piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 9252 wyświetleń

Rozwój Grajewa

Miasto Grajewo ma wiele punktów do realizacji w dłuższym okresie. Niektóre z inwestycji jak np. remont kina, są już rozpoczęte inne dopiero planowane (składowisko odpadów).

- Mamy duży problem, który dla mieszkańców nie jest widoczny na co dzień – to wysypisko odpadów w okolicach Grajewa. Jest złożony wniosek do ZPORR (Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego) o przyznanie 6 mln. złotych. Od decyzji przyznania będzie zależało czy składowisko pozostanie w obecnym miejscu z selektywną zbiórką odpadów. Odpady mogą być też dowożone do innych zewnętrznych składowisk.
- Remont kina chcemy zakończyć w 2006r. Mamy zabezpieczonych 500 tys. zł. Dla inwestorów zewnętrznych grajewskie kino nie jest atrakcyjne ekonomicznie.
- Budowę sali gimnastycznej przy kompleksie szkolnym po przeniesieniu PG nr 3 do SP nr 4, przy ul. Konstytucji 3 Maja chcielibyśmy rozpocząć jak najszybciej. Są plany na lata 2006-2007 z wykorzystaniem środków zewnętrznych.
- Czekamy również na wsparcie w kwocie 500tys. zł. na renowację budynku po straży pożarnej przy ul. Ełckiej. Planowana jest tam m.in. siedziba OHP, OSP. Zamieszka tam również rodzina z Kazachstanu.

Dla e-Grajewo.pl wiceburmistrz Waldemar Remfeld


Komentarze (22)

tak samo jak basen miał byc =/ wes panie burmistrzuniu sie zastanów bo przycinasz =/ na wszystko tak masz pieniądze a co do czego to wiesz....zastanów się dobrze...

Czyżby w budynku po byłej OSP nie planowano już umieszczenia Izby Pamięci?

ta mowia ze zakoncza w 2006 a skoncza pewnie 2010 i to nie wiadomo

Naprawde ambitne plany. Jestem dumny ze swojego miasta i ciesze sie ze w nim mieszkam.

a gdzie BASEN

Burmistrzu, znowu oszukaliście rodziców i uczniów czwórki. A tak zapewnialiście!!

W tym budynku po sraży pożarnej miało być muzeum!!!

Ludzie - zastanówiecie sie na wyborem Nowego Burmistrza- to naprawde zależy od nas kto tym miastem ma kierować.

ja pierdzile jak tak czytam to mysle czytam to mysle ze ta informacja powinna sie nazywac Cofnięcie Ggrajewa albo Zapatrzeni na Zimbabwe robimy z grajewa druge AbuDabi. ...

I pomysleć, że prawie 465 lat nasze Grajewo otrzymało prawa miejskie.

Nasi przodkowie to mieli nawet plażę!!!
http://www.grajewo.neostrada.pl/prl/grajewo_lata_PRL28.html

Kiedy na chodnikach ul Wojska Polskiego /dawna ul. Białostocka/ w okolicach apteki i dalej zostana załatane dziury???

Zapomniano tez juz o zamiarach stworzenia domu ZŁOTEJ JESIENI W GRAJEWIE

Panie redaktorze e-grajewo, Pan się bawi w cenzora i nie wszystkie wypowiedzi a szczególnie te które są niewygodne dla władz Grajewa umieszcza Pan w komentarzach. Żle się Pan bawi. Ludzie tylko swoje komentarze dodają bo sądzą że je Pan wszystkie publikuje. Jeżeli się dowiedzą (a jest taka możliwość) że puszczacie to wybiórczo - to zacznie b yć początkiem końca dla e-grajewo. POZDRAWIAM SERDECZNIE REDAKCJĘ.Musicie się tylko zdeklarować po której stronie stoicie. Wasi czytelnicy szybko się połapią- i co wtedy. Będziecie musieli założyć chyba X-GRAJEWO

To nie wszystkie inwestycje ,które Burmistrz był łaskaw wymienić .Grajewo było i jest zaniedbane pod względem inwestycyjnym.Chodzi tu o drogi i całą infrastrukturę techniczną na osiedlach domków jednorodzinnych np. Przekopka,gdzie trzeba by było zainwestowac ok.8milionów PLN.Z własnych pieniędzy nie damy rady tego zrobić.Musimy ubiegać się o różne środki pomocowe finansowe.I to p.Burmistrz robi.Efekty tych działań zobaczymy po latach.Jest też tak zwana proza życia czyli zadania własne miasta finansowane z budżetu miasta a nakładane przez państwo.Np.dofinansowanie do mieszkań ,utrzymanie przedszkoli,szkół.to pochłania ok 60% budżetu.a pewnie nie wszyscy wiedzą że z podatków które wszyscy płacimy w mieście zostaje ok 27% resztę miasto odprowadza do skarbu państwa.Co prawda część tych pieniędzy wraca w postaci subwencji,ale na określone wydatki.Dlatego miasto musi starac się o środki pomocowe z różnych żródeł i podpierac się kredytami w niektorych przypadkach.Macie w swoich okręgach radnych,pytajcie się ich o inwestycje.przecież ich po to wybieraliście ,żeby dbali o swoje okręgi wyborcze i starali sie w nich coś robic ,żeby miasto nie ulegało degradacji.

Ja proponuje najpierw skonczyc to co sie zaczelo np kino czy cos w tym rodzaju a pozniej brac sie za drugie jesli bedzie sie mialo pieniadze i ludzi zeby szybciej to wszystko szlo bo jak narazie to cienko i moze cos wymyslcie na lato hmmm np wiecej imprez w hasesie cos zeby zebrac kase i zeby niebylo tak nudno zeby cos sie dzialo w tym naszym miasteczku !

Chyba już zaczynaja "rozbierać" nasze kochane Grajewo. Wszystkiego gospodarze miasta jednak nie widzą, bo z tablicy GRAJEWO WITA, która jest przed wjazdem do miasta /jadąc od Rudy/ zgineło z herbu juz jedno drzewo !!!

a ilu ludzi zajdzie do takiego muzeum? moim zdaniem to wywalanie kasy.
powinni zrobic tam cos dla mlodziezy, jakis klub czy cos takiego...np darmowa kafejke internetowa. no i zdecydowanie wiecej imprez w lato. jak brak kasy to mozna powalczyc o sponsorow.

Obca - pewnie nie cierpisz historii.

Ludzie Grajewo sie robi jak "konkretna dziura", zacznijcie cos w koncu robic kino juz remonujecie hohoo a moze i wiecej...pomyslcie o nas o mlodziezyy !!! to jest juz nudne siedzenie pod blokiem albo na tym niby skeyd parku,jak nie koscioly to denne markety a i tak dalej jest nuda, i wy sie dziwicie ze mlodziesz wam okna wybija zrob Cie cos ...bo niedlugo Grajewo stanie sie czarną dziurą np. w Elku caly czas cos robia widac zmiany,ulice staja sie kolorowsze a nasze to sa jeszcze przedwojenne bruki...MLODZIESZ SIE NUDZIIII !!!!nie wiem kort tenistowy wybudujcie basen jakis klub sportowy tylko nie kolejny kosciol czy market !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MIASTO EMERYTÓW !!!! A MY MŁODZIEZ CHCEMY ODDYCHAĆ, CIESZYC SIĘ ŻYCIEM !!!!! ZRÓBCXIE COŚ Z TYM !!!!!I NIE OBIECUJCIE CZASY CZAS WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.