poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Remont w ZSM nr 1

Remont w ZSM nr 1

W Zespole Szkół Miejskich nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie odbył się remont.

Placówce we współpracy z miastem udało się pozyskać 40 000 zł na remont stolarki okiennej w sali gimnastycznej oraz 2 łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to 0,6 % rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2010. Kolejne 40 000 zł dołożyło miasto. W wyniku postępowania przetargowego udało się jeszcze obniżyć wartość całej inwestycji do kwoty prawie 66 tys. zł.

Nowe okna w sali gimnastycznej są drewniane, zgodne z zaleceniami konserwatora zabytków (budynek bowiem jest pod jego opieką). Wypełnione poliwęglanem o zwiększonej wytrzymałości. Otwierane z powierzchni podłogi poprzez siłowniki. Remontowane łazienki natomiast wyposażone są w odpowiednie uchwyty dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych z uwagi na funkcjonowanie w szkole oddziałów integracyjnych.

- Rokrocznie udaje się nam pozyskać środki z rezerwy oświatowej subwencji ogólnej. Do tej pory  przeznaczaliśmy je  na remont okien. W tym roku po raz pierwszy udało się nam zdobyć pieniądze na likwidację barier architektonicznych. – mówi Dariusz Latarowski, dyrektor szkoły.

 

fot. e-Grajewo.pl

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.