Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12602 wyświetleń

Rowerem po mieście

W Grajewie nie trudno znaleźć stojak, do którego można by bezpiecznie przypiąć rower, większość szkół w mieście posiada takie punkty. Są jednak i takie placówki, które nie mają ich wcale.


Na przykład na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie nie ma stojaków na rowery.

"Uczniowie przychodzą do szkoły pieszo, nie przyjeżdżają rowerami. Jest możliwość zostawienia roweru w budynku szkoły, jeżeli ktoś chciałby przyjechać na lekcje jednośladem." – mówi Halina Muryjas - Rząsa, dyrektor szkoły.

Dyrekcja regularnie spotyka się z Samorządem Uczniowskim. Do tej pory nikt nie zgłaszał potrzeby umieszczenia stojaków na rowery na terenie szkoły. Brak zapotrzebowania na tego typu akcesoria wynika przede wszystkim  z tego, iż większość dzieci mieszka na osiedlu, w pobliżu szkoły, toteż odległość jaką pokonują uzniowie jest niewielka.

"Dodatkowo, teren przed szkołą jest dosyć ograniczony. Uczniowie na przerwach wolą posiedzieć na ławce, porozmawiać, bądź też pobawić się, pobiegać. Rowerami jeżdżą zaś po lekcjach, w czasie wolnym. Na pewno starałabym się zrealizować ten pomysł, gdyby uczniowie, czy też ich rodzice zgłosiliby potrzebę umieszczenia stojaków na rowery przed budynkiem szkoły” – dodaje Halina Muryjas - Rząsa.

 

Naszym zdaniem parkingi dla rowerów powinny być lokalizowane w pobliżu budynków użyteczności publicznej oraz miejsc pracy. Stojaki rowerowe powinny być ustawiane w taki sposób, aby dostęp do rowerów był wygodny i bezpieczny. Stojaki nie powinny być umieszczane zbyt blisko krawędzi jezdni, ścian budynków czy ciągów pieszych.

fot. e-Grajewo.pl

 

 

Komentarze (7)

niech powiększą stojak na rowerki pod jednostką bo mieści się tam ledwo 5 a przyjeżdża 15 ;]

Przy PG3 by też się przydał stojak

Przy SP 2 jest stojak na rowery.

A stjaczki można dostać w ,,ZAKREMIE '' za małą kase .

Dokładnie. Pod PG3 bardzo by się przydał ten stojak.

powina byc sciezka dla rowerow przy ul. W.P,a le ktos spiepszyl sprawe odbierajac plany na przebudowe i zapomnial ze ludzi rowerami tez sie poruszaja.

Uważam że przed każdym sklepem i firmą powinny być stojaki na rowery.Wiem z własnego doświadczenia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.