czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 101 komentarzy
  • 14968 wyświetleń

Referendum w Rajgrodzie

Informacja  Inicjatora  Referendum
o przedmiocie zamierzonego referendum.


    Informujemy o zamiarze przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania z funkcji Burmistrza Rajgrodu Pana Czesława Karpińskiego przed upływem kadencji.

Pytanie referendum będzie brzmieć:

,,Czy jest Pan/Pani za odwołaniem z funkcji Burmistrza Rajgrodu Pana Czesława Karpińskiego przed upływem kadencji?’’Uzasadnienie

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Naszej Gminy wyrażamy oburzenie poczynaniami Burmistrza Rajgrodu Pana Czesława Karpińskiego na szkodę Gminy. Powodem zainicjowania referendum jest:

- Utrata zaufania społecznego i poparcia mieszkańców. Burmistrz, Pan Czesław Karpiński wybrany w wyborach w 2010 roku uzyskując społeczną akceptację przejął na siebie zadania i obowiązki wynikające z ustawy o samorządzie gminnym. Głównym zadaniem wynikającym z ustawy jest dbanie o dobro wspólnoty samorządowej, o czym obecny Burmistrz szybko zapomniał.

- Nepotyzm w samorządzie – Burmistrz podejmując decyzje personalne dotyczące osób zatrudnionych w Urzędzie i Gminnych jednostkach kieruje się wyłącznie układami rodzinno – koleżeńskimi, a nie wartością merytoryczno pracowników (pomimo sugestii wielu mieszkańców, że jest to nieetyczne ).

- Niekompetencja, niegospodarność i rozrzutność władzy oraz nietrafione inwestycje (doprowadzenie wodociągów do wsi, gdzie nie ma zainteresowania przyłączem do sieci). Również to, że dla Pana Burmistrza 13000 zł kary to ,,groszowa sprawa’’, a trzy wywrotki żwiru ok.1300zł to inwestycja.

- Nieudolność w działaniu, brak chęci działania, nastawianie wręcz na ,,przetrwanie’’, zamknięcie na nowe pomysły, innowacje.

- Brak wizji rozwoju Gminy Rajgród, nieuwzględnienie możliwości wykorzystania walorów Ziemi Rajgrodzkiej zarówno geograficznych jak i historycznych.

- Niezauważanie potrzeb ludzi młodych z naszej Gminy, brak Miejskiego Domu  Kultury ,,który spełniałby ich oczekiwania’’.

- Łatanie dziury w budżecie kosztem wiejskich dzieci (likwidacja szkół) i pracowników z planowanych do likwidacji stołówek szkolnych jak również wielu nauczycieli. To doprowadzi do jeszcze większego bezrobocia w naszej gminie.


Nasza Gmina pogrąża się w marazmie i biedzie.


    Składając nasz obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie Burmistrza Rajgrodu, mówimy stanowczo ,,NIE’’ arogancji władzy.

    Apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętne dobro Naszej Gminy o poparcie inicjatywy referendum.

    Jesteśmy grupą osób reprezentującą szerokie przymierze społeczne, mieszkańcami Gminy Rajgród, przedstawicielami wielu grup społecznych.

   Pełnomocnikiem Inicjatora Referendum  został ustanowiony:
   Emilia Nikonowicz

czwartek, 18 sierpnia 2022

Pożegnanie Lata 2022

czwartek, 18 sierpnia 2022

Poszukiwany ukrywał się w polu kukurydzy

Komentarze (101)

ja jestem za

Brawo, oby skuteczne... Niestety zawiedzione nadzieje po wyborach...

a co Burmistrz zapomniał dać pracę dla Pani Nikonowicz, lub kogoś z rodziny i to jest zemsta

Emila i co dalej ja jestem za odwołaniem burmistrza

Pni Pelnomocnik mam pytanie w jaki sposób mieszkańcy gmniny mogą porzezeć wniosek o referendum?

Proponuję, aby powołac Gminę Rajgród z siedziba w Biebrzy i będzie ok.

Nie tylko burmistrza ale cala rada gminy przyklaskuje te mylne przedsiewziecia mlodych nam trzeba ludzi do gminy.Jestem za.

Przychodzi kryska i na matyska brawo Emila

Fakt faktem burmistrzowi został dany kredyt zaufania po nieudanej kadencji w poprzednich latach gdy przyszedł naprawić długi poprzedników i wtedy właśnie popełnił błąd że tak dał się ugłaskać poprzedniej władzy -złodziei którzy powinni byli spłacić ten dług który przez nich został zrobiony ale układziki i obiecanki fotela burmistrza ówczesnej rady miejskiej i pracowników gminy były lepszym kąskiem i złudzenie że z takim długi da się dalej rządzić i to był panie Czesławie błąd należało się nie oszukiwać tylko poddać gminę prokuraturze i o sądzić winnych. I to oni by musieli spłacić to co narobili a nie rozpływać się w luksusach a nasza gmina musi szukać teraz oszczędności kosztem mieszkańców.

Ok, postaram się odpowiedzieć w miarę racjonalnie i obiektywnie:

Ad.:'Utrata zaufania' Jak komu. Wiedziałem na kogo głosuję i wiedziałem mniej więcej jakie będa tego efekty. I tu mnie Pan Karpiński niestety nie zdziwił.

Ad.:'Nepotyzm' A kto się nie kieruje układami w polityce? Ludzie, nie bądźmy naiwni, szukając ludzi kryształowych w polityce! Karpiński jest w miare reprezentatywny, inteligentny i nie pije wódki w parku. Zatrudnia rodzinę i znajomych? A kto tego nie robi? Nie popieram tego ale jest to normą niestety w naszej rzeczywistości.

