Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12549 wyświetleń

Rusza projekt „PL-LT 112"

Adaptacja poddasza budynku głównego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie na potrzeby systemu zarządzania działaniami ratowniczymi w Powiecie Grajewskim po półtorarocznym okresie planistycznym będzie w najbliższym czasie realizowana.

 

KP PSP w Grajewie otrzymała informację o ostatecznym zatwierdzeniu do realizacji Projektu strategicznego „PL-LT 112. System zarządzania działaniami ratowniczymi i obsługi europejskiego numeru ratunkowego” dofinansowywanego z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska.

Projekt obejmuje współpracę kilkunastu Komend straży pożarnych zarówno po stronie Polski jak i Litwy. Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie nowoczesnego systemu kierowania działaniami ratowniczymi na dużym obszarze przygranicznym obejmującym północną część województwa podlaskiego, wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego oraz na przygranicznych terenach Republiki Litewskiej. Wartość całego projektu to ogromna kwota ponad 4,56 mln. Euro.

Prace w Komendzie Powiatowej PSP w Grajewie będą składały się z dwóch elementów. Pierwszym z nich będzie wykonanie prac budowlanych na poddaszu budynku głównego (będącego w zainteresowaniu konserwatora zabytków) mających na celu utworzenie tam pomieszczeń użytkowych i wyposażenie ich w niezbędne instalacje użytkowe oraz znaczną ilość instalacji teleinformatycznych. Drugim elementem będą dostawy wyposażenia teleinformatycznego i ich montaż w adaptowanych pomieszczeniach.

Wartość prac budowlanych i instalacyjnych w grajewskiej komendzie wynosić będzie około 900 tys. PLN, natomiast wartość dostaw sprzętu to ponad 450 tys. PLN. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na koniec 2010 r. lub początek roku 2011. W chwili obecnej oczekujemy na podpisanie umowy finansującej przedsięwzięcie.

Wynikiem realizacji Projektu będzie utworzenie na poddaszu budynku głównego nowej siedziby Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, sali narad, pomieszczeń technicznych i użytkowych oraz kompletne wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny. - informuje kpt. Daniel Lewczuk

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (4)

O jaką kwotę chodzi ? Czy o 4 560 000 euro ? czy o 4,56 miliarda euro ?

o 4,56 milionów euro :p

to wszystko ma byc w tym budynku ktory zostal zbudowany przez goscia bez pozwolen na budowe? he

jan przeczytaj uważnie cały artykuł i będziesz wiedział, o którą komendę chodzi co do budowniczego to przeczytaj Grajewskie Zeszyty Historyczne.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.