piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 16318 wyświetleń

S. Cymek dziękuje za pomoc

12 października 2007 odbyło się uroczyste odebranie inwestycji pn. "Termomodernizacja Szpitala Ogólnego w Grajewie". W uroczystości, obok przedstawicieli tej placówki medycznej, brały udział osoby, które w różny sposób pomogły Szpitalowi. To dzięki integracji całej społeczności, sytuacja z każdym miesiącem staje się lepsza. Były drobne upominki i podziękowania, wicedyrektor i ordynator oddziału położniczo - ginekologicznego Sławomir Cymek nie miał możliwości wyrażenia wdzięczności osobiście dlatego za pośrednictwem e-Grajewo.pl chciałby dołączyć się do tych podziękowań:

- Dziękuję staroście J. Augustowskiemu, burmistrzowi K. Waszkiewiczowi, posłowi K. Gwiazdowskiemu, który pomógł "otworzyć trudno dostępne drzwi". Za wsparcie dziękuję również radnym powiatu i miasta Grajewa. Chcę tu wspomnieć, że Rada Miasta przekazała ostatnio 25 tys. zł na zakup łóżka porodowego na oddział ginekologiczno - położniczy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję za pomoc i okazywaną troskę. Kłaniam się wójtowi Wąsosza, który ponownie zadeklarował wygospodarowanie pieniędzy na zakup potrzebnego sprzętu medycznego.
 
Ordynator wychodzi z wieloma propozycjami nie tylko do partnerów z zewnątrz, również stara się mobilizować kolegów, załogę - wie, że wszelkie dobre sygnały docierające do pacjentów to być, albo nie być dla Szpitala. Zwrócił się on do innych lekarzy, aby pomogli zakupić termometry bezdotykowe. Oczywiście po uprzednim wynegocjowaniu u dystrybutora dużego upustu przy zakupie przynajmniej 10 sztuk tych precyzyjnych, higienicznych i bezinwazyjnych urzadzeń (koszt jednego to ok. 370 zł).

- Ostatnio dostaliśmy 1,6 mln. nadlimitów -z czego 1/3 należała do mojego 30-łóżkowego oddziału. Każdy miesiąc, w którym wyrabiamy nadlimity powoduje, że NFZ zwiększa nam limity. Ostatnio zwiększył nam do takiej wartości, jaka jest na oddziale ginekologicznym w szpitalu wojewódzkim. Jesteśmy w stanie wypracować procedury, ciągle nadrabiamy, wyrabiamy i nie oczekujemy w zamian nic. Liczę, że razem pokażemy  społeczeństwu, że o nasz Szpital chcemy walczyć, aby nadal istniał i funkcjonował - mówi S. Cymek.

Trzeba dodać, że od kilku dni położne szpitala prowadzą poradnię, która zajmuje się profilaktyką raka sutka. W ramach poradni będą odbywały się szkolenia i wykłady, na których kobiety nauczą się badać piersi, a w razie potrzeby zostaną skierowane na odpowiednie badania. Warto wspomnieć też, że dzięki staraniom wicestarosty A. Rutkowskiej i lek. S. Cymka firma "Unidrog" zaoferowała bezinteresowną pomoc Szpitalowi i zobowiązała się, że wyleje asfalt w okolicach oddziału zakaźnego, gdzie może powstać parking.

Mali podopieczni :
foto 3 - Orłowski Mateusz, syn Anny, ur. 16.10.07r. o godz. 2.35, waga 2570g.
foto 4 - Danowski Piotr, syn Marii i Pawła, ur. 15.10.07r. o godz. 15.10, waga 3000g.
foto 5 - Śmiarski Dawid, syn Elżbiety i Mirosława, ur. 16.10.07r., waga 3000g.
foto 6 - Sut Adrian, syn Marty i Dariusza, ur. 15.10.07, waga 4350g.

e-Grajewo.pl

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (7)A jednak za PiS-u coś załatwiano? Rozumiem że przez skromność ta informacja jest dopiero dziś..

Gratulacje Ela z okazjai narodzin malenstwa!!!!!!wszystkiego dobrego!!!!!!!

może jak będzie mądry rząd skorzystamy wszyscy

Gratulacje Aniu!!!

mam nadzieje ze warunki porodów sie zmieniły za rządów tego Pana bo moje porody w tym szpitalu wspominam z gęsią skórką.Wiem ze teraz wiele przyszłych mam rodzi w ełku i chwali sobie uprzejmosc tamtej słuzby zdrowia

warunki jak warunki ale podejscie położnych,salowych do pacjetek jest nie namiejscu.Kochane pielegniareczki to jest szpital a nie rzeznia!!!
MONIKO GRATULUJE DZIDZIUSIA PAWEL BEDZIE DOBRYM OJCEM.

Jakiego ginekologa polecilibyście z Ełku?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.