Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 12253 wyświetleń

Spokojnie to tylko ćwiczenia!

Ćwiczenia na terenie zakładów Pfleiderer Grajewo S.A

    W dniu 08 października 2009 r. o godzinie 11.00 na terenie zakładów Pfleiderer Grajewo S.A odbyły się ćwiczenia dowódczo – sztabowe z epizodami praktycznymi, których celem było doskonalenie technik i sposobów postępowania w przypadku powstania pożaru oraz awarii chemicznej, a także udzielanie pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym w wyniku wypadku komunikacyjnego.
    Głównym celem ćwiczeń było zapoznanie się ze specyfikacją zakładu, w tym rodzajem i charakterem produkcji oraz praktyczne sprawdzenie przygotowania jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających do podjęcia skutecznych działań ratowniczo – gaśniczych w przypadku wystąpienia zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń.          
 
W ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, 2 zastępy Zakładowej Służby Ratowniczej „Purzeczko”, 5 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym: OSP KSRG Białaszewo, OSP KSRG Ciemnoszyje, OSP Grajewo, OSP Boczki, OSP Wierzbowo, 2 radiowozy Policji, 2 karetki Pogotowia Ratunkowego, patrol Straży Miejskiej oraz kierownictwo zakładu. Ogółem ćwiczyło 52 ratowników KSRG oraz funkcjonariuszy służb współdziałających. -  asp. sztab. Arkadiusz Lichota
   

 

(fot.e-Grajewo.pl)

Komentarze (9)

chlopaki zeby nie zapomniec to cwicza

A kto tu się zmartwił? Dla kilku gości z łapami w kieszeniach za 10 tys. miesięcznie wykonano pokaz za publiczne pieniądze, a może ktoś przedstawi mi na czym polegał ich rzeczowy wkład, .... a wiem już oni są od zarządzania. W warunkach firmy z taaaaką stratą finansowoą to brzmi dumnie. Powtórzę raz jeszcze: zarządzanie. (śmiech).

Ach .... Ci wspaniali bohaterscy mężczyźni w swych wspaniałych maszynach !!! .

ufff! Już myślałam, że coś sie dzisiaj poważnego stało... Kamień z serca :)

do Redakcji: w akcji miał rowniez brac udział śmigłowiec, niestety nie wyniesiono z zakładu tyle paliwa:)
na powaznie...akcja przeprowadzona sprawnie, sprzet zadzialal, jednostki dojecjaly na czas
pozdrawiam

Pokaz ??? Płyty są największym zakładem u nas, twoim zdaniem jakby się naprawdę zapaliły to nie powinno się ich gasić za państwowe pieniądze??? Za państwowe pieniądze strażacy mieli okazje POĆWICZYĆ akcje na tak dużym obiekcie a nie zrobić pokaz dla nich

do OSP: czytaj ze zrozumieniem, zastosowałem swoistą "przenośnię", zwróciłem uwagę nie na fakt ćwiczeń, lecz na obserwatorów. Ich "kunszt" - tychże ze zdjęcia, gdzie kilku z łapami w kieszeniach przygląda się sprawie. Zadziwia mnie taka nonszalancja. Panom Strażakom wielki szacunek - Panom przez duże "P" za zarządzanie zakładem niech laurkę wystawią pracownicy. I nie wmawiaj mi tu czegoś tam o publicznych pieniądzach. Czytaj ze zrozumieniem - uczą tego w szkole. Polecam sprawozdanie finasnowe za ostatni kawrtał.

heh a niby bieda na płytach:/

a co na baczność mają stać -toz w tle nie ma hymnu państwowego - normalnie obserwują - prezydent obama muche zabił w trakcie rozmowy w świetle jupiterów i co? i nic -ważne co sie soba reprezentuje i w danej sytuacji umie sie zachować, a skąd ty wiesz że nonszalancja przez kogos przemawia? przez to że ręke w kieszeni ma -no i co z tego w terenie sa stoja sobie chyba nie oni gaszą! pozdro -myslę że źle zrozumiałeś syuację

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.