wszystkich szkół, ogólniaka też.

Nie bądźcie głupi lo w Grajewie nie prezentuje już żadnego poziomu .,....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.