poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12201 wyświetleń

Segregujesz - masz zniżkę!

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie zamierza bardziej zadbać o środowisko. Od stycznia 2007 r. stawki za odbiór odpadów komunalny będą zróżnicowane, a dla prowadzących indywidualną segregację śmieci przedsiębiorstwo przygotuje specjalne zniżki.

PUK prowadzi selektywną zbiórkę odpadów (opakowania szklane, makulatura, złom, folia PE, aluminium, miedź, butelki PET) za pomocą specjalnie oznakowanych pojemników na terenie miasta oraz bezpośrednio w Miejskim Centrum Odzysku Surowców Odpadowych przy ul. Ekologicznej.

- Raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb, przeprowadzana jest selektywna zbiórka śmieci. Samochód ciężarowy oddzielnie zabiera śmieci z poszczególnych kontenerów. Po czym transport trafia do punktu PKU-u, gdzie pracownicy przeprowadzają selekcję. Później w ramach zawartych umów wyselekcjonowane śmieci trafiają do stałych odbiorców – tłumaczy Mirosław Mielczarek, prezes PUK w Grajewie.

Mieszkańcy budynków jednorodzinnych, którzy chcą prowadzić selektywną zbiórkę odpadów zwracają się po specjalne worki na odpady do siedziby PUK lub ZWiK oraz do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo. PUK raz w miesiącu zapewnia bezpłatny wywóz wyselekcjonowanych odpadów. Zdaniem prezesa PUK – coraz więcej osób korzysta ze specjalnych pojemników, a wśród mieszkańców wzrasta świadomość ochrony środowiska.

Aby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców powiatu grajewskiego do zbierania i segregowania śmieci na własnej posesji, PUK rozważa wprowadzenie od przyszłego roku specjalnych rabatów dla ekologicznych klientów.

- Chcemy promować taką działalność. Przykładowo za jeden pojemnik firma pobiera 4 zł, natomiast jeśli dodatkowo dana osoba prowadzi obok selektywną zbiórkę śmieci to koszt wywozu pojemnika wyniesie np. tylko 3 zł – dodaje Mirosław Mielczarek.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (5)

o prosze jaka szybka reakcja.dziekuje za poprawienie nazwiska Pana M. pozdrawiam

I co z tego ż smochód zbiera selektywnie, jak wszystkie odpady ze wszystkich pojemników trafiają na to samo wysypisko. Czy PUK ma podpisane umowy na odbiór plastiku, szkała, papieru - oto jest pytanie. .Proszę o wypowiedź PUK-u.

raczej sie nie doczekasz odpowiedzi PUKu

czytaj uważnie to sie dowiesz
"- Raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb, przeprowadzana jest selektywna zbiórka śmieci. Samochód ciężarowy oddzielnie zabiera śmieci z poszczególnych kontenerów. Po czym transport trafia do punktu PKU-u, gdzie pracownicy przeprowadzają selekcję. Później w ramach zawartych umów wyselekcjonowane śmieci trafiają do stałych odbiorców – tłumaczy Mirosław Mielczarek, prezes PUK w Grajewie. "

selekcja śmieci to dobra sprawa ale ludzie brudasy i nie odróżniają pojemników na plaskik od śmietnika zwykłego i wszystko razem wrzucają.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.