środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 42 komentarzy
  • 13413 wyświetleń

Stan dróg w gm. Rajgórd

Zwracam się z prośba aby Burmistrz przejechał się w odwiedziny do miejscowości Kuligi i zobaczył w jakim opłakanym stanie są tam drogi.
Wcale nie można po nich jeździć, a co mówić chodzić. Można w nich tylko się utopić lub nogi połamać. Prosimy o drogę,  która była już obiecywana od hen czasu i jej niema nadal. Może w końcu ktoś zrobi z tym porządek!

Zdjęcie nr 1, 7
Podpis: poszkodowanyOpłakany stan drogi do Ciszewa

Popieram prośbę mieszkańców miejscowości Kuligi skierowaną do Burmistrza Rajgrodu.
Jestem mieszkańcem wsi Ciszewo codziennie dojeżdżam do pracy koszmarną droga po której ledwo da się jechać samochodem.
Stan drogi jest opłakany pełno dziur błota nierówności. Przejazd tą droga z prędkością powyżej 10 km/h równoznaczny jest z uszkodzeniem samochodu. Napewno w wiele osób napisze ze są gorsze drogi w Grajewie czy w Rajgrodzie tak owszem są tylko Wy taką złą drogą jedziecie kawałek a ja czy mieszkańcy wsi Kuligi muszą taką drogą przejechać od 2 do 5 kilometrów. Proponuję osobom odpowiedzialnym za tą drogę aby pojeździły nią przez 5 dni w tygodniu i zobaczyły jak to jest.
Jestem pewien ze jakby tą drogą jeździł Burmistrz Rajgrodu czy ktoś ze Starostwa w Grajewie to napewno byłaby zrobiona a jak jeździ zwykły człowiek to tylko sie obiecuje a nic się nie robi.

Czekamy na drogę....
Podpis: Mieszkaniec
Zdjęcia drogi w załączniku - 2,3,4,5,6Wywołany temat stanu dróg w Gminie Rajgród nie jest czymś nowym, czy odosobnionym. Jest wielkim utrapieniem i bolączką naszych mieszkańców. Problem stanu niektórych dróg w gm. Rajgród jest mi znany przynajmniej od 20 lat. Szczególnie wiosną wielu mieszkańców, w tym również i ja ze swoich posesji na drogę utwardzona nie może wyjechać samochodem osobowym, jedynie ciągnikiem lub samochodem terenowym / tylko kto go ma?
 Brak infrastruktury w naszej Gminie w stosunku do sąsiednich gmin jest widoczny i nie da się w krótkim czasie odrobić wieloletnich zaniedbań. Gminę stać jedynie na niewielkie inwestycje, ze względu na sytuację finansową / mieszkańcy znają powód i konsekwencje/.
W dniu 13.03.2009 r. Rada Gminy będzie uchwalała budżet na 2009 r. , w którym planowane inwestycje stanowią maksymalny poziom zadłużenia Gminy. Mimo tego te planowane inwestycje stanowią przysłowiowa " kroplę wody w morzu potrzeb".  Nie jest tak, że w temacie remontu dróg mało robimy. Tylko w ubiegłym roku na drogi wewnętrzne i gminne dowieźliśmy kilkakrotnie więcej żwiru niż w latach poprzednich.
Niestety potrzeby są o wiele większe / długość dróg wew. i gminnych wynosi ponad 300 km/.

Kończąc nawiązując do wypowiedzi Pana/i/ w podp. piencz, że jest to miejsce, gdzie można ponarzekać. Na bieżąco jestem w kontakcie poprzez Sołtysów, Radnych i bezpośrednio indywidualnie z większością mieszkańców w sprawie różnych potrzeb i czynię wszelkie możliwe starania by sprostać chociaż tym najpilniejszym .

