wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10784 wyświetleń

Rok 2006 MLEKPOLU

Rok 2006 można udać za udany dla spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL – producenta marek Łaciate i Milko. Spółdzielnia zwiększyła skup surowca i sprzedaż.

MLEKPOL z roku na rok bije rekordy skupu mleka. W skali kraju skupuje około 10 % surowca. W 2006 roku spółdzielnia odnotowała kolejny najwyższy w historii skup mleka w wysokości prawie 906 mln litrów. Dla porównania w roku 2005 MLEKPOL skupił ponad 893 mln l. mleka. Surowiec dostarcza do spółdzielni ponad 12 tys. Przypomnijmy, iż w skład MLEKPOLu wchodzi siedem zakładów w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Zambrowie, Sejnach, Bydgoszczy i Augustowie.
- To kolejny dla naszej spółdzielni rekordowy rok pod względem skupu mleka – mówi Edmund Borawski – Warto dodać, że niemal całość surowca, jaki trafia od rolników do Mlekpolu jest najwyższej jakości, tj. w klasie extra.

W 2006 spółdzielnia  odnotowała przychód  w wysokości 1,52 mld zł.(wzrost o porównaniu z rokiem 2005 o 100 mln). Największy wzrost sprzedaży odnotowało mleko spożywcze i UHT – ze 197 tys. ton w roku 2005 do 266 tys. ton w ubiegłym roku. Wzrosła również sprzedaż serów twardych i twarogów, innych wyrobów UHT (typu śmietanki, napoje smakowe), produktów świeżych i nieznacznie masła.

- Z roku na rok Spółdzielnia Mleczarska Mlekopol z Grajewa przeznacza coraz większe kwoty na inwestycje. W tym roku planujemy, że będzie to nie mniej niż 100 mln zł. Dla porównania w 2006 roku wartość inwestycji wyniosła ponad 80 mln. zł. – mówi Prezes SM MLEKPOL Edmund Borawski. - Każda z poczynionych przez nas inwestycji  służy wzrostowi zdolności technologicznych posiadanych linii, zakupu nowych technologii, modernizacji każdego z siedmiu zakładów wchodzących w skład SM Mlekpol.
Kilka lat temu MLEKPOL przyjął politykę stałego inwestowania we wszystkie swoje zakłady (dziś jest to siedem zakładów w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie i Bydgoszczy). Dla przykładu w 2007 roku tylko w jednym zakładzie w Zambrowie spółdzielnia planuje budowę najnowocześniejszej linii  do produkcji twarogów w Polsce o wydajności około 21 ton na dobę. W tym roku nastąpi również kompletna przebudowa działu UHT. W zakładzie w Zambrowie będą produkowane śmietanki, mleka smakowe oraz mleko z wartością dodaną, czyli Białe Wapń.

W 2006 roku wartość eksportu była porównywalna do 2005 roku i wyniosła ok. 200 mln. zł. Eksport powiększył się o nowe rynki zbytu. Teraz produkty MLEKPOLU dostępne są także w sklepach Irlandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Słowacji, Rumunii i Bułgarii.

SM MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska. Spółdzielnia skupia ponad 12.000 rolników- producentów mleka, zatrudnia ponad 1500 osób. Jest producentem znanych marek Łaciate i Milko oraz Białe, Mazurskie i Mrągowskie. Jest liderem produkcji mleka UHT, posiadając około 35% udziału w rynku tego mleka w kraju.
FIRST COMMUNICATIONS

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (2)

Szkoda tylko, że Pan poseł dbając w sejmie o interesy firmy zapomina o innych sprawach Grajewa.

Bo taka prawda że pan Borawski zna się na rzeczy i ma pojęcie o biznesie. Martwię się tylko tym, że nie będzie godnego następcy który podoła całemu obciążeniu!! Niech ludzie którzy nie znają prezesa niech nie zabierają głosu. Ciekawe kto z was byłby w stanie wstawać o 4 w nocy i jechać 500km. Ten człowiek nie ma wolnej soboty ani święta. Ofiarował swoje życie temu zakładowi. Panie Borawski tak trzymać i zdrówka życze....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.