czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9515 wyświetleń

Roczne zebrania wspólnot

W Grajewie w lutym i marcu zwoływane są coroczne zebrania sprawozdawcze wspólnot mieszkaniowych. Zebranie takie musi odbyć się do końca pierwszego kwartału każdego roku. Przedmiotem spotkań jest podsumowanie działalności w 2007 roku. Udzielane jest absolutorium wybranemu społecznie zarządowi, zatwierdzany plan finansowy na 2008 rok oraz projekty przyszłych działań np. remontów.

Wspólnota mieszkaniowa może być zawiązywana przez ogół właścicieli lokali w danej nieruchomości. Oznacza to, iż członkami wspólnoty zostają wszyscy właściciele (zarówno osoby fizyczne, jak i prawne) lokali mieszkalnych i użytkowych w jednej nieruchomości (wg księgi wieczystej). Członkom wspólnoty przysługuje udział w nieruchomości wspólnej, którego wielkość uzależniona jest od powierzchni stanowiącego ich własność lokalu.

Mieszkańcy zawiązujący wspólnotę mieszkaniową przekazują administrowanie swojej nieruchomości wybranemu podmiotowi z odpowiednimi uprawnieniami. W Grajewie funkcjonuje już wiele wspólnot mieszkaniowych. Miejski Zakład Administracji Domów Mieszkalnych zarządza 18 takimi

- Właścicielom mieszkań wysyłamy zawiadomienia gdzie i kiedy odbędzie się roczne zebranie. Na dzień dzisiejszy mamy za sobą już kilkanaście takich spotkań. W większości przypadków w naszych wspólnotach udział miasta wynosi ponad 50%. W czwartek (6 III) odbyło się spotkanie wspólnot Wktorowo 77 i 60, czekają nas jeszcze: 12 III o godz. 16.00 – os. Broniewskiego 8, 14 III. o godz. 9.00 – os. 1000-lecia 4a, 14 III o godz. 12.00 – os. Broniewskiego 3 – informuje dyrektor ZADM Edward Kupiec.
 
e-Grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (3)

WEśCIE SIE DO ROBOTY. zRóBCIE COś DLA WSPóLNOTY PRZY BLOKU NR 60 NA wIKTORóWCE. pARKING PRZY BLOKU OD 22 LAT JEST BEZ REMONTU. pO DESZCZU NIE MOZNA WEJść SUCHA NOGA DO SAMOCBHODU. cHODNIKI OD 22 LAT BEZ REMONTU. ade- EMIE WEźCIE SIE DO ROBOTY.

Jak widać z artykułu e-grajewo jest tubą informacyjną miasta.Piszecie tylko o wspólnotach którymi zarządza ADM,jakby nie istniały inne wspólnoty.A są to wspólnoty z prawdziwego zdarzenia nie jakieś dziwne twory.Mają 100%własności i zarządzane przez własne zarządy,które współpracują z wybranym podmiotem w tym wypadku Spółdzielnią Mieszkaniową Zgoda która w ich imieniu administruje Wspólnotami.Ale to e-Grajewo juz nie interesuje a szkoda.Z poważaniem

jak byś był z tych ABC to byś doczytał - " Mieszkańcy zawiązujący wspólnotę mieszkaniową przekazują administrowanie swojej nieruchomości wybranemu podmiotowi z odpowiednimi uprawnieniami. W Grajewie funkcjonuje już wiele wspólnot mieszkaniowych. Miejski Zakład Administracji Domów Mieszkalnych zarządza 18 takimi" - ale ty jesteś z tych XYZ -oni nigdy nie doczytują

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.