Ad.:'Wodociąg' Temat rzeka i to rzeka gówna. Prze wodociąg poprzedni zarządca gminy wpędził ją w długi. Ludzie odpowiedzialni zostali zwolnieni z pracy (moim zdaniem powinni iść do więzienia). Bedzie to się za nami wlokło jeszcze lata. Subiektywnie: jak mnie pamięć nie myli Woźnawieś mocno apelowała o wodociąg, ale również u poprzedniego burmistrza. Zaznaczam, że pamięc może mnie mylić i tak nie było.

Ad.:'Nieudolność','Brak wizji','Dom Kultury' Wydaje mi się, że pierwszy trafny argument bo i ja nie widzę jakoś pomysłu Pana Karpińskiego na Rajgród. A może po prostu mnie nie wtajemniczył? Poprzedni Dom Kultury przejęły poprzednie właścicielki i budynek niszczeje. Straszy stojąc przy głównej drodze miasta. Czyja to wina? Odpowie ktoś?

Ad.:'Szkoły' Tendencja niestety coraz częściej spotykana. Coraz mniej dzieci po wsiach i miasteczkach. Moim zdaniem słusznie są zamykane. Skoro w danej szkole jest więcej nauczycieli niż uczniów to zakrawa to o parodię. A szkoły to nie biznes, najwięcej kosztują budżet gminy, miasta, powiatu itp... Mamy ogromny i niepotrzebny budynek gimnazjum, autobusy szkolen i tak jeżdżą po terenie, więc? Nie, nie mam dzieci, ale mieszkam na totalnej wsi i mam wszedzie daleko i po dziurach.

Podsumowując: Ok, zwalniamy Karpińskiego. W takim razie co dalej? Macie swojego kandydata, na burmistrza? Plan na rozwój? Fundusze? Inicjatywę?

Ciekawe dlaczego w naszej lokalnej gazecie "Echa Rajgrodzkie" nie ukazał się podobny artykuł? Przecież to jest ważne niecodzienne wydarzenie gminne. A z tego co mi wiadomo gmina dokłada do jej wydawania 15 000 zł rocznie, czyżby dlatego?

tak za ciosem nasz Burmistrz wykonuje podobne ruchy ale juuż zbieramy głosy

Tak Burmistrz chce dociagnoc do emeryturki co go mieszkancy naszej gminy obchodza. On nie jest stad ,on drwi znas prosto w oczy.

Faktycznie w gminie się cyrki dzieją ...Starą grabarke potrafią samochodem (białe audi 80) do lasu zaciągnąć...Pozdrawiam P.Emilię

a ta Pani Emilia to co to za persona w gminie>?? ona później na burmistrza startuje? b

do Stanisława: proszę nie dodawaj 100 razy jednego wpisu (spam)! - wpisz raz - i wystarczy! Proszę czekać na opublikowanie!

w innej gminie jeszcze by sie przydalo!!!

Dobra inicjatywa. Powinna być rozszerzona o odwołanie rady a nie tylko burmistrza. Ale przy nowym rozsądnym, nowoczesnym burmistrzu to i stara będzie musiała normalnie podejść do problemów a nie tylko myśleć o zatrudnieniu swojej rodziny w gminie lub jednostkach. Nepotyzm - w głowie sie to nie mieści w 21 wieku. Niech jak kto chce obstaje i broni - wstyd i szok, świadczy tylko o tym kto popiera takie układy.

a może zamiast odwoływać, pomóc obecnemu burmistrzowi, gębować każdy potrafi. Ci, którzy przegrali w ostatnich wyborach zrobią wszystko, żeby zwycięzcy uprzykrzyć rządzenie, a miasto i gmina na tym tylko traci

zal patrzec co sie dzieje z moim Rajgrodem jeden burmistrz lepszy od drugiego

Popatrzmy na gminy sasiednie ile tam po wioskach swietlic hal sportowych a unas wszystko stanelo w miejscu jakie to miasto i gospodarz w nim, wcale nic sie nie robi .

Nie macie co sie martwic..w Grajewie podobnie nic sie nie dzieje i marazm totalny...co z Basenem zo z Parkiem co z targowica co ze skrzyzowaniem co z oświetleniami ulic co z chodnikami itd itp.

Do jaćwing: postaram się odpowiedzieć w miarę racjonalnie i obiektywnie: ”Utrata zaufania” człowiek z zewnątrz nie czuje klimatu i potrzeb Rajgrodu. Można założyć iż gmina nadal jest dla tego pana nieznanym lądem. J tu mnie zdziwili wyborcy głosując ponownie na tę kandydaturę. „Nepotyzm” Ludzie nie bądźmy naiwni, to że nie kryształowy, nie pije wódki w parku i jest w miarę reprezentatywny i inteligentny nie usprawiedliwia tego człowieka w żaden sposób do zatrudniania (jeżeli to robi) rodziny i znajomych. „Wodociągi” ta rzeka gówna może być miłym zapachem w „nic nie robieniu” ,zawsze to nie my jesteśmy winni tylko poprzednicy – wpędzili gminę w długi. „Nieudolność” - kluczowe słowo. Ten Pan chyba nikogo nie wtajemniczył. Brak wizji oraz lekceważenie lub po prostu chyba totalna olewa na temat Domu Kultury i młodzieży . Podsumowując: zwalniamy Karpińskiego, jest to sygnał dla nowo wybranego – nie przyrosłeś do stołka, aby na nim siedzieć trzeba ciężko , dużo a nade wszystko uczciwie pracować. Nowy kandydat, człowiek „miejscowy” mający duszę tej gminy. Plan rozwoju – wykorzystać położenie (jezioro, lasy, park nadbiebrzański). Promowanie Rajgrodu ,pozyskanie środków unijnych – turystyka, ochrona środowiska.

