niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10136 wyświetleń

Szkolenia w PUP

1. Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie inicjuje, organizuje i finansuje szkolenia bezrobotnych, w celu zwiększenia ich szans na uzyskanie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, podwyższenia kwalifikacji zawodowych lub zwiększenia aktywności zawodowej, w szczególności w przypadku:

1) braku kwalifikacji zawodowych;
2) konieczności zmiany lub uzupełnienia kwalifikacji w związku z
brakiem propozycji odpowiedniej pracy;
3) utraty zdolności do wykonywania pracy w dotychczas
wykonywanym zawodzie;
4) braku umiejętności aktywnego poszukiwania pracy.

2. Powiatowy Urząd Pracy organizuje szkolenie bezrobotnych w szczególności z wykorzystaniem umów szkoleniowych, zawieranych pomiędzy starostą, pracodawcą i instytucją szkoleniową.

3. Powiatowy Urząd Pracy kieruje bezrobotnego, na wskazane przez niego szkolenie, jeżeli uprawdopodobni, że szkolenie to zapewni uzyskanie odpowiedniej pracy, jeżeli jest spełniony przynajmniej jeden z warunków, o których mowa w ust. 1.

Szczegółowe informacje - Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie, pokój 12.

e-Grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (5)

Mam pytanie .a co jak bezrobotny sie już wyszkoli?Takie szkolenia to marnowanie państwowych pieniędzy nic wiecej .Mamy mnóstwo młodych ludzi już wykształconych i nie ma dla nich pracy.Ja wiem ,że to nie zależy od PUPu w Grajewie.Muszą byc tworzone nowe miejsca pracy.Rząd musi stworzyc mechanizmy ,a tych nie widać,bo rządzą nami durnie.którzy nie maja żadnego pomysłu na zmniejszenie bezrobocia.wymyślaja coraz to nowe przepisy ,ktore jeszcze bardziej komplikuja życie bezrobotnym i pracodawcom.Choćby ostatni który nakazuje podpisac umowe na 24 miesiące z osoba skierowana do prac interwencyjnych chodzi tu o podmioty prawa handlowego.Albo kierowanie do pracy gdzie wymaganea jest odpowiedzialnośc materialna stażystów.Chodzi tu o program ABSOLWENT,PIERWSZA PRACA.kto to wymyślił?Te programy i szkolenia nie ogranicza bezrobocia to jest absurd.

To nabijanie pieniędzy dla wykładowców.To oni mają najwięcej korzyści z takiego programu o zwalczaniu ,lub ograniczaniu bezrobociaW niedługim czasie nie tylko Grajewo ,ale cała Polska poprzez takie działanie będzie krajem emerytów i rencistów.Tylko kto będzie płacił składki na ZUS i filary jak nie będzie komu i gdzie pracować.Bo mlodzi wykształceni ludzie znajdą w większości pracę za granicą i tam będą odprowadzać składki.Każdy średnio rozgarnięty wie ,że płace jakie się oferuje obecnie w firmach młodym ludziom nijak się maja do podstawowych kosztów utrzymania.Bo konia z rzędem temu kto sie da radę utrzymać opłacając mieszkanie w bloku i reszte przeznaczając tylko na jedzenie za 800zł.już dwuch idiotów z sejmu próbowało i co z tego wyszło? Jakoś ucichło o nich.Przeczytajcie i dostrzeżcie śmieszność w tym całym zwalczaniu bezrobocia .To fikcja nic więcej.

Ja na prace z urzedu czekam i nie moge sie doczekac.Z kursami na wozek widlowy tez a na absolwenta to nie pojde bo co mam zrobic z tym nedznym 450zl wole w domu siedziec

kursy to dodtkowe pieniadze dla wykładowców europejski podatnik nabijany jest w butelkę . uczęszczałam na kurs który kosztował krocie i co zaraz minie dwa lata a ja oferty pracy w tym zawodzie nie dostałam po drodze zdążyłam zrobić wiele rzeczy min. podnieść rangę swego wykształcenia , znależc stałą pracę zupełnie odbiegającą od tego czego nauczyłam się na kursie . ALE MOI DRODZY RODACY DLACZEGO JA OSOBA W MIARĘ WYKSZTAŁCON AMAM PRACOWAC JAKO WYKWALIFIKOWANA OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH JEŚLI TA PRACA ZAREZERWOWANA JEST DLA PUPILEK P. KIEROWNIK Z PCK .SZKODA TYLKO ZE TE PUPILKI NIE TO ZE NIE MAJA SZKOŁ POKOŃCZONYCH TO JESZCZ GWOLI TEGO NIE MUSIAŁY CHODZIC NA NUDNY KURS I UCZYC SIE ELEMENTOW PSYCHOLOGII.

Każde szkolenie to nowa okazja......

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.