poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9968 wyświetleń

Sinice w Dręstwie ustąpiły

Minęło zagrożenie bakteriami sinic w jeziorze Dręstwo (gm. Rajgród), a woda jest przydatna do kąpieli – to wyniki kontroli, jaką przeprowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grajewie. Te same wyniki wskazują, że kąpieliska w naszym regionie spełniają normy czystości i są przydatne do kąpieli.

Przypomnijmy, w niedzielę 18 czerwca br. za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informowaliśmy, iż 17.06.2006 r. w Rajgrodzie stwierdzono obecność bakterii sinic w jeziorze Dręstwo. Dziś już wiadomo, że sinice ustąpiły i jezioro Dręstwo nadaje się do kąpieli.

- Natura dała, natura zabrała, nie ma już problemu z sinicami. Trudno o przyczyny wystąpienia tych bakterii, warto dodać, że wystąpiły one po raz pierwszy w długoletniej historii naszej działalności - mówi Włodzimierz Zaborowski PPIS w Grajewie.

Wyniki przeprowadzonych dwa tygodnie temu kontroli stwierdzają, że woda w okolicznych jeziorach spełnia normy czystości, w związku z tym kąpieliska są przydatne do kąpieli. Stosowny komunikat w tej sprawie wydał Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. W komunikacie czytamy, że jedynie woda w zalewie w Siemiatyczach (rzeka Kamionka) nie spełnia norm i nie nadaje się do kąpieli.

Jednocześnie informujemy, że PPSSE w Grajewie nie prowadzi badań wody na kąpielisku przy rzece Ełk oraz na jeziorze Toczyłowskim.

- Kąpielisko przy rzece Ełk jest nielegalne, nie jest nigdzie zarejestrowane, nie ma właściciela, nie posiada bazy sanitarnej, w związku z czym nie podlega naszej kontroli. Natomiast badanie wody na jeziorze Toczyłowskim prowadzi Sanepid w Ełku – dodał W. Zaborowski.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (4)

i niech moze nie przeprowadzaja tych badan bo jak ludzie zobacza wyniki to wpadna w panike i beda kilometrowe kolejki w szpitalach przychodniach aptekach i w ogole wszedzie;D;/...chociaz madrzejsi ludzie wiedza ze woda z rzeki ekl czy z jeziora toczylowskiego nie nadaje sie do kapieli...

Nooooooooooooo i dobrze ,i niech nie wracają juz lepiej :D pozdro :]

ha ha jeszcze nie tak dawno się kąpałeś w rzece albo na boguszach ,tylko łeb podskakiwał a teraz tak szybko zmądrzałeś,a co do wody w rzece ełk to nie jedne jezioro na mazurach mogło by pozazdrościć takiej wody.

dobrze ze ustapiły sinice ale ja nie ustapie jade nad jezioro kapac sie pzdr pa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.