Likwidacja wiejskich szkół to akurat sprawiedliwa i dobra decyzja.

w Rajgrodzie nic się nie dzieje zwolnić z kadencji burmistrza

To nie wystarczy zmienic Burmistrza , ale i Radnych ktorzy sklamali w swoich zeznaniach podatkowych.

nic sie nie dzieje w tym naszym Rajgrodzie, az wstyd, popatrzec na Bargłow starczy, az wstyd dla nas, nowe drogi, tyle stacji benzynowych, swietlice, tam cos sie dzieje, az wstyd dla nas,
nie mozna by wykorzystac reklamy, zeby zaciagnac na lato do nas turystow, jestem pewny ze sporo kasy by zostawili w Rajgrodzie i byloby na nowy inwestycje, pomysły,

Pan Burmistrz pilnuje własnej kieszeni.Twierdzi,że brak pieniędzy ogranicza,ale nie jego pensji.Brawo za chęci, odwagę i właściwe spojrzenie na problem!!!

Trzeba było wybrać od razu tego co trzeba?
Widocznie nie było nikogo lepszego.
Więc co się zmieniło?
Co się zmieni oprócz półrocznego bałaganu?

do Grajewiaka: pewno że trzeba pomóc: pomóc zatrudnić żonę, zlecić roboty dla firmy syna, wybrać w konkursie kuzyna, omijać, odwracać się tyłem, nie podać ręki dla wyborców którzy wsparli innego kandydata w wyborach... itp. W takich sprawach możesz pomóc w innych nie. Dziecinada, do demokracji i samorządu trzeba dorosnąć, w przeciwieństwie lepiej do piaskownicy.

Burmistrz likwiduje 2 szkoły wiejskie dlaczego zostawia szkołę w Rydzewie czyżby po znajomości.taka sama ilość dzieci jest w szkole w BełdzieJeśli zamykać to wszystkie.CO NA TO PAN BURMISTRZ.

W tej chwili, jeśli dojdzie do referendum, nie wiem jak bym zagłosował. Jak ktoś wyżej wspomniał, również wątpię czy zmiana tylko burmistrza tak diametralnie poprawi sytuację w gminie. Na pewno zmienią się układy i dobre pół roku minie na przepychankach. Ale może się mylę i a nóż widelec zmieni się choć trochę na lepsze...

Gdy Burmistrz odejdzie a zostanie rada i zarząd ten sam to nadal bedo te same uklady przy przetargach idecyzjach i ciagle będo niesfaski.Rajgród to miejscowośc pięknie polozona jeziora lasy bo trudno nazwac miastem .

to radni zamkneli szkoly nie burmistrz,a zastanowiło kogos ile biorą za sesję?radny to powinna byc funkcja spoleczna dla dobra gminy a tutaj nie ma co niezła pensyjka !!!!

Jestem za odwołaniem Karpińskiego i całej rady. Od kilku lat zasiadają tam mniej więcej te same osoby, a Rajgród stoczył się na same dno. Gorzej już chyba być nie może!! Tylko kto miałby być jego następcą???? Czy mają państwo jakichś kompetentnych kandydatów na miejsce Karpińskiego, którzy to wypromują Rajgród i postarają się wyciągnąć te malownicze miasteczko z dołka???? Tylko proszę niech nie będzie to następny "układowiec", który wchodzi w d.... proboszczowi!!!

Tak czytam sobie WASZE komentarze i po prostu mnie krew zalewa!!

LUDZIE DLACZEGO BOICIE SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT WŁADZ RAJGRODU BĄDŹ INNYM POD WŁASNYM IMIENIEM I NAZWISKIEM??

Jak nie "gość", to " Rajgrodziak", to "wyborca", bądź " on" itp!!
Macie święte prawo wypowiadać się na temat co Wam się podoba lub nie!! Nie rozumiem tej anonimowości ! Ja też podpisałam się pod tą petycją i wcale nie będę ukrywać tego faktu. Ludzie jeśli czujecie się tymi RAJGRODZIAKAMI zróbcie coś, piszcie co Wam leży na sercach bądź Was zachwyca ale nie chowajcie głowy w piasek!!

Boicie się?? Czego?? A może kogo??

Czas coś działać a nie tylko biedolić i pisać pod pseudonimami, to nie tędy droga!

Dyktatury w Polsce nie ma, z tego co mnie uczyli jest demokracja, więc też jest prawo do wypowiedzi i poglądów . Żal jest mi tych internautów, którzy naskoczyli na Panią Emilię Nikonowicz na forum gazety Współczesnej pod artykułem "Chcą dymisji burmistrza. Zarzucają mu kumoterstwo. Złożyli petycję, ale włodarz jej nie przyjął" autorstwa Pani Katarzyny Ostrowskiej!
Wyciągają jakieś osobiste sprawy a przecież nie o to w tym chodzi! Płytkie i żałosne , poniżej krytyki !! Pewnie nie jeden z nich na ulicy mija Panią Emilię i pięknie się do niej uśmiecha a na internecie hulaj dusza???
Fakt ! Jesteśmy narodem zawistnym i złośliwym... Ale dlaczego mamy tkwić w maraźmie jaki napotkał Rajgród i nie próbować czegoś zmienić ?? Sprawa o referendum nie dotyczy osoby Pani Emilii ale władzy naszego miasteczka !! Można sądzić iż ludzie którzy komentują osobę Pani Emilii chcą chyba odwrócić uwagę od prawdziwego problemu, problemu niegospodarności, opieszałości i nietrafionych inwestycji itp naszej władzy!!
Pewnie po moim komentarzu znajdzie się nie jeden internauta, któremu moja wypowiedź bardzo się nie spodoba, pewnie na ulicy palcami będą wytykać.. liczę się z tym .. i tak naprawdę mało mnie to obchodzi !
Jeśli ktoś chce coś zrobić jest od razu tutaj skreślany, obrażany itp.

