Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 13131 wyświetleń

Schody, schody, schody…


W miniony poniedziałek interweniowaliśmy u burmistrza w sprawie schodów, na których opłakany stan skarżyli się mieszkańcy miasta.

 - Teraz w dzień wchodzę po tych schodach  trzymając się poręczy – cytowaliśmy skargę około pięćdziesięcioletniego Edward z Grajewa. – Wieczorem te druty to niebezpieczeństwo, szczególnie dla dzieci i ludzi starszych. Gdy przyjdą mrozy śliskie, popękane schody stanowią zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Urzędnicy z administracji zapewne widzą co tu się dzieje, lecz nikt za naprawę czy choćby remont ich nawierzchni nie bierze się. U nas jak zwykle czeka się nieszczęścia i awantury jaka z tego wyniknie.
Wystające druty zbrojeniowe, popękane i poszarpane resztki nawierzchni betonowej to obraz betonowych schodów prowadzących do Central Parku.

Burmistrz jak błyskawica
Artykuł: „Na Broniewskiego niebezpiecznie „ opublikowaliśmy we wtorek. I oto z zaskoczeniem i nieukrywanym podziwem dla szybkości nasz dziennikarz patrzył jak brygada pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych już w czwartek pracowicie remontuje schody. Burmistrz dotrzymał obietnicy.
- Remont wykonujemy na zlecenie urzędu miasta. Dzisiaj zaczęliśmy i dzisiaj skończymy – mówi z zadowoleniem Józef Matysiewicz, zastępca kierownika Działu Usług Komunalnych w grajewskim PUK. – Mamy tylko obawy żeby chuligani wieczorem nie zniszczyli nawierzchni depcząc ją.


- Ktoś zapomniał dodać że są jeszcze jedne schody. Na tych drugich są robione różnego rodzaju zbiórki "małolatów". Na dodatek jest ciemno i można dostać w "gębę" za to że się tam idzie – napisał w komentarzach pod artykułem z wtorku „Sheryf z Broniaka”.
Sprawdziliśmy i drugie schody. Ich stan nie jest tak tragiczny jak tych przed remontem, jednak internauta ma rację. Resztki rozbitych butelek i śmieci świadczą o tym, że mogą one być miejscem nasiadówek małolatów. Rzeczywiście brak tam oświetlenia i chyba strażnicy miejscy nie zbyt często tam zaglądają. Może włodarze Grajewa pomyślą jak można zlikwidować potencjalne niebezpieczeństwa na tych schodach, tym bardziej, ze burmistrz zapowiada zagospodarowanie Central Parku, a wtedy szkoda byłoby dostać w twarz od pijanego małolata.

Kali

Komentarze (12)

no patrze e- grajewo to portal z drużyny burmistrza.

Brawo dla burmistrza,za szybka interwencje

szczerze mowiac - mialem mega obawy przed nowym burmistrzem - ale takimi akcjami naprawde wiele zyskuje w moich oczach. Tylko zeby nie osiadl na laurach a dalej "budowal" Grajewo. Nie potrzeba wielu imprez, najpierw trzeba zająć się fundamentem naszego miasta - czyli tym, co ludziom jest potrzebne/niezbędne do normalnego funkcjonowania

nazwać schody "e-grajewo"

Brawo- faktycznie latem schody nie są śliskie-cudowne odkrycie.Lizać dalej!

Wielkie inwestycje Grajewa, naprawa schodów urosła do rangi ... budowy obwodnicy, może baseu

Teraz proszę zrobić parking przy przedszkolu nr 6, bo na tych wystających krawężnikach można samochód zniszczyć. Prośba mieszkańców.

lepiej zrobic skrzyzowanie" chociaż pasy na malować z ulicy konopskiej do szkolnej bo stanie tam jest uciązliwe a wpychanie sie nie zabardzo opłaca sie . "" chociaż jakieś pasy bo każdy staje jak chce "

Niech ktoś mi wytłumaczy na cholerę basen w Grajewie??? Nie rozumiem tego, wszędzie gdzie są baseny miasta płaczą bo nie stać na utrzymanie, Augustów Suwałki .... Ile osób będzie regularnie chodziło na basen, rodzice za zajęcia w ramach zajęć szkolnych też nie będą płacić, bo wielu nawet nie stać na opłacenie opłat związanych z ubezpieczeniem i komitetem rodzicielskim. A tych których stać to i tak pojadą do Ełku bo taka jest mentalność ludzi :)

a po co zjezdzalnie itp? to generuje koszty. Zwykły sportowy basen nawet bez wymiarów olipmijskich wystarczy - taki spokojnie sie utrzyma. Jakieś sauny itp to też nieduży koszt jednorazowy (jedna okolo 10 000 zł )

niech pan burmistrz zrobi chodniki i ulice bo w nie ktorych miejscach sa tragiczne wspolczuje kierowcom ile wydaja na naprawy aut a na chodnikach mozna zeby wybic

Dla co niektórych to nic nie byłoby potrzebne..no może tylko żarcie...i gdzie sie załatwić..pozdrowienia..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.