Pozdrawiam
Burmistrz  Rajgrodu
Czesław KarpińskiKomentarze (42)

Pocieszam - w innych gminach też nie najlepiej. :)

To jeszcze nic, dojazd na ul. Stanki w Rajgrodzie (okolice nowego gimnazjum) grozi zawałem serca i wstrząśnieniem mózgu. Samochód niszczy sie tam bardziej niż po przejechaniu trasy Suwałki-Łomża. W niektórych miejscach to nawet nie da sie nie zaczepic podwoziem, samochód ledwie sie turla a i tak uderza spodem. Nie wspominam już nawet o sensie utrzymywania jego czystości ( jak mokro to cały w błocie, jak sucho to cały w kurzu). Ale chyba jedynym sposobem na zrobienie czegos z tą drogą jest przesiedlenie burmistrza na sam jej koniec, tak aby musiał się nią przemieszczać kilka razy dziennie.

Poczekajcie na wybory :)) przynajmniej będą obiecywać że wyremontują nasze opłakane drogi :P

To jeszcze nic. Dojazd do bloków 71 i 72 na Osiedlu Południe w Grajewie to dopiero coś. Przejść albo przejechać tamtędy do dopiero sztuka.

po Grajewie pojeździć i okolicznych wioskach...
np odcinek z grajewa do wojewodzina... wystarczy 50km/h i koła mozna zostawic na drodze.ale oczywiscie wladze miast nie jezdza tam, a juz napewno nie prywatnymi furami. pozdrawiam.

czesto bymam w w kuligach i droga jest fatalna mozna nawet utopic samochod

Gmina Rajgród dostała od wsi Rybczyzna dzialki letniskowe, w zamian za to miała zrobić drogę z Wojd do Rybczyzny. I co? I ... . Mieszkańcy tej najgorszej gminy w naszym regionie nie liczcie na cokolwiek. Był sławetny burmistrz Dz. któremu na niczym nie zależalo, nowe wladze też mają swoich mieszkańcow gdzieś. Mają koryto i trzymają się jego bardzo kurczowo. Jeszcze jedno do wladz gminy " czemuś biedny? boś głupi, a czemuś glupi? boś biedny". Urzędnicy weżcie sie do pracy. Pozdrawiam.

droga będzie robiona ale na Podliszewo

Do Andrzej44 :wystarczy rozejrzeć się po sonsiednich gminach np Bargłów na której to terenie drogi są o niebo lepsze, nic już nie wspominając o gminie Grajewo gdzie asfalt jest wyłożony nawet w najgorszych "dziurach" nic już nie mówiąc o wodociągach które to ma każda więś!!!! czego nie można powiedzieć o gminie Rajgród. . Zapytajcie kto odwiedził radnych przed dzień wyborów wójta (bo wójta wybierali radni w swoim gronie a nie wyborcy ze względu na zaistniałą sytuacje w czasie wyborów!!) Dodam jeszcze tylko że nikt nie poniusł odpowiedzialnośi za te kartki roznoszone po wsiach przez sołtysów lub radnych za pomocą to których plugano na jedynego w zasadzie kandydatana ten stołek. Jedyną osobą która poniosła odpowiedzialność był sołtys Kołak pan Kazimierz P. który to przesiedział dobę w areszczie i zapłacił grzywne. Mieszkańcy nasej gminy wiedzą kto faktycznie Rządzi. ...

a pozdrawiam a drogi w Grajewie lepsze?????????np.Przekopka?dojazd do TBS na Południu??nikt z tym nic nie robi????olewka władz??przed wyborami znów będą obiecanki dla frajerów

no jeszcze jest droda międziy Biebrzą a Łamanymi Grądami pozostał tam mały odcinek a dziury jak rowy w okół normalnie parodia , pieniądze pewnie sa ale jak w tel PL złodzieje to niema co sie dziwic niedługo to sie będzie łąką jezdzic bo juz ta drogą nieda się :/

Ulica Zabielskiego jest w takim stanie, że woła o pomstę do nieba. Panie Burmistrzu proszę się przejść tą ulicą szczególnie w okolicach Przychodni, jak też ulicą Jaćwieską w kierunku Gimnazjum. Dziwi mnie fakt, że drogą tą przejeżdżają codziennie radni Rady Miejskiej, 2 do pracy w Gimnazjum, 1 mieszka na osiedlu, również sekretarz gminy mieszka na osiedlu i nie widzą potrzeby naprawienia tych ulic.Pozdrawiam.

