Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 15377 wyświetleń

Repatrianci na os. Południe

Do Grajewa przybyła rodzina repatriantów - Polaków z Kazachstanu. Seniorka rodziny, która wraca do swojej Ojczyzny to 75-letnia Helena Anna Czerniecka. Wraz z nią przyjechała 55-letnia Anusia Doroszenko z córką Ludmiłą (29l) i jej mężem Andrejem Porsew (25l). Anusia ma też wnuczkę Wiktorię, a jej syn Wiktor mieszka już w Polsce i jest studentem I roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Miasto postara się zapewnić pracę dwóm osobom z tej rodziny. Repatrianci będą wynajmować mieszkanie w bloku 65 na osiedlu Południe. Anusia, Ludmiła i Andrej mają wyższe wykształcenie. Dwoje z nich to inżynierowie, Ludmiła jest prawnikiem. W województwie podlaskim zostało sprowadzonych z zagranicy już ponad 100 osób polskiego pochodzenia.

- Prosimy mieszkańców o jak najlepsze przyjęcie rodziny repatriantów. Mają oni polskie korzenie i teraz Grajewo będzie ich domem – apeluje Sekretarz Miasta R. Wolwark.

Joanna Kosielska - Radna RM Grajewo

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (3)

Witamy w Ojczyźnie Rodacy!

Witamy was z najgorętszego serca Rodacy ;)

witamy w ojczyznie:* na zawsze w polsce:*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.