sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Szczuczyńskie foto-migawki

 
N a   b i e ż ą c o.  Nr 1 (5)
 
 1. Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2011 r.
     Spis zostanie przeprowadzony w dniach od 01 kwietnia do 30 czerwca. Narodowy Spis Powszechny przeprowadzany jest przeciętnie, co 10 lat. Ostatni był w 2002 roku. Tegoroczny będzie pierwszym spisem od czasu, kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W Szczuczynie wyznaczono Lidera i powołano Gminne Biuro Spisowe.

2. Podział środków na organizację staży i prac interwencyjnych.

    Po posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia, która rozdzieliła środki na organizację staży i prac interwencyjnych wynika, że Gmina Szczuczyn ma zarejestrowane 573 osoby bezrobotne, stanowi to 13,6 % bezrobotnych w powiecie. Wąsosz posiada 274 os., Radziłów 275 os. i Rajgród 492 osoby bezrobotne.

3. Likwidacja eternitu
    W Gminie Szczuczyn dużym zainteresowaniem cieszy się likwidacja eternitu na bazie wniosku i finansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

4. Los Szkoły Podstawowej w Bzurach
    Mimo odbytych w styczniu i lutym trzech spotkań konsultacyjnych z nauczycielami i rodzicami, których dzieci pobierają naukę w Szkole Podstawowej w Bzurach, społeczność wsi z dużym oporem przyjmuje świadomość likwidacji ich szkoły z powodów sytuacji finansowej Gminy Szczuczyn.

5. Wznowienie pobierania próbek w Szczuczynie
    Mieszkańcy Szczuczyna i okolic z zadowoleniem przyjęli wynik negocjacji Gminy ze Szpitalem w Grajewie, który przywraca proces pobierania próbek do badań laboratoryjnych. Dzień pobierania próbek określono na piątek.

6. Różowy wariant obwodnicy
   Po konsultacjach w Starostwie Powiatowym w Grajewie zaopiniowano wariant „różowy” planowanego przebiegu trasy szybkiego ruchu S-61 na odcinku Szczuczyn – Ełk.

7. Udrożnienie rowu przy trasie Szczuczyn-Skaje
    Podjęto działania w celu udrożnienia rowu melioracyjnego przebiegającego w poprzek drogi powiatowej Szczuczyn – Skaje. Uznano, że jego niedrożność, szczególnie na mostku, była bezpośrednią przyczyną podtopienia części miasta w maju i czerwcu 2010 roku.

8. Korzystny przetarg
    W ogłoszonym przetargu na wykonanie sieci wodociągowej wyłoniono wykonawcę, który zaproponował cenę stanowiącą 40% wartości kosztorysowej.

9. Bezpłatna i stopniowa wymiana dowodów osobistych.

   W tym roku rozpoczyna się w kolejna, ale tym razem bezpłatna, wymiana dowodów osobistych. Urzędy gminy zostaną wyposażone w najnowszy sprzęt komputerowy. Nowy dowód otrzymają najpierw ci, którzy ukończą w 2011 roku pełnoletność i ci, którym w tym roku kończy się ważność poprzedniego dowodu. O dowody, wydawane sukcesywnie, można będzie składać wnioski w dowolnym urzędzie gminy, nie koniecznie w miejscu zameldowania. Wniosek złożyć można przez internet. Jednak dokument trzeba odebrać osobiście.

Foto i tekst: Stanisław Orłowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.