Gmina Rajgród postanowiła problem wywozu śmieci z domów letniskowych rozwiązać w ten sposób ,że śmieci w specjalnych workach foliowych będą pozostawiane na poboczach dróg i co kika dni będą odbierane , ale tylko te w specjalnych workach . Pozostałe śmieci zostaną na poboczu - aż zagospodarują je szczury , insekty , psy, koty , lisy itd . Pogratulować pomysłu. Co na to ochrona środowiska i sanepid ?

może i dobrze, bo mamy chociaz gdzie ponarzekac. trocze jeżdżę, wszedzie są różne drogi, fakt że w Bargłowie dużo lepsze. Ale takie jak w Kuligach znajdą sie w każdej gminie i to jeszcze nie powód żeby krzyczeć na cały świat. Macie Sołtysa, macie telefon, adres urzedu znacie, a i radnego ma co trzecia wieś. Ale taka natura człeka że jak ponarzeka to spokojniejszy.

Do DO Andrzej44
Przykro mi z powodu takiego stanu politycznego w mniejszych miejscowościach w Polsce. Niestety - tak już jest. Ale popieram głos "szygier" - poczekajmy do wyborów. A jeżeli aż takie mocne są zasady "rączka rączkę myje", to zawsze można udać się do urzędu wyższej instancji, albo znajomego prawnika. :)

Ludzie :D To wy na Pawełkach w Szczuczynie nie byliście :D

Gratulacje za pomysł w Rajgrodzie , aby śmieci z domów letniskowych wywozić w specjalnych workach pozostawionych na poboczu drogi, a pozostałych śmieci ( bez specjalnych worków) nie wywozić tylko zostawiać na drodze. A na drogach stosy śmieci , szczury , ptactwo , koty , psy itp. To już kiedyś było ....
A co na to ochrona środowiska i sanepid?

spid-popieram,drogi odchodzące od osiedla południe w Grajewie są tragiczne,jedne bagno.Fakt obiecanki ale tylko na gębę.Trzeba niestety do naszych kochanych władz rzucić kilka pism,może w tedy ruszą się do roboty, a my będziemy mieli podkładkę, że takie pismo z daną sprawą miało miejsce.

CIEKAWE CO BUBMISTRZ RAJGRODZU ZROBI Z TA DROGA??

do jeeej-musimy zrobic jakąs liste odnosnie drogi do tych trzech bloków na Południu niech ktos z władz stwierdzi co się z tym da zrobic,droga jest tragiczna nie tylko wiosną i jesienią a mieszka tam prawie 250 osób potencjalnych wyborców trudno dojsc i dojechac.pozdrawiam Alternatywy

BURMISTRZA ZAPRASZAMY TEŻ NA SPACER PO ULICY ŁĄKOWEJ TĄ DRUGĄ CZĘŚĆ ULICY OCZYWIŚCIE ZOSAWIONEJ NA PASTWĘ LOSU. WYJŚCIE Z DOMU TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ DZIURA NA DZIURZE I BŁOTO DO KOSTEK !

W gminie Rajgród dba się tylko o jedną grupę społeczną nauczycieli. Są szkoły w których nauczyciel uczy 5 dzieci, i zarabia tyle co ten co uczy 30 dzieci.
Budowany moloch gimnazjum kilka ładnych lat pochłonął kupę kasy. Najwyższa władza w gminie widzi tylko jedną grupę społeczną. Droga do Czarnej wsi się liczy, pozostałe nie interesują łącznie z mieszkańcami. Nie znaczy ,że ja myślę o zamykaniu szkół, lecz o niższym uposażeniu nauczycieli. W ościennych gminach bogatszych (Grajewo, Bargłów nauczyciele zarabiają mniej i też uczą dzieci.

a nasza 11-go listopada Grajewo to super piekna kosta i chodniczki to tylko dla lepszych ,o reszcie zapomniano .Po wielu interwncja puszcza czlowieka z szufelka piachu no i juz starczy ,a jak chcecie mieszkancy to moze rowniarke na poczetek ulicy a jak dalej jedzie to wszystko zepcha do pobocznych rowow i zrobia koryto w ktorych plynie woda Nie da sie wszystkiego napisac bo to paranoja co robi misato

to to jest rybka jechać na Topolowa to dopieru poligon

Ostatni asfalt w tej gminie (na potrzeby mieszkańców) był połozony za czsów Burmistrza Olszewskiego. Kryzys w gminie- ten obecny, spowodowały trzy osoby. Jedna odeszła na własną prośbę, druga dostała 3-miesięczne wypowiedzenie a trzecia w nagrodę otrzymała posadę w bibliotece w Bełdzie. Był kryzys związany z budową oczyszczalni, z budową Gimnazjum a teraz po przekrętach z budową wodociągów. Kiedy Rajgród doczeka się gospodarza z własnego podwórka? Człowieka, który zna nasze codzienne problemy.

kanalizacja ---bardzo pilnie czytam wszystkie wiadomosci Grajewa i okolic ,czy wladze Rajgrodu moga odpowiedziec dlaczego w Woznejwsi nikt nie pomyslal o wodociagu miejskim?Mamy juz prawie wszystkie wokol okolice gdzie przebiega kanalizacja a Woznawies zostala bez zadnych planow .A moze ---PANOWIE RADNI COS POMYSLICIE O TYM ,A NIE TYLKO MADZYC SIE POTRAFICIE I PIENIAZKI BRAC ZA FREE,--- CZYTELNIK .

ciemnoto nauczyciele zarabiają w całej Polsce tyle samo w zależności od wykształcenia , chyba że mają super układy z dyrektorem i mają dużo nadliczbówek

Do Martyny "TY głupia kobieto" jeśli zajrzałaś do portfeli nauczyciela i wiesz ile zarabiają, to zajrzyj również do siatki płac a się dowiesz , że uposażenie przysługuje według stopnia awansu.

Czyli kto rządzi? Rządzi szlachta zaściankowa. a pospólstwo i gmin są potrzebni tylko do płacenia podatków, głosowania na odpowiednich kandydatów i w razie wojny na mięso armatnie.
Ciekawe tylko kiedy obecnie rządzący zarówno ci na prowincji jak i ci na szczeblu ogólnokrajowym doprowadzą do podobnego nieszcześcia jak szlachta i magnaci za czasów " złotej wolności szlacheckiej". Okoliczności ku temu mają sprzyjające.

no tak ,zaczęło się od drogi ,a skończyło na nauczycielach.Zawsze trzeba znależć kozła ofiarnego.A przecież radnych wybieramy sami ,więc powinniśmy mieć pretensje także do siebie.

Zosik pyta o wodociąg miejski we wsi Woznawieś. Pewnie, że należy się ludziom.Myślę jednak , że do niego daleka droga, bo przecież miejski wodociąg nie dotarł jeszcze za mosty w samym mieście Rajgrodzie... Mieszkańcy ulic położonych za rzeką nie mają ani dróg, ani wody... No chyba, że z rzeki lub jeziora. Zapraszamy decydentów na herbatkę. Może trafi się "wkładka" w postaci bakterii, która "pogoni" do działania...

faktycznie drogi sa w fatalnym stanie w samym rajgrodzie a juz nie mówiąc o drogach poza terenem miasta np droga do OS Łoś jest piekna można zgubic np koło przypadkiem mysle ze sprawy nie rozwiąze posypanie piaskiem czy przejazd równarki bo to jeszcze pogarsza stan dróg z praktycznego punktu widzenia trzeba pomyslec o utwardzonej nawierzchni pozdrawiam wszystkich kierowców gminy rajgród

moze wkoncu ktos za to sie wezmi

jezeli bysmy nie poruszyli tego tematu to by nie odwiedzil nas pan.....

Narzekacie na zły stan dróg gdzieś w gminach?Zapraszam na ulicę Rolną,250matrów od centrum miasta.Daleko nie trzeba szukać.Moi sąsiedzi mieszkają tutaj już ponad 50 lat i żadnych zmian na lepsze.Czy potrzebny lepszy komentarz?

po co marnować pieniądze na takie zadupie?mieszka tam 5rodzin na krzyż więc do bezsensu hehe

ludzie powiedzcie skąd na to wszystko Gmina ma wziąć kasę ????????? Wiele osób wchodzi tylko na tą stronę żeby się po mądrzyć a tak naprawdę to g........ wiedzą!!!!!!!!!

zuczek, kasy jest jak lodu, trzeba tylko umieć wziąć ją z unijnej kasy. Napisać dobry projekt- inne gminy tak zdobywają pieniądze. Ale to zbyt duży wysiłek dla rajgrodzkich urzędników, trzeba przeszkolić się, popracowac no i zrealizować co do grosika...

do "ja"moze ty mieszkasz na zadupiu Kuligi to bardzo duza wies a dostep do niej jest bardzo ograniczony w wakacje przyjezdza bardzo duzo turystow .Wiec nie pisz czegos czego nie wiesz.

zuczek sa moze g.......wiesz chodzic do gminy i blagac to zadna przyjemnosc a dzieki temu forum Burmistrz w koncu zobaczyl w jakim stanie sa drogi na wsi

wiecie co moze wziac PANA BURMISTRZA I TA CALA BRYGADE NA WYCIECZKE PO TYCH OKOLICZNYCH WIOSKACH, moze wtedy zrozumia ze siedzac w samochodze i jadac po tej drodze mozna uszkodzic samochod a nawet wszystkie wnetrznosci z siebiemozna wyrzucic.... a co do komentarza pani/a zuczek ktore brzmi nastepujaco "ludzie powiedzcie skąd na to wszystko Gmina ma wziąć kasę ?????????"....otorz chyba ta osoba siedzi w calym zarzadzie i zgarnia sobie kase za to.... przeciez sa dotacje unijne o ktore mozna sie starac ale po co urzednicy dostaja tyle i dla nich to pasuje zmieniaja sobie samochody na lepsze bo maja wieksze zarobki wezma sobie a wy dalej lamcie samochody... czyz o to chodzi???gmina czy powiat moze wziac takze kredyt na ta inwestycje UE tez zwroci jakis tam procent tego kredytu napewno duzy... mozna robic przetargi ktora firma zrobilaby ta prace i za ile to nie jest tak ciezko tylko trzeba myslec troszke a nie siedziec w biurze sobie i nic nie robi !!!!!!

Do :Zuczek - pytasz, skad gmina ma wziąć kasę? A no kasa by była, gdyby nie decyzje poprzednich ekip (niektóre osoby z tych ekip sa nadal radnymi). Przecież wiadomo było, ze taki moloch - budynek gimnazjum bedzie stanowczo za duży. Ale - co tam! Kredyty się wzięło, na przetargach nieźle się obłowiło. Budynek Domu Kultury nie wiadomo jakim cudem oddano i jeszcze zapłacono ogromną sumę z publicznych pieniędzy - i na to też wzięto kredyt! Ktoś tu się też nieźle obłowił, bo to śmierdząca sprawa jest. Ale teraz nikt o tym nie pamięta, tylko się pyta, skąd kasę wziąć. Ludzie, czy wam naprawdę ktoś klapki na oczy pozakładał? Przecież wszystkie gminne pieniądze idą na spłacenie kredytów - branych kiedyś bezmyślnie, bez zastanowienia, branych tylko po to, żeby się obłowić. A wiejskie drogi? Otóz ci, którzy do takiej sytuacji doprowadzili nimi nie jeżdżą!
Ja tylko jednego nie mogę zrozumieć - dlaczego, skoro od 20 lat jest w gminie sytuacja bez wyjscia - dlaczego, powtarzam, znajdują się tacy, którzy biją się o stołek burmistrza i na radnych kandydują?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.