poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

SOP na podlasiu

Bardzo dużym zainteresowaniem podlaskich przedsiębiorców cieszy się Sektorowy Program Operacyjny – Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. W pierwszym terminie składania wniosków (2 grudnia) -wpłynęło ich do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego aż 294.


Sektorowy Program Operacyjny – Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw ruszył we wrześniu. Wnioski można składać w czterech terminach. W pierwszym z nich, który minął 2 grudnia, do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – oceniającej wnioski przedsiębiorców – wpłynęło ich 294. -Świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu unijnymi dotacjami – informuje Wiesław Kamieński z PFRR. -Podlascy przedsiębiorcy starają się o dofinansowanie w ramach programu w kwocie od 40 tys. zł do 1 250 tys. Podlaskie firmy zabiegają we wnioskach o pieniądze na zakup nowoczesnych linii technologicznych. systemów komputerowych, środków transportu oraz specjalistycznego wyposażenia.

Część wniosków, zwłaszcza przedsiębiorstw związanych z działalnością produkcyjną, budowlaną, turystyczną, czy handlem przewiduje realizacje działań związanych z nabywaniem nieruchomości, budową nowych budynków lub modernizacją istniejącej zabudowy.

Jak podkreśla Wiesław Kamieński z PFRR - ilość złożonych wniosków oraz różnorodność branż, które reprezentują wnioskodawcy, świadczą o ciągłym wzroście świadomości podlaskich przedsiębiorców w zakresie korzystania z unijnych środków pomocowych oraz dążenia do rozwoju firm i podnoszenia ich konkurencyjności. Z informacji uzyskanych od przedsiębiorców odwiedzających Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego można uznać, iż kolejny termin składania wniosków (25 lutego 2005) również będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.


Agencja PR FIRST COMMUNICATIONS
www.firstcommunications.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.