czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 3132 wyświetleń

Senior oszukany metodą "na złote monety"

Do policjantów zgłosił się 78-letni białostoczanin. Poinformował, że został oszukany.

Opowiedział mundurowym, że gdy wracał ze sklepu zaczepił go nieznajomy mężczyzna, który co prawda mówił po polsku, jednak z silnym wschodnim akcentem. Mówił, że ma przy sobie złote monety, które chce sprzedać. O spieniężenie tych kosztowności, jak tłumaczył, poprosił go przebywający za granicą dziadek. Oszust opowiadał seniorowi, że jest kierowcą tira i część monet ma przy sobie, a część w samochodzie. Pytał seniora, czy wie, gdzie może je sprzedać. W trakcie rozmowy pokazał monety z napisem ONE PENNY.

W tym momencie podszedł do nich inny mężczyzna. Oświadczył, że jest adwokatem i zainteresował się kosztownościami. Sprzedający powiedział, że chce 1000 złotych za każdą sztukę. Podający się za adwokata mężczyzna wyjął pieniądze i kupił dwie monety. Białostoczanin również wyraził chęć zakupu, jednak aż 7 sztuk. Mężczyźni poszli do mieszkania 78-latka, który wziął pieniądze i zapłacił 7000 złotych za monety. Rzekomy adwokat zaproponował seniorowi, że razem mogą je sprzedać i szybko na nich zarobić. Mówił, że dokupi jeszcze 40, jednak musiał załatwić pilną sprawę w mieście. Mężczyźni umówili się za pół godziny, jednak gdy senior przyszedł, nie było ani sprzedającego, ani drugiego z nich.

78-latek poszedł do złotnika i tam dowiedział się, że nie są to złote monety i został oszukany.

 

KWP w Białymstoku

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (6)

Takich seniorów jest w naszej kochanej ojczyźnie na pęczki. Otrzymali pobłogosławione złote, a jak się potem okazało, nic nie warte "srebrniki" i pobiegli do urn.

Ale niezly numer ! "Sztos" wiecznie zywy !

Benio! Powtórz to jak będzie młody lub bardzo młody. A jest ich na pęczki.
Zacząłeś dobrze. Po co ..do urn.

Tak trzymać....szkoda ze 40 nie kupił...taką szanse zmarnował

Pazerność została pokarana.

Benio - co z ciebie za człowiek. W twoim wpisie nie ma słowa o przestępcach, którzy kantują ludzi, tudzież o organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości, natomiast tym złym jest senior który dał się nabrać i ty sobie drwisz z takich seniorów, pomimo, że winni są po drugiej stronie. Podszkol się nieco w logice przyczynowo-skutkowej ;) chociaż pewnie trud to daremny. Żal mi ciebie, po prostu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.