środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

Stypendia socjalne UM

215 tys. zł z budżetu państwa na tegoroczne stypendia socjalne otrzymał Urząd Miasta w Grajewie. W sumie pomoc pieniężną otrzymało 728 dzieci.
 
Od 01.06.2006 r. wypłacane są stypendia socjalne. Opiekunowie lub pełnoletni uczniowie, u których dochód na jedną osobę nie przekracza 316 zł netto mogli ubiegać się o pomoc. Do Urzędu Miasta w Grajewie w tym roku szkolnym wpłynęło 788 wniosków, pozytywnie rozpatrzono 728.


W tym roku oczekujących na stypendia socjalne podzielną na trzy grupy dochodowe. Dzieci z rodziny, której dochód nie przekraczał 94.80 zł\ na osobę otrzymają stypendium w wysokości 92 zł\ miesięcznie, dochód od 94.80 zł do 205 zł.\ na os. oznacza stypendium w wysokości 71 zł\ mies., od 205 do 316 zł – 46 zł stypendium \ miesięcznie.


- Aktualnie dotacje przyznawane są za okres od stycznia do czerwca br. szkolnego. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, do końca czerwca powinniśmy wypłacić wszystkie stypendia – mówi Ryszard Wolwark, sekretarz UM Grajewo.


Stypendia nie są wypłacane w formie gotówki, lecz jako refundacja kosztów ponoszonych na naukę, tj. zakup pomocy szkolnych, ubrania do szkoły czy podręczników. W tym roku na razie nie ujawniono przypadków przedstawiania fałszywych faktur, bądź zaniżonych dochodów rodziny.


- W ubiegłym roku stwierdziliśmy kilkadziesiąt przypadków fałszowania dokumentacji. Niestety część dorosłych podając nieprawdziwe dane, chciało okraść własne dzieci. Sprawy trafiły do sądu, gdzie orzeczono kary pozbawienia wolności w zawieszeniu – dodaje Ryszard Wolwark. e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.