środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12464 wyświetleń

"Schetynówka" w Szczuczynie

Pierwsza "schetynówka" w Szczuczynie

     Gmina Szczuczyn otrzyma przeszło 111 tys. dofinansowania na zrealizowane już zadanie "Przebudowa drogi gminnej nr 104230B w miejscowości Bzury, gmina Szczuczyn”. Pieniądze pochodzić będą z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych” - edycja 2012, jest to pierwsze tego typu wsparcie otrzymane przez Gminę Szczuczyn. Przypominamy, iż w październiku 2011 roku Gmina Szczuczyn złożyła wniosek wraz z niezbędną dokumentacją o dofinansowanie powyższej inwestycji. Wniosek Gminy Szczuczyn znalazł się w czołówce wniosków na 16 pozycji spośród 60 złożonych. Jednakże wówczas ze względu na ograniczone fundusze nie objęty został dofinansowaniem, tym samym znalazł się na liście rezerwowej.

     Przedmiot inwestycji obejmował przebudowę drogi gminnej nr 104232B na odcinku przez miejscowość Bzury o łącznej długości 516 mb. Zakres robót polegał na wykonaniu chodników, wjazdów na posesje z kostki brukowej betonowej, uzupełnienie poboczy, ustawienie progów zwalniających oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
W trakcie realizacji inwestycji z listy głównej pojawiały się stopniowo oszczędności po przetargowe, spowodowało to możliwość wejścia w fazę dofinansowania projektów z listy rezerwowej, wśród nich znalazł się ten złożony przez Urząd Miejski w Szczuczynie.
Przebudowa odcinka drogi gminnej przez miejscowość Bzury pozytywnie wpłynęła na zwiększenie płynności ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego pod względem ruchu kierowców jak i pieszych, a także na poprawę estetyki wsi.

    "Otrzymanie dofinansowania na przebudowę drogi w Bzurach to z pewnością powód do zadowolenia. Inwestycja ta jest ważna i była potrzebna z kilku powodów. Przede wszystkim przebudowa drogi w Bzurach przyczyniła się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększenia płynności ruchu na drogach lokalnych łączących się bezpośrednio z drogami wyższej kategorii, a w szczególności z drogą krajową nr 61 Warszawa – Szczuczyn – Augustów. Ponadto, zrealizowana już inwestycja zapewni mieszkańcom szybszy i bezpieczniejszy dostęp do najbliżej położonych ośrodków miejskich, sprzyja dojazdowi do gospodarstw rolnych, pól uprawnych, a także ułatwia przewóz płodów rolnych.
    Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do opracowania dobrego merytorycznie wniosku, który został wysoko oceniony. Fakt uzyskania dofinansowania powinien uciszyć wszystkich malkontentów, którzy mówią, że trudno dostać pieniądze, że po co tyle wniosków. Stajemy się coraz odważniejsi w sięganiu po fundusze z różnych źródeł. To dobrze, bo tylko w ten sposób możemy sprawić, że nasza Gmina będzie nowocześniejsza i bezpieczniejsza. Kosztuje to oczywiście wiele pracy ale przecież po to właśnie jesteśmy. Do tej pracy powołali nas mieszkańcy, mamy niewiele czasu i nie można go zmarnować. W tym roku również przygotowujemy wniosek do tego programu i wierzę, że ponownie nam się uda pozyskać znaczne dofinansowanie.”   – burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (6)

I bardzo dobrze panie Arturze! Widać że realizuje się pan w swojej pracy. Pańskie pomysły się sprawdzają i to jest najważniejsze. Widzę, że powołanie odrębnego zespołu do celów inwestycyjnych było również trafną decyzją. Brawo Szczuczyn! Tak powinno być od dawna. Wie Pan, że z ludźmi trzeba współpracować, a nie się na nich gniewać. Nareszcie ktoś rozsądny! Schetynówki od wielu lat pozwalały na ciekawe inwestycje i proszę, nareszcie w Szczuczynie, a która droga za rok? W samym mieście, by się przydało. Pozdrawiam i kibicuję! Jeszcze raz brawo!!!

A jednak można panie Waldku.

Mądre słowa panie Arturze i dobre spojrzenie na swoje obowiązki. Brawo za kolejny sukces tym bardziej, że jest on również sukcesem naszej Gminy. Tak dalej!

W Szczuczynie od pewnego czasu wszystko jest pierwsze, ta Gmina nareszcie poznaje jak powinno wyglądać prawdziwe gospodarowanie. Ja trzymam kciuki za powodzenie działań Burmistrza nastawionych na ściągnięcie przedsiębiorców. Tego nam potrzeba panie Arturze i wierzę, że pana doświadczenie i upartość w osiąganiu celów przyniosą sukces. Brawo Szczuczyn.

Ludziom trzeba zaufać i pozwolić pracować, nic nie przychodzi od razu. Jeśli do tego trafi się na ludzi wykształconych i zapalonych do pracy, to są efekty! Brawo Panie Burmistrzu widać, że wie pan co robi!

Nic dodać, nic ująć. Gratuluję!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.