Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10378 wyświetleń

Relikwie Popiełuszki w Grajewie

W ostatnią niedzielę do świątyni  p.w. Trójcy  Przenajświętszej w Grajewie przybyły relikwie i obraz Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.Kult relikwii jest zakorzeniony w Kościele od wieków. W średniowieczu przybierał groteskowe i straszne formy - z ciała świętego wybijano czasem zęby i ucinano palce. Ale także dziś przywiązanie do relikwii bywa przez niektórych duchownych krytykowane jako łączenie religii z zabobonem. Co ciekawe, Katechizm Kościoła Katolickiego prawie o kulcie relikwii nie wspomina. Abp Nycz na pytanie "Gazety", czy nie obawia się, że relikwie ks. Popiełuszki będą traktowane jak talizmany, odpowiedział: - Nie obawiam się, ponieważ my tego kultu nie absolutyzujemy. Na pierwszym miejscu jest modlitwa za wstawiennictwem świętego, czerpanie wzoru z jego życia, a dopiero potem kult relikwii. Trzeba widzieć kult relikwii w odpowiednich proporcjach.


Komentarze (7)

wlasnie,w odpowiednich proporcjach a nie czcic jak Boga!

Skoro Katechizm KK o kulcie relikwi nic nie wspomina to jest to wymysł ludzki i zabobon średniowieczny cofający nas w rozwoju i szerzący ciemnotę. Nie sądze aby ks Popieuszko mógł być wzorem do naśladowania, chyba że jest to wzór nieposłuszeństwa i upartości, a chyba nikt nie chce dziś takich wzorców.

NIe cofajmy się do średniowiecza. Bóg to Bóg i nie mylić tego z kościołem. Bóg to Bóg, a kościół to mamona.

Z komentarzy wyczuwam pogaństwo, faryzeuszostwo i brak wiary katolickiej. Wstyd! Jeżeli nie macie nic do powiedzenia, to nie piszcie. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach wierzymy w TESCO, LIDL, Biedronkę, bo to tam najczęściej udają się Grajewianie w niedzielę. No i to nie jest wtedy ciemnota, tylko nowoczesność. Oj, szkoda słów...

koleg, morderca księdza Jerzego też tak mówił ...

Redakcjo, rekwie i obraz wprowadzono do kościoła, a nie przybyły. One w Grajewie zostaną na stałe

chyba kryzys w kościele bo juz relikwie sciągają

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.