sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

Spotkanie z prezesem Mlekpolu

Przedstawiamy Państwu nagranie wideo ze spotkania z prezesem Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie Edmundem Borawskim. Prezes przedstawia bieżącą sytuację w firmie i całej branży mleczarskiej. Mówi o tym co udało się osiągnąć oraz jakie ma palny na przyszłość.

e-Grajewo.pl

Edmund Borawski (ur. 17 kwietnia 1946 w Świdrach Podleśnych). Ukończył studia na Wydziale Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Od 1982 pełni funkcję prezesa jednej z największych w Polsce spółdzielni mleczarskich "Mlekpol" w Grajewie. Był członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, następnie przystąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach parlamentarnych w 2001 został wybrany posłem z listy PSL, cztery lata później w kolejnych wyborach ponownie uzyskał mandat posła.
Aktualnie kandyduje w zbliżających się czerwcowych  wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Spółdzielnia Mleczarska "MLEKPOL" jest dziś niekwestionowanym liderem na polskim rynku mleczarskim. Spółdzielnia skupia ponad 15.000 rolników-producentów mleka, zatrudnia ponad 2500 osób. Jest producentem znanych marek Łaciate i Milko oraz Białe, Mazurski Smak i Mrągowskie. Jest liderem produkcji mleka UHT, posiadając około 35% udziału w rynku tego mleka w kraju.

(część I)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.