czwartek, 26 stycznia 2023

Szczuczyn

  • 3 komentarzy
  • 1842 wyświetleń

Szczuczyn. Wernisaż prac lokalnych artystów

W dniu 16 stycznia 2023 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się otwarcie wystawy: Pomaluj swój świat „Paleta lokalnych artystów” na którą składają się prace autorstwa Pań: Lidii Pieścik i Olgi Sokołowskiej oraz Pana Andrzeja Borusiewicza. Wystawę rozpoczął krótkim wprowadzeniem Janusz Siemion Dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz autorzy wystawianych prac. 


    Lidia Pieścik - od lat zafascynowana jest malarstwem i rękodziełem. W pełni swej pasji poświęcić się mogła po przejściu na emeryturę. W jej malarstwie dominują pejzaże, zwierzęta i martwa natura, a z rękodzieła makramy oraz różne formy wykonane haftem i plecionki z koronki.
    Olga Sokołowska - pochodzi z Białorusi. Od najmłodszych lat maluje. Zafascynowana jest mitologią i fantastyką. Wśród jej prac znajduje dużo portretów wykonanych ołówkiem. Pani Olga jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu w Mińsku i posiada tytuł „Magistra Prawa”. Od kilku miesięcy mieszka w Szczuczynie które jej się podoba i planuje zamieszkać tu na stałe.


    Andrzej Borusiewicz - lokalny artysta i malarz, który od lat wystawia swe prace na festynach rękodzieła m.in.: w klasztorze w Wigrach, Białymstoku, Nidzicy czy Gdańsku. W jego malarstwie dominuje pejzaż podlaski, a w rzeźbach motywy religijne i płaskorzeźby ptaków. 
Otwarcie wernisażu zgromadziło liczne grono przybyłych gości, którzy z entuzjazmem podziwiali różne formy dzieł malarskich, koncepcje, przekaz i barwę. Zainteresowanie wzbudzały eksponowane płaskorzeźby.


    Wszyscy którzy przybyli na wernisaż nie żałowali czasu, który poświęcili na kontakt z „wyższą kulturą” – malarstwem i rzeźbą. 
W trakcie spotkania można było nabyć wystawiane prace.


Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza do obejrzenia wystawy w godzinach pracy instytucji do końca lutego 2023 roku.

 

Tekst i foto: Andrzej Szabelski/Anna Chmielewska

Komentarze (3)

Wspaniale pracę! Cudownie byłoby dodać informacje gdzie można je nabyc:)

Bardzo piękne, gratuluję wytrwałości i pasji

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.