sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12720 wyświetleń

Symulator zderzeń w akcji

Grajewscy i białostoccy policjanci z pionu ruchu drogowego prowadzili działania z wykorzystaniem symulatora zderzeń. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się ze skutkami nie stosowania pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj w Grajewie można było zobaczyć i wypróbować urządzenie zwane „symulatorem zderzeń”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego najpierw ujawniali podróżujących pojazdami, którzy nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa, a następnie takie osoby poddawane były próbie na symulatorze. Z urządzenia mogli również skorzystać przechodnie i inni kierujący. Podczas symulacji fotel rozpędzał się do prędkości około 7 k/h, po czym następowało gwałtowne hamowanie. Osoba poddająca się próbie odczuwała mocne, lecz niegroźne szarpnięcie i zadziałanie pasów. W ten sposób osobiście można było przekonać się, jak cenne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.


fot. e-Grajewo.plKomentarze (1)

dobra sprawa, szkoda że nie ma takiego żeby z 20 km/h -to już by było wrażenie !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.