środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11123 wyświetleń

Sala gimnastyczna 2007-08

Jest pomysł na budowę sali gimnastycznej dla Publicznego Gimnazjum Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie. Urząd Miasta chce sfinansować inwestycję z pieniędzy z programów unijnych oraz wojewódzkiego programu modernizacji bazy sportowej 2007-2008. 

Brak sali gimnastycznej to największy problem szkoły. Lekcje wychowania fizycznego w ostatnim roku szkolnym odbywały się z reguły na korytarzach, jeśli pozwalała pogoda młodzież ćwiczyła na boiskach przy placówce.

- Brak sali gimnastycznej to dla nas poważne utrudnienie. W ubiegłym roku szkolnym dodatkowo dokuczyła nam długa zima, młodzież straszliwie cisnęła się na korytarzach. Przez co uczniowie byli bardzo zmęczeni i znużeni lekcjami wf-u – mówi Beta Szewczyk, dyrektor PG Nr 3 w Grajewie.

Szkoła zadbała o pozalekcyjne zajęcia sportowe dla uczniów. Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 oraz kierownika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji młodzież z PG 3 po lekcjach mogła bezpłatnie korzystać z sal gimnastycznych.

Koncepcja budowy zaplecza sportowego dla PG Nr 3 powstała jeszcze za poprzedniej kadencji Rady Miasta. Wówczas przymierzano się do tego by taki obiekt powstał przy ulicy Targowej -  w miejscu dawnej lokalizacji szkoły. We wrześniu 2005 r. w związku z przeniesieniem szkoły na ul. Konstytucji 3 Maja plany uległy zmianie. 

Urząd Miasta w Grajewie liczy teraz na pozyskanie srodków z zewnątrz. Z wojewódzkiego programu modernizacji bazy sportowej 2007-2008 można uzyskać 15 proc. dofinansowania, natomiast z programów unijnych nawet do 85 proc.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowę sali gimnastycznej możemy zrealizować naprawdę przy niskim udziale własnych środków – mówi Krzysztof Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.

Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym dla miasta Grajewo budowa sali gimnastycznej dla PG Nr 3 oraz SP Nr 4 ma kosztować 4 mln zł.  

   
e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (14)

śmieszne;d...juz ja widzę jak oni buduja tę salę;]

a ja slyszlame ze basen mial byc w grajewie i rondo i wiele innych rzeczy...

te zdjecie t oze helikoptera robione?

I CO JESZCZE NAM OBIECAJĄ PRZED WYBORAMI???

Na ta sale to pewnie mój brat sie załapie(bo uczy sie w podstawówce)hehe a moze jego dzieci sie załapia...

Wybory wybory i aktywność się zwiększa tylko w praktyce jak w poezji angielskiej: [...] słowa, słowa, słowa [...]

ale się rozkręcają, każdego dnia inny pomysł, to zrobią tamo zrobią, ale już tu nic nie pomoże. Do nowej rady wchodzą tylko roczniki 72 do 79' tylko, to tak dla całkowitej zmiany myślenia i oderwania od starego układu władzy.

Uczyłem sie w tej szkole w latach 1972-80 i wtedy była to najnowsza sala gimnastyczna w mieście i chyba standardowa wielkoscią jak na tamte czasy. Odbywały się w niej wszystkie uroczystości i imprezy sportowe oraz Noworoczne choinki dla młodszych klas. Po południu odbywały się zajęcia SKS-u prowadzone przez trenerów różnych dyscyplin. Nie wiem jak jest dzisiaj, ale nowa sala stworzy nowe możliwości i motywację dla przyszłych mistrzów sportu z Grajewa czego życze inwestorom i użytkownikom.

Cztery lata temu wszyscy którzy startowali się do Rady Miasta obiecywali że hala szybko zostanie wybudowana. Historia lubi się powtarzać.

pomysł bardzo dobry ciekawe jak będzie z realizcja.. mam nadzieje, ze ta sala nie bedzie tyle lat budowana, ze zalapia sie na nia nasze prawnuki

Weście spadajcie z tą salą.I tak pewnie sie nie załapie.A jeśli tak to np. na sale bedzie chcialo na raz wejsc 5 klas no i dupa bedzie scisk. Wole zebyscie zrobili w grajewie basen lub kino odremontowali, albo cos zebysmy nie musieli stac kurde pod blokiem bo w Grajewie nie ma co robic i nie ma gdzie isc.
porzadne bojisk, basen, kino, to powinno byc w grajewie i Grajewo stalo by sie miastem ciekawym. mialo by sie gdzie pujsc. a tak sale zrobiecie. ja pouzywm 2 lub rokj ta sale a potem co ??????? bedzie nuda bo w grajewie nie ma co ROBIĆ

pewnie PEC bedzie budował - jedyna solidna firma budowlana w regionie: pozdr dla PECiarzy

Wiecie co jak zrobią to za 2 lata to fajnie bo jak na razie nasza czwórka jest najlepsza w regionie jak nie w województwie i szkoda psuć chłopaków na korytarzach w gimnazjum. Jeśli miałoby to być zakończone w roku 2009 to może być (byłbym bodajże w 2gim.). Wtedy znów na na ścianach skrzydła B zajaśniałyby puchary i medale.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.