poniedziałek, 4 grudnia 2023

Sport

  • 7 komentarzy
  • 9658 wyświetleń

Szachowe Mistrzynie

Szachowe Mistrzynie Województwa
 Uczennice Szkoły Podstawowej w Szczuczynie zdobyły w tym roku I miejsce w Finałach Igrzysk Wojewódzkich w Szachach. W skład reprezentacji wchodziły: Aleksandra Hanc, Małgorzata Jaworowska - kapitan drużyny i Joanna Filipkowska. Ponadto Małgorzata Jaworowska zajęła I miejsce na II szachownicy zdobywając komplet punktów. Małgosia nie przegrała żadnej partii począwszy od eliminacji powiatowych, finału grupy zachodniej i finału igrzysk.
Igrzyska odbywały sie 27.11.2005 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach, ubiegłorocznych Mistrzów Województwa.W pokonanym polu dziewczęta pozostawiły drużyny:
SP nr 11 Suwałki (II m), Dabrówka Koscielna (III m), SP nr 32 Białystok (IV m), SP nr 10 Suwałki (V m), SSP nr 1 Białystok (VI m), SP Poryte Jabłoń (VII m), SP Wasilków (VIII m),
W eliminacjach wojewódzkich brało udział około 100 szkół z całego województwa podlaskiego. SP w Szczuczynie medal w Igrzyskach Wojewódzkich w Szachach zdobyła już po raz 5 z rzędu. Były to 2 medale srebrne i 2 medale brązowe. Tegoroczny wynik jest największym osiągnięciem sportowym uczniów w historii Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.
Sukces ten jest niewatpliwie zasługą dobrej współpracy nauczycieli, dyrekcji szkoły, Miejskiego Domu Kultury i rodziców.Współpraca ta opierała się na pomocy i organizacji różnego rodzaju zawodów szachowych (Szczuczyńska Liga Szachowa, symultany szachowe, zawody o Puchar Dyrektora MDK, turnieje z cyklu "I ty mozesz zostac mistrzem" - dla najmłodszych, udział w turniejach "Złota Wieża" i organizacji zawodów szachowych w ramach eliminacji Igrzysk Powiatowych i Finałów Grupy Zachodniej).
tekst. Krzysztof Jaworowski - trener drużyny szachowej
fot. Barbara Paszkowska

czwartek, 30 listopada 2023

Grajwo. Klub Sportowy Ookami

Komentarze (7)

mdk nie robiło nie robi i nie będzie nic robić, ciężko im stół do tenisa wystawić, albo piłke dać do halówki. hahaha

Skoro tak dobrze Małogosia gra to dlaczego nie siedziała na pierwszej szachownicy?

gsia nietylko trenuje szachy ale siatke w tym gram i ja zajelismy 1 miejsce i reprezyntujemy podlasie

Gosia jest w wszystko dobra!!!!!

one nie sa w cale najlepsze...mialy farta i tyle... ja pokonuje wszystkie i sie nie chwale... nie moja wina ze w mojej szkole nie dba sie o szachy;/... i ze nie zebralibysmy dobrej druzyny.....ale ja jestem swietna

Jestem przyjaciółką Gosi i razem gramy w siatkę i jej gratuluję!!

jesli chodzi o siatkówke, to czemu najlepiej grająca dziewczyna w szkole nie gra w reprezentacji szkoły? Czyzby obawa ze jest ktos lepszy spowodowałaby depresje Małgosi? I tak to jest ze wszyscy ją chwalą ze względu na pracującego tam tatusia. a odnosnie szachów to najlepsi grają na pierwszych szachownicach i ostatnich, bo tak sie taktycznie rozstawia zawodników, a najsłabsi grają na drugich wiec reszte dopowiedzcie sobie sami.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.