Warto przeczytać

Sprawdzanie numerów telefonów - po co to robić?

Sprawdzanie numerów telefonów - po co to robić?

Gdy słyszymy, że dzwoni nasz telefon to od razu chcemy go odebrać. Jednak nie róbmy tego tak od razy, jeśli widzimy, że dzwoni nieznany numer. W dzisiejszych czasach takie połączenia od nieznanych numerów są bardzo popularne, ale także groźne. Wszystko za sprawą oszustów, którzy na różne sposoby, w tym połączenia, starają się wyłudzić nasze dane czy pieniądze. Dlatego jeśli chcemy uniknąć takich konsekwencji to sprawdzajmy każdy nieznany numer, który dzwoni. Ale jak to robić? Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy, a na pewno będziesz wiedział jak sprawdzić numery.

Serwisy internetowe

 

W Internecie jest wiele serwisów internetowych, z pomocą których sprawdzimy kto dzwonił. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób, aby sprawdzić nieznane numery. Co więcej, takie strony są bardzo łatwe w obsłudze, więc każdy sobie z tym poradzi.

 

Jak znaleźć odpowiedni serwis?

Aby wyszukać stronę wystarczy wpisać w przeglądarce frazę "kto dzwonił" lub "infonumer". Po zrobieniu tego pojawi nam się wiele adresów, z których możemy skorzystać. A znalezienie dobrego serwisu wcale nie jest trudne. A to dlatego, że wybór serwisów tego typu jest ogromny, więc na pewno każdy znajdzie odpowiedni. Wybierając stronę warto zwrócić uwagę na jej popularność, ponieważ to minimalizuje ryzyko tego, że będzie ona zawierać fałszywe informacje. Można także wybrać po prostu zaufaną stronę.

 

Jak z nich korzystać?

Jeśli znajdziemy już stronę, z której będziemy korzystać to wystarczy w odpowiednim miejscu na stronie wpisać numer, który chcemy sprawdzić np. "224925400". Miejsce, w którym należy wpisywać numery zwykle jest dobrze oznaczone i znajduje się w widocznym miejscu, tak aby każdy je zauważył Po uzupełnieniu pola dowolnym numerem pojawią nam się wszystkie dostępne informacje o nim. Dowiemy się wtedy czy numer jest negatywny, pozytywny czy neutralny. Oprócz tego powinniśmy się dowiedzieć czyj to numer, jeśli nie będzie to dobrze oznaczone na stronie to na pewno znajdziemy taką informację w komentarzach od internautów. Reszta dostępnych informacji będzie się różnić w zależności od strony.

 

Czy serwisy tego typu są najlepszym źródłem informacji?

Uważamy, że takie serwisy są najlepszym źródłem informacji. A to wszystko dlatego, że dostęp do nich jest ławy, a informacje w nich dostępne są prawdziwe, ponieważ dodają je inni internauci, którzy mają największą wiedzę o nieznanych numerach. Oczywiście może się zdarzyć tak, że cała strona jest fałszywa, łącznie z informacjami, które są na niej dostępne. Ale taka sytuacja nie będzie miała miejsca jeśli wybierzemy zaufaną stronę.

 

Po co sprawdzać nieznane numery?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pozwoli nam to ochronić się przed niechcianymi połączeniami. O ile połączenia od telemarketerów są w zupełności nie groźne i jedynie nas irytują i zabierają czas, to te od oszustów są już bardzo groźne. Wszystko za sprawą tego, że dzwonią oni z przeróżnych numerów i praktykują co chwilę nowe metody na wykradanie danych i pieniędzy. Dlatego nigdy nie wiadomo czy nieznany numer, który wydaje się być znajomy nie należy przypadkiem do oszusta. Więc jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji lub po prostu uniknąć niechcianych połączeń to sprawdzajmy nieznane numery. Po sprawdzeniu takiego numeru możemy podjąć koleje kroki np. zablokować połączenia od niego.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.