poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

"Szklanka mleka"

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa znalazła się w gronie 14 firm z Podlasia pretendujących do tytułu „Filar Polskiej Gospodarki”. Wyniki plebiscytu najważniejszych dla gospodarki poszczególnych regionów firm poznamy w listopadzie.

Ranking „Filar Polskiej Gospodarki” to nowa inicjatywa „Pulsu Biznesu” i międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Coface Intercredit Poland. Jego celem jest utworzenie pierwszego w Polsce katalogu wiodących dużych firm w poszczególnych województwach.
Organizatorzy plebiscytu, w oparciu o wyniki finansowe firm, nominowali do tytułu „Filar Polskiej Gospodarki” 312 podmiotów – maksymalnie 20 z każdego województwa. Na Podlasiu do rankingu wytypowana została Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa, a także spółdzielnie z Sokółki, Piątnicy i Wysokiego Mazowieckiego a także białostocki SOT, Cefarm, Pepees, Pronar, Polska Grupa Farmaceutyczna, Philips DAP, Pfleiderer Grajewo, MTC, Instal Białystok i BOS.
Jak podkreślają organizatorzy konkursu - kandydatów na filary cechuje stabilność rozwoju. Są to firmy, które płacą podatki do lokalnej kasy samorządowej, nie zalegają z płatnościami publicznoprawnymi oraz wobec pracowników. Są to podmioty uznawane za swoiste koła napędowe gospodarki regionalnej.
Na obecnym etapie rankingu na wytypowane firmy głosy oddawać będą przedstawiciele reprezentatywnych dla danego regionu instytucji prywatnych i publicznych, mediów, organizacji biznesowych oraz mieszkańcy. 17 Filarów Polskiej Gospodarki poznamy 18 listopada.

First Communications


Akcja "Szklanka Mleka" ma zachęcić dzieci do picia mleka na przerwach między lekcjami. Mleko można zamienić np. na jogurt. Wnioski do Agencji Rynku Rolnego mogły składać szkoły, internaty, przedszkola. Do każdego kubka mleka lub jego przetworów Agencja dopłaci średnio jedną złotówkę. Resztę muszą dopłacić rodzice albo sponsorzy.
W naszym mieście do programu dołączyły placówki:
ZSM nr 1 (ul.Szkolna)
SP nr 4 (ul.Konstytucji 3 Maja)
GP nr 2 (ul.Mickiewicza)
SP nr 2 (ul.Mickiewicza)

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.