Reasumując:
Odwagi cywilnej nam wszystkim życzę i mam nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla Rajgrodu.
Odwagi zwolennikom referendum przede wszystkim!

Najważniejsze: Idźmy do urn i zagłosujmy..wtedy będziemy mogli ponarzekać bądź chwalić!

Pozdrawiam! Mieszkanka Rajgrodu - Ewelina Ruszkowska

W Rajgrodzkich Echach z lutego jest wydrukowana moja zapowiedź o przeprowadzeniu referendum. Niestety przedstawiono mnie w złym świetle. Ale mnie to nie dziwi, gdyż redaktor jest najlepszym przyjacielem obecnego burmistrza. Zapewne redakcja jeszcze powróci do sprawy referenum i zdecydowanie opowie się po jego stronie. Choć Pani Emilia wyprzedziła mnie w czynach, to chcę jej z całego serca za to podziękować, co do tej pory zrobiła, i myślę, że wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić do zmiany władzy w naszej gminie - zmiany na lepsze.

Do 1111111 Kilkoro Radnych chciało obniżyć sobie diety i wynagrodzenie dla burmistrza na ostatniej sesji 30 marca, ale niestety nie znalazło to poparcia większości...

Cala rada i pan Burmistrz na zielono trawe dosyc takiej wladzy w naszej gminie radni to chca codziennie sesji ochodzi o pieniadze za dyjete

1111 ma rację. To radni z trzech identycznych szkół zamknęli dwie a jedną zostawili. Gdzie logika? Dlatego razem powinno być w referendum drugie pytanie: czy jesteś za odwołaniem Rady Miejskiej w Rajgrodzie? Połowa radnych - tych co widzą tylko swój nos - by odpadła, + nowy burmistrz i wtedy można myśleć o poprawie gminy, miasta i wsi... W przypadku gdy zostanie stara rada aż sie prosi zmienić przewodniczącego i to już wiele da.

Trzeba wybrać młodą osobę na Burmistrza która chce w życiu coś osiągnąć i postawić ten Rajgród na nogi, albo jakąś kobietę ponieważ kobieta nie jest podatna na przekręty i układy wtedy byłby porządek!

Robercie, a kogo młodego Ty widzisz na tym stanowisku?? przecież młodzi pouciekali z naszej gminy w świat.

Szanowni Państwo
W kręgach związanych z samorządem w gminach ościennych (Grajewo, Prostki) wieść gminna niesie że burmistrz rajgrodu jest totalnie niekompetentny-beton z epoki wczesnego Gomułki, totalna olewka i włażenie w d... plebanowi, ale tu nie ma się z czego śmiać. niekompetencja jest zatrważająca. nieumiejętność pozyskiwania środków unijnych(a jak już dostaniemy to trzeba oddać bo malwersacje)

cyt:"Karpiński jest w miare reprezentatywny, inteligentny i nie pije wódki w parku."
super jeśli mamy tak niewygórowane wymagania w stosunku do magistratu to biada nam cytując plebana. jaki on (burmistrz) jest reprezentatywny i inteligentny - chyba na tyle żeby nie pić wódki w parku a nie kierować gminą

Pani Emilio jak odwolac Pana Burmistrza to i calo rade bo wradzie to sa radni od czasow Tow. Gierka

DO EWELINA: Ty za to byłaś inna i podpisałaś się na forum imieniem i nazwiskiem. Chyba zapomniałaś dodać nazwiska. Przestań nas krytykować za anonimowość na forum. Tak dla Twojej wiadomości na forach nikt nie podaje swojego nazwiska. Jeżeli chodzi o petycję to oczywiście mogę się pod nią w każdej chwili podpisać (imieniem i nazw.) ale nie będę podpisywał się swoim nazwiskiem na jakimkolwiek forum!!!!

więc przekażmy władzę parafi nie będzie wazeliny tylko parafina

Adam, czepiałem się lekko tym stwierdzeniem do ŚP poprzednika Pana Karpińskiego. Poza biciem piany zostało czekać do referendum (o ile dojdzie do skutku), więc dziękuję za uwagę.

Burmistrz jest organem wykonawczym a Rada uchwałodawczym. Nie rozumiem jak można powiedzieć, że burmistrz zamknął szkoły.

do pani Eweliny Ruszkowskij i mieszkańców Rajgrodu,nie jestem mieszkańcem waszej gminy, miasta ,ale w pełni popieram panią Ewelinę .Nie szukajcie na burmistrza jakiegoś uczonego wykształciucha tylko własnego zaradnego lub zaradną osobę spokojną stateczną ,nawet poprosić ją żeby wziął tę posadę broń boże nauczyciela lub mundurowego,żadnego importu no i radnych też na bruk może z tych co chcieli obciąć diety to coś by było nie znam osób tylko sugestia no i kandydat niech podpisze zobowiązanie że 2.500 i ani grosza więc nie podniesie poborów ,starczy wtedy na niego oddać głos i pierwsza rzecz na cztery miesiące letnie zawiesić strefę ciszy na jeziorze druga rzecz niema inwestorów miasto same powinno wybudować porządny lokal z dyskoteką [rurą] na którą bym plebana zagnał ,nawiasem mówiąc kiedyś w niedziele byłem w Pięknym Rajgrodzie o godz.18.00 z zagranicznymi gośćmi i zobaczyli kościół ,chcieli zobaczyć w środku ale guzik pleban zaryglował na cztery spusty.trzeba ruszyć rozrywkę,teraz romantyków jest mało co żaby chcą oglądać.Trzeba wykorzystać potencjał położenia geograficznego i jezior i zamiast księdza z kolędo to samemu iść do ludzi do domów wytłumaczyć przekonywać naświetlić cele zebrać młodą krew tylko nie pazerną jak się uda profity same legalne się znajdą

Na 100 % referendum będzie wielką klapą a gmina i tak biedna będzie musiała za to zapłacić, proponuję że jeśli zostanie pan Karpiński niech za te referendum zabuli nikonowicz !!!!!!

Do Tomka: ustawodawca ustalił progi, więc jeśli wnioskodawcy te progi spełnią, to znaczy że w tej gminie coś bardzo złego pączkuje. To znaczy że burmistrz (ale także i Rada skoro jemu pozwala) mija się z odczuciami i oczekiwaniami mieszkańców. Więc po to jest referendum żeby ocenić stopień braku przyzwolenia na widzimisię i inne nieprwidłowości. Koszty referendum to taka "nagroda" dla gminy, bo skoro zaistniał sam fakt REFERENDUM no to znaczy że coś jest złego i niewłaściwego, a jeśli nie zostanie odwołany to znaczy że na razie jest tylko żółta kartka. Więc poczekaj Tomku z tym swoim 100 % pare miesięcy. Dynamika udanych referendów jest imponujaca (Nowinka tez niedaleko Rajgrodu)...

Do Tomek dlaczego gmina bedzie biedna tylko radni bogaci i burmistrz

Do Rajgrodziakodurodzenia: po pierwsze czytac nalezy ze zrozumieniem i nie po łebkach, po drugie dla Pana wiadomosci forum internetowe nie musi a wrecz nie jest w tych czasach anonimowe,tylko glupiec tak sądzi gdyż żaden problem jest takiego Pana Rajgrodziakaodurodzenia namierzyć, nie Piszemy na słupie lub drzewie tylko z komputerów z własnym IP. Po trzecie nazwisko podałam. Po czwarte jak ma Pan powód wyrazić swoja opinię to mądry jesteś jako "inkognito"?? Ja w porównaniu do Pana jak zamierzam krytykowac bądź wyrazić opinię czy zachwyt nie ukrywam swej twarzy pod pretekstem marnej anonimowości. Po piąte uważam że nikogo nie chciałam urazić czy krytykowac tylko uwolnić co niektóre odważniejsze osoby od poczucia bezradności i samotności w czynach i przypomnieć , że czasy komuny, cenzury i dyktatorów się skonczyły. Jeśli jesteśmy wolni i to czujemy badzmy odwazni. Za to teraz głowy nie ścinają!

tomek, za referendum w sprawie odwołania organów władzy płaci Komisarz z budżetu państwa, wiec gminę to w żaden sposób nie obciąży. Jeśli chcesz bronić p. Karpińskiego, wymyśl lepszy argument. A co do nowego kandydata na burmistrza to jest pewna pani, która się świetnie do tego nadaje. Choć już nie taka młoda, ale za to dynamiczna, z dużym doświadczeniem samorządowym, kompetentna, przedsiębiorcza, dobrze czująca potrzeby gminy i znająca ją na wylot, i co najważniejsze, ciesząca się dużym poparciem społecznym. Nazwisko ujawnię w późniejszym czasie, choć pewnie i tak niektórzy się domyślą, o kogo chodzi.

Każdy mały samorząd taki jak Gmina Rajgród boryka się z problemami finansowymi, i ciężko każdemu jest te progi pokonać, więc każdy Burmistrz,Wójt Prezydent szuka oszczędności( wystarczy wejść na strony internetowe, czytać prasę). Ustawodawca dał 3 lata, ażeby to uporządkować. Stąd Gmina Rajgród z uwagi,że łoży 2 500 000 zł z budżetu na Szkoły (prócz subwencji oświatowej) chce to uporządkować i zamknąć Szkoły( Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Rajgrodzie śmiało pomieści wszystkie dzieci . Proszę zobaczyć w Bargłowie czy w Grajewie Gminie tak jest, że budynki szkół są puste w połowie i Gminy je utrzymują ?Proszę porównać to z Gminą Rajgród to trawa od lat.( trzecie podejście zamykania szkół czyli lampka już się paliła ). Gimnazjum napewno zbytecznie zostało pobudowane, no ale już to po fakcie.Myślę,że mieszkańcy Naszej małej Ojczyzny powinni byli ingerować w trafne inwestycje znacznie wcześniej. Uważam,że teraz to należy pogodzić się z tym co jest. Ogólna opinia społeczna w obecnej sytuacji " z pustego to i Salamon nie naleje"). Łatwiej jest krytykować, niż wykonywać.

Popieram inicjatywę referendum, może w końcu coś na lepsze zmieni się :)

Do Bogdan: Szkoła w Rydzewie została, bo rodzice dzielnie o nia walczyli! Widocznie w Bełdzie nie! Znajomośi? Chyba żart, burmistrz nic nie zrobil dla Rydzewa przez tyle lat. Zresztą jak wszędzie.

Koszty referendum w 100% pokrywa Gmina Rajgród z budżetu Gminy Rajgród

Krytykować każdy potrafi, jeśli już robić zmiany, to niech Pani Emilia i wszyscy niezadowoleni podadzą konkretny program naprawczy po tylu karygodnych błędach poprzednich władz.Mieszkam w Gminie Rajgród od 10-ciu lat, ale wiem że Rajgród od dawna słynął z nieróbstwa - i nie dotyczyło to tylko władz ale i mieszkańców. Jeziora i lasy są od dawna:) A mentalność ludzi ciężko zmienić.Wystarczy spojrzeć wokół domostw

Adam ta kobieta napewno nadaje sie na te stanowisko trafnie typujesz napewno bedzie miala poparcie od wyborcow

do wiadomości XXXXXXXXXXXXXXXXXXX: Wydatki związane z organizacją i przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji pokrywane są z budżetu państwa z części dotyczącej Państwowej Komisji Wyborczej.

XXXXXXXXXXXXXXXXX, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Od razu widać, że od Karpińskiego jesteś i chcesz innych zniechęcić do referendum. A wystarczy tylko przeczytać ustawę o referendum lokalnym dostępną na stronie PKW i tam pisze, że w przypadku odwołania organów władzy referendum jest finansowane z budżetu Państwa, bo formalnie to gmina nawet nie jest organizatorem tego referendum, tylko Komisarz Wyborczy. Natomiast jeśli gmina organizuje referendum w sprawach innych niż odwoływanie organów władzy, wtedy również i je finansuje.

Ja też jestem za wicentym i adamem bo wiem o jaką pania chodzi ale znajac mentalnosc rajgrodziakow i ta osoba im sie nie bedzie podobac na stanowisku bo wola starego najgorszego niz nowego z nowa wizja.

żadna "demokracja" nic takiego nie istnieje tak jak i "komunizm" są to złodziejskie wymysły sprawiedliwość i uczciwość władzy przypisana jest jedynie MONARCHII nigdy prosty lud nie potrafi rządzić

trzeba zrobić tak jak w "Ranczo"
kobieta by sie przydała

Czy inicjatorzy referendum wierzą w to, iż mieszkańcy gminy Rajgród zagrają ( wezmą udział w referendum) w totolotka i bez przedstawienia wizji rozwoju gminy (konkretnego i realnego) uwierzą w osiągnięcie sukcesu? Bo czytając te komentarze to nie wiem czy: "Miałeś chamie złoty róg", czy "Cymbalistów było wielu"

Pełnomocnikiem Inicjatora Referendum został ustanowiony:
Emilia Nikonowicz
Czytać umiesz ????

hm... jestem z poza gminy ale czytając te wypowiedzi mam jedno pytanie: CO ROBIĆ, JAKIE INWESTYCJE, PROJEKTY JEŻELI GMINA NIE MA NA WKŁAD WŁASNY PIENIĘDZY??? Żaden nawet najlepszy gospodarz bez środków finansowych, zdolności kredytowej wiele nie zdziała. Taka jest prawda. Od pomysłów do ich realizacji jest naprwdę długa droga...

do kera ;obecny burmistrz tez miał złoty róg ,a w gminie ("Cymbalistów było wielu")

W Rajgrodzie duzo pieniedzy idzie na opieke spoleczne nie ma komu sprawdzic pracuja za granico matka lub ojciec ana dzieci pieniazki biora bo maja znajomosci,urzenic tego nie sprawdzaja.

Rajgród jakoś niema szczęścia do dobrego gospodarza.

Ludzie weżcie pomyślcie a póżniej piszcie.Co myslicie ze odwołując obecnego burmistrza podamy wam na tacy nowego kandydata?Bez przesady-czekacie na gotowe zamiast wziac sie do roboty i zakasac rekawy.Czy ktos zadzwonil zapytal sie Pani Emilii-a moze potrzebuje Pani pomocy przy zbieraniu podpisow?Watpie.Ja bede pomagała bo wg mnie lepiej wziac sie do roboty zakasac rekawy a nie tylko stac i krytykowac poczynania innych ale zeby cos zrobic to nie no bo po co sa inni.To co uwazacie ze lepiej zostawic tego co jest niech dalej nas pograza bo nikt wam na tacy nowego nie przyniosl?Najpierw odwolajmy tego a to juz bedzie dla nas wielki sukces i powod do dumy ze jako mieszkancy potrafimy sie zjednoczyc i dzialac w jednym imieniu.

Kandytat sie znajdzie a moze juz jest.... Adam dobrze typuje ja jestem za!

Ale się ostro zdziwicie jeżeli uda się wam odwołać burmistrza, to pogrążycie tą gmina do końca. Oczywiście nie oszukujmy się przyjdą nowi zatrudnią rodzinę i się nic nie zmieni . Nie znają tematu, więc będą uczyć się i znowu popełniać błędy. Zanim się obejrzą nadejdzie następna kadencja. Tylko wtedy nasza gmina przestanie już istnieć. Może jak trzeba będzie jechać do Grajewa, albo Bargłowa aby załatwić jakąś sprawę( bo naszej gminy już nie będzie . To zobaczycie jak nafikacie . Ale chcecie próbować to próbujcie . Dużo zdrowia dla wszystkich. Na każdego przyjdzie czas.

Nie jestem związana ze sprawą, ale razi mnie to jakie osoby są na liście. Np pani która po wejściu do sklepu klienta obgada a na dodatek wszystko i wszystkich( aż włos się jeży na głowie) albo osoba która piętnasty raz zmienia pracę- czy to są reprezentujące sobą cokolwiek osoby. Nie sądzę

Czytając wszystkiego powyższe komentarze mogę stwierdzić jedno (obiektywnie): Na to by gmina zaczęła się rozwijać, potrzeba młodej krwi. Nie chodzi mi tutaj o samego burmistrza, a radę. Może najlepiej zacząć od korzenia, a nie od razu od korony drzewa?

Do lio skąd wiesz kto się podpisał na liście skoro nikt ich nie widział oprócz burmistrza , jego bliskich pracowników i komisarza wyborczego!! Więc jak nie wiesz jakie to osoby to ich nie oceniaj bo są tam inż. mag. mają też poważne firmy !!!przemyśl to i się zastanów co piszesz!!

do wp ludzie burmistrza zamkneli szkoły .Wywalić radnych którzy są z zawodu radnymi już od tylu lat.to jest stara klika,dziwne że ich ludzie jeszcze wybierają.

Do bic: juz bardziej pogrążyć nie można niz jest. No jeden etap jeszcze jest - zarząd komisaryczny, nie wiele do niego brakuje, a wróbelki ćwierkają że jak nic sie nie zmieni to za rok i tak będzie...
Do Darka: ja nie patrze ile lat jest radnym, patrze jak radny głosował za szkołami, czy głosował jednakowo na trzy szkoły, czy dwie zamknąć a jedna zostawić. Owszem wywalić ale egoistów i koniunkturalistów, wiemy przecież jak głosowali. radny

Do Bożydara nie jestem nikim od burmistrza, w Rajgrodzie aż huczy( sami się chwalicie kto jest na liście) duma was rozpiera plotka za plotka widocznie o to wam chodzi. języka tez nie trzymacie na wodzy. Nie trzeba być super inteligentnym żeby od samych zainteresowanych się wiele dowiedzieć.Jest jedna pani która na lewo i prawo wszystko powie. Więc po co te bezpodstawne zarzuty. Wy rościcie sobie prawo żeby kogoś niszczyć i obrażać. To samo może zrobić ktoś w stosunku do was.

Ludzie ludzie opamiętajcie się i zanim napisze ktos takie głupoty jak pan czy pani bic.Kazdy ma prawo wyrazać swoją opinie,ale opinie a nie głupie slowa ktore slina na jezyk przyniesie

Nigdy wcześniejw Rajgrodzie nie było lepiej (zawsze gorzej) niż przy obecnym burmistrzu! Żeby poprzednicy "coś" po sobie zostawilby byłoby inaczej.

Za chudzi w uszach jesteście "ragrodziaczki" żeby zmienić burmistrza. Najpierw wybieracie a potem skamlecie, że burmistrz i rada "be" Nie wiedzieliście kogo wybieracie??? Sami sobie zgotowaliście obecną sytuację.....

Kazdy kto uczesczal do szkoly podstawowej w rajgrodzie w latach 70tych powinien pamietac haslo , ktore wisialo nad tablica w pracowni robot recznych"Najpierw pomysl,potem zrob" mozna to przedluzyc i napisac" Najpierw pomysl, potem powiedz". Jestem rajgrodziakiem od urodzenia i bardzo interesuje mnie wydarzenia i przyszlosc naszego grodu. Moim zdaniem nie powinnismy mieszac nikogo z blote, a jak trzeba to zastapic tych , ktorzy z roznych powodow nie potrafia dobrze rzadzic. Ciekawi mnie , ile nasza gmina wydaje rocznie pieniedzy na roznego rodzaju imprezy religijne, te kapliczki i poswiecenia roznego rodzaju, nawet Gore Zamkowa kosciol juz przejal .Komu to potrzebne?

oczywiście interesant jest mądrzejszy, a być może jemu się tak wydaje . Pewnie obrażanie według niektórych to jest właściwa droga.Zza monitora każdy chce błysnąć, szkoda że tylko tam( trzeba wiedzieć kiedy to jest element gry słownej. Każdy każdego krytykuje, daje się podpuścić na forum . Słowa są jak woda na młyn.A poziom nie za wysoki bo zmierza tylko w jednym kierunku.

do xxxxx:a ty taki cwaniak jestes to dlaczego podpisujesz sie jako xxxxx a nie umiesz podac imienia?dobrze jest krytykowac kogos pod glupkowatym nikiem-tylko chyba zapominasz sie ze kazdy komputer ma swoj adres i nikt w sieci nie jest anonimowy

Zastanawia mnie jeden fakt,że w naszym społeczeństwie ocenia się ludzi na podstawie tego ,czy to są osoby pracujące czy nie.Ja nie oceniam ludzi tymi kategoriami.Doskonale wiemy jaki jest problem z pracą i jak trudno dostać ją zgodnie z wykształceniem.Znam wiele osób z listy i bardzo ich szanuję ,to są młodzi,energiczni, odważni, nie karani ludzie.Różnią się od nas tym,że mieli odwagę wpisać się na listę.Mówimy o bezrobotnych jak o gorszej kategorii ? Właśnie tego brakuje w naszej gminie-szacunku dla zwykłego, prostego człowieka. Czy nauczycieli, którzy stracą pracę po zamknięciu szkół,też zaliczymy do gorszej kategorii ?

Do Bożena: Odwaga to za mało, bo moim zdaniem oprócz siania zamętu trzeba mieć konkretny plan na przyszłość. Dlaczego nikt tu takiego nie przedstawił ?? Pod takim wnioskiem powinien znajdować się plan na poprawienie sytuacji tych 'energicznych i odważnych'. Nie sztuka odwołać kogoś ze stanowiska trzeba wiedzieć CO DALEJ. Oprócz siania zamętu i nagonki na B. to nie widzę tu absolutnie żadnych konkretów. A Ci z Państwa którzy się podpisali pod listą, dam głowę uciąć, że jakby przyszło do załatwienia czegokolwiek, pokonania gąszczu nakazów, zakazów, przepisów nei wiedzieliby od czego zacząć. Taka jest prawda ot tak po prostu. reasumując odwołanie Burmistrza z powodu prywatnych animozji wcale nie jest pomysłem na lepsze jutro dla Rajgrodu. Zanim nowy B. wdroży się w to wszystko upłynie kadencja nic nie zrobi i historia się powtórzy.

Do eve:Trochę chyba przesadziłaś co do oczekiwań od grupy inicjatywnej.Przecież oni nie prowadzą kampanii wyborczej ,nie muszą chyba przedstawiać wniosku z
"konkretnym planem na przyszłość".Czy byłabyś usatysfakcjonowana gdybyś miała przed sobą listę pustych obietnic,które potem pryskają ?Ja przeczytałam dokładnie zarzuty i myślę, że to jest to ,co chcieliby zmienić. Co do kompetencji Tych osób, to dam głowę uciąć , że ani ja,ani Pani/pan ,ani Burmistrz nie poradziłby z pokonaniem gąszczu przepisów. Po to są do pomocy prawnicy, sekretarz, referenci itd. Nasze społeczeństwo to my,zwykli,prości ludzie.

Do eve konkretny plan to sprawdzenie wszystkich inwestycji obecnego Burmistrza wraz z prokuraturą myślę że sporo będzie zwrotu do gminy!!!

Gdyby płacili wam za waszą głupotę wszyscy zostalibyście milionerami ...

dajcie ludzie spokoj nic nie wiedzie w tej sprawie oczarniacie,, radni? radni?winni? tak tylko co byscie zrobili na ich miejscu. a moze P.Nikonowicz chce burmistrza z Rosji? wtedy bedzie najlepiej bo panowie znajda swoj wspolny jezyk!

starsi radni wiedza jak glosowac a mlodzi pierwszy rok to nie znaja sie a madrza jakby wszystko wiedzieli i swiat patrzyl tylko na nich pha

Jak czytam co dzieje się w innych gminach czy wsiach np. plac zabaw w Brzeźniu to aż zazdrość łapie !! dlaczego u nas nic się nie dzieje?? czy Burmistrz uważa że nawet taki głupi plac zabaw nie jest potrzebny?? kwestia pozyskania funduszy z Unii, a uprzedzając złośliwców- na duperele kasę to się w naszej gminie ma a na wkład włąsny na taki plac zabaw nie?? to nie są horrendalne sumy!! ale lepiej sobie wynagrodzenie podwyższyć albo powiedzieć "u nas dzieci nie ma !!" żenada

Dziwi mnie, naprawdę dziwi fakt,że wszyscy forumowicze nie widzą prawdziwej przyczyny wszystkich finansowych kłopotów w gminie Rajgród. Otóż łączenie klas to dopiero początek gorączkowego poszukiwania oszczędności( bo gdzie ich szukać jak nie w oświacie, prawda?) Naprawdę nikomu nie przychodzi do głowy, co jest przyczyną słabej kondycji finansowej gminy? Otóż - moi drodzy Rajgrodzianie - przyczyną tych kłopotów jest budynek naszego Gimnazjum. Pamiętam, kilka lat temu w tym samym numerze Rajgrodzkich Ech, w którym zawarto informację o podjęciu decyzji o budowie szkoły - właśnie w takim wymiarze przestrzennym (czyli ogromnym) znalazła się tabelka ilustrująca liczebnośc urodzeń w naszej gminie. Wynikało z niej czarno na białym, że w czasie, kiedy budynek zostanie oddany do użytku, dzieci będzie najwyżej na dwie klasy w jednym rocznkiu. Wiadomo było, że uczniów nie przybędzie. Wiadomo przecież,że ze względu na brak miejsc pracy, ze względu na brak jekichkolwiek perspektyw - ludzi (zwłaszcza młodych) będzie ubywać, a nie przybywać. Wiadomo przecież było, że ten budynek jest stanowczo za duży. Owszem - potrzebny był, ale na litość boską - nie w takim wymiarze. O czym myśleli ci, którzy zadecydowali o budowie TAKIEGO gmachu, ci, którzy podpisali stosowne umowy, ci którzy decydowali o wynikach przetargów itd? Czy rzeczywiście nie wiedzieli , co czynią? Otóż zapewniam Was, drodzy forumowicze, że wiedzieli. Jako, ze burmistrz był rodem z PRL-u, myślał (a wraz z nim pozostacli decydenci owego przedsięwzięcia) że - tak jak w PRL- erze państwo sfinanasuje budowę, skoro już została rozpoczęta. Będzie musiało, bo tak było kiedyś. A tymczasem: duża budowa - duże przetargi, duże przetargi - jakiez to pole do popisu, prawda? Już wtedy niektórzy w Rajgrodzie zakładali się, czyj dom stanie szybciej niż gimnazjum. Było w czym się kąpać. Wzięło się kredyty, niech się martwią przyszłe pokolenia samorządowców, co to kogo wtedy obchodziło. Piali tylko z zachwytu nad sobą - patrzcie, jaką piękną szkołę wam postawiliśmy. A tę piękną szkołę trzeba teraz utrzymać, kredyty trzeba spłacać! A tu kasy nie staje. Więc trzeba ciąć, gdzie się da. Dlaczego do tej pory prokurator sie tym nie zajął - pojęcia nie mam. Co tam wiejskie bachorry - nie wystarczy im jeden nauczyciel na całą szkołę, jak w XIX w pod zaborami na wsi bywało? Gimnazjum piękne przecież mamy. W związku z powyższym uważam, że problemem w Rajgrodzie nie jest dom parafialy lecz głupia decyzja sprzed lat w sprawie budowy gimnazjum. To przeciez dla ratowania finansów gminy zlikwidowano Osrodek Kultury. I nowego jakoś nigdzie nie widać. Tymczasem ksiądz proboszcz zbudował Dom Katolicki i chwała Mu za to.Jakoś nikogo - ani radnych, ani szkoły, ani władz nie obchodziło, co dzieci robią z wolnym czasem. Tymczasem - właśnie w tymze domu są dla nich organizowane zajęcia. Oczywiście - nie dla wszystkich jest to dom kultury . Piwa sie tam nie napