sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11894 wyświetleń

System 7/24

W czwartek 27 marca 2008 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewa odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku i Powiatowy Urzędu Pracy w Grajewie.

Aneta Wasiulak, Beata Puchalska i Małgorzata Półtorak - przedstawicielki WUP zaprezentowały nowe narzędzie teleinformatyczne - „System 7/24” i sposób jego działania. Omówione zostały założenia infolinii oraz portalu www.up.podlasie.pl.

System 7/24 to usługa urzędów pracy województwa podlaskiego, dzięki której oferty pracy, informacje o szkoleniach i wszelkie doradztwo zawodowe są dostępne całodobowo. Z takiego przekazu informacji mogą korzystać osoby bezrobotne – poszukujące pracy, pracujące – chcące podnieść swoje kwalifikacje oraz pracodawcy – poszukujących pracowników.

Każdy bezrobotny podczas comiesięcznej wizyty w PUP otrzyma kartę identyfikacyjną wraz z kodem PIN. Dzięki temu osoby te będą miały możliwość bezpłatnego połączenia się z numerem 9510 oraz z konsultantem „Contact Center”. Dla osób pracujących oraz pracodawców połączenie z numerem 9624 jest płatne. Ponadto zarówno pracodawcy jak i bezrobotni mogą zalogować się na stronie www.up.podlasie.pl i zostawić tam swoje oferty, dotyczące zapotrzebowania na pracowników, czy przedstawienia CV i deklaracji do podjęcia pracy.

e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

System ten to świetna sprawa. Wspaniały pomysł. Tak trzymać!

czy w interesie urzędu pracy jest spadek bezrobocia?

moim zdaniem to się nie sprawdzi ! popierwsze bezrobotni bez prawa do zasiłku nie mają " comiesięcznej wizyty" w UP tylko raz na trzy miesiące! po drugie może należałoby przeprowadzic sondarz ile osób bezrobotnych potrafi posługiwać się komputerem i posiada internet? a o ile się nie mylę to już od bardzo dawna nagłaśniają ten program tylko w życie go wprowadzić nie mozna albo się nie potrafi!

Gdyby na temat projektu 7/24 szczerze wypowiedział się ktoś, kto nad tym pracował okazałoby się, że to jedno wielkie nieporozumienie a przedewszystkim wyrzucenie w błoto kupy publicznych pieniędzy. O ile mi wiadomo system działa od ponad roku. Ile osób bezrobotnych skorzystało z tych wychwalonych udogodnień - 1% (daję głowę że nie więcej) Znając nasze narodowe realia zapewne niedługo okaże się, że całe to przedsięwzięcie nie spełnia oczekiwań i wszysko się rozsypie. Bierzemy przykłady sprawdzone w państwach zachodniej Europy, tylko proszę róbmy to we właściwej kolejności. Przygotujmy w pierwszej kolejności tych do których coś kierujemy bo inaczej ładowanie milionów i nie ważne czy to środki unijne czy nasze własne nic nie pomoże. Mimo wszystko życzę aby system 7/24 działał , usprawniał pracę urzędu i pomógł przedewszyskim ludziom do których jest kierowany - bezrobotnym.

Zuza masz 100% racji Pracowałem przy tym i to jest totalne nieporozumienie . 1% - optymistycznie podchodzisz do tego Pozdrawiam bezrobotnych

W końcu jacyś urzednicy coś ciekawego i nowoczesnego zrobili dla petentów. A tu od razu chór potępieńczy sie pojawia, że pieniądze w błoto, że bezrobotni nie mają internetu... Jakież to polskie, podlaskie. Cisze jedziesz, dalsze budziesz...
Równie dobrze, można powiedzieć, że gbyby Bóg chcial, żeby bezrbotny mial korzystać z tego systemu, to dałby mu laptopa...

A ja się z przedmówcami nie zgodzę. Po pierwsze System działa od niespełna pół roku, jest w fazie pilotażowej i testowej więc ma prawo do błędów, dzięki którym zresztą można usprawnić jego działanie i sprawić by był bardziej przydatny dla jego odbiorców. Po drugie nie są to pieniądze wyrzucone w "błoto" bo przynoszą efekty! Klienci dzwonią, bardzo dużo osób korzysta z usług portalu, pracodawcy przesyłają oferty, i znajdują pracowników. Wiem bo sama przy tym pracuję! Pewnie zaraz ktoś napisze że nie jestem obiektywna, ale jaki miałabym interes żeby koloryzować.
Sama liczba osób które zarejestrowały się na www.up.podlasie.pl to około 3000 (w tym 100 pracodawców) to dużo jak na kilka miesięcy działania!
pozdrawiam niedowiarków

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.