niedziela, 16 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Relacja z koncertu zespołu "Zimne dranie"

 25 marca 2024 r., w Grajewskim Centrum Kultury odbył się koncert pn. „Podlaskie Inhalacje Muzyczne”, którego organizatorami był Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, a współorganizatorem Powiat Grajewski. 

Na scenie występował zespół Zimne dranie, który działa już od 13 lat. Nazwę zaczerpnięto z piosenki Henryka Warsa „Już taki jestem zimny drań”. Grupa muzyków, zainspirowana twórczością kompozytorów i reżyserów lat 20. i 30. XX wieku, postanowiła stworzyć program z piosenkami tego okresu. W tym samym roku artyści zagrali też swój pierwszy koncert, który spotkał się z dużym uznaniem. Co ciekawe, w 2012 roku powstały własne aranżacje orkiestrowe polskich piosenek międzywojennych, które Zimne Dranie zaprezentowali wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną. Oprócz tego zespół posiada w repertuarze hity światowej muzyki filmowej, znane i lubiane standardy jazzowe, pieśni patriotyczne kolędy oraz polskie przeboje. Z tymi programami zagrali szereg koncertów dla publiczności z Polski i z zagranicy. Zespół tworzą zawodowi muzycy z Polski i Ukrainy, występujący w składzie: Maciej Nerkowski – wokal, Max Fedorov - instrumenty klawiszowe, Piotr Chociej - gitara basowa, Wojciech Bronakowski - instrumenty perkusyjne. 

 

Niespodzianką dla widzów był gość specjalny – Paulina Malinowska, która po wieloletniej edukacji muzycznej od 2011 r. związała się z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej. W 2017 r. zajęła I miejsce w eliminacjach regionalnych IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, i od tamtej pory współpracuje z Festiwalem, koncertując w Polsce i za granicą. 

Wspaniała atmosfera, jaka stworzyli muzycy, profesjonalne wykonania utworów, a przede wszystkim ogromne poczucie humoru i optymizm sceniczny sprawiły, że koncert był świetną zabawą dla widzów, którzy wspólnie śpiewali znane przeboje. Dodatkową niespodzianką były  konkursy, w których można było wygrać płyty Zespołu. 

 

Na koncercie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Powiatu Grajewskiego ze Starostą Grajewskim Waldemarem Remfeldem na czele, który na początku powitał widownie oraz zespół, a na zakończenie podziękował muzykom za wspaniały i pełen emocji występ, wręczając każdemu drobne upominki. 

Koncert poprowadził Bogdan Kulesza Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie.

Dziękujemy Zespołowi Zimne Dranie za świetny występ, widowni za wspólną zabawę oraz organizatorom za możliwość współorganizowania tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się Radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandzie Elżbiecie Mieczkowskiej, dzięki której występ odbył się w Grajewie.

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook’a Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/ 

niedziela, 16 czerwca 2024

Żłobek miejski. Rodzinny Piknik (14.06)

piątek, 14 czerwca 2024

Piknik z Folklorem 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.