sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 13022 wyświetleń

Strategia Rozwoju Miasta

Strategia Rozwoju Miasta Grajewo na lata 2007-2015

          Prezentujemy Państwu projekt „Strategii Rozwoju Miasta Grajewo na lata 2007-2015”. Zapraszamy do zapoznania się z przedstawionym dokumentem i prosimy o wnoszenie wszelkich uwag i komentarzy dotyczących strategii na adres Urzędu Miasta Grajewo (ul. Strażacka 6A, 19-200 Grajewo) lub e-mailem na adres: sekreariat@um.grajewo.wrotapodlasia.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ,
z dopiskiem "Strategia Rozwoju Miasta Grajewo".

Strategia rozwoju miasta Grajewo na lata 2007-2015(*pdf) 
Strategia rozwoju miasta Grajewo na lata 2007-2015(html) 

Podobny dokument, opracowany na lata 2001 -2010, pt. „Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Grajewo” został przyjęty uchwałą Rady Miasta jeszcze w 2001 roku. Władze Grajewa obecnej kadencji podjęły decyzję o konieczności aktualizacji zapisów w strategii i opracowaniu nowego dokumentu pt. „Strategia Rozwoju Miasta Grajewo na lata 2007-2015”. Opracowanie strategii było wynikiem wspólnej pracy grupy konsultantów oraz mieszkańców miasta, członków Rady, instytucji i liderów, którzy w okresie od maja do września 2001 roku uczestniczyli w kolejnych etapach prac. „Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Grajewa” była właściwie pierwszym dokumentem, który pozwolił spojrzeć na gminę całościowo, ukierunkować jej rozwój w perspektywie kilkunastu lat, a także umożliwił planowanie poszczególnych przedsięwzięć i inwestycji.
Opracowanie nowego dokumentu strategii było poprzedzone badaniami dorosłych mieszkańców Grajewa, a także młodzieży zamieszkującej nasze miasto. Opinie o Grajewie tych obu grup społecznych znajdą Państwo w załączonych plikach:

Grajewo w opinii swoich mieszkańców (raport z badań ankietowych (*pdf)
Grajewo w opinii swoich mieszkańców (raport z badań ankietowych (html)

Grajewo w opinii młodzieży (raport z badań ankietowych)


UM Grajewo

Komentarze (2)

Ciekawych wnioskow mozna sie doczytac.np. ograniczenie zanieczyszczenia srodowiska jest na czolowym miejscu,lecz rozbudowa wezła cieplowniczego jest ostatnim z proritetow dla Grajewa.Czy ktos sie nie pomylił.Brak tu logiki.

Czy doczekamy sie porzadnego dworca PKP i dworca autobusowego ,PKS ; -w strategi rozwoju naszego miasta na lata 2015 wzieto to pod uwage ,czy dalej bedziemy wystawieni na posmiechowisko przejeznych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.