Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11781 wyświetleń

Sytuacja na rynku pracy

Informacja o aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie grajewskim (wg stanu na 30 listopada 2005roku).
  Liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec listopada 2005 roku wynosiła 4633 osoby, w tym 2353 kobiety i była niższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na początku roku o 545 osób ( tj. o 11,8%). Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 182 osoby
(tj. o 7,7%).
Najwięcej bezrobotnych zamieszkuje miasto Grajewo - 53,4% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie grajewskim. Analogicznie - miasto i gmina Szczuczyn - 13,8%, miasto i gmina Rajgród - 10,3%, gmina Grajewo - 9,2%, gmina Wąsosz - 6,6%, gmina Radziłów - 6,7%.

Stopa bezrobocia w końcu listopada 2004 r. wynosiła 24,5% liczby ludności czynnej zawodowo ( w Polsce - 18,7%, w województwie podlaskim - 15,7%). W tym roku stopa bezrobocia zmniejszyła się i wynosi 23,2% ( w Polsce - 17,3%, w województwie podlaskim - 14,7%) . Stopa bezrobocia w powiecie grajewskim jest najwyższą stopą bezrobocia w całym województwie.


TABELE  ( word)


Opracowała: Maria Wieczorek

Komentarze (8)

Sie zmniejszyla bo ludzie uciekaja za granice...

Lub nie odwiedzają UP-ów, bo i tak im nie pomogą!

w Polsce stopa bezrobocia nie wynosi 17,3 jak pisze .. ale 17,6 więc wzrosło niechcę nikogo obrażać

Parszywy kraj, parszywe warunki pracy, życ na przekór wszystkiemu? Dzięki Bogu nie trzeba poniżać się do pracy w kraju.

Skoro bezrobocie jest tak wysokie to władze są do d...,Dzisiaj widziałam jak lekko ubrane ,w dzinsowe kurteczki dzieci ,zbierały kartony,prosiły o nie sprzedawców..!To okrutne,tak zimno!Gdy jednemu z tych chłopców dałam 5 zł kupił kilka bochenków chleba!To żenujące!

ja tam wcale nie narzekam
jak mi nie wypali z praca na ktora czekam do pocz lutego to wale do kumpla do irlandii. pozdrawiam

A mnie trafia szlak,bo muszę zostać w kraju,a pracy napewno nie znajdę choc ojca mam na wysokim stołku, ale pewna "wysoka " persona mnie utopiłaby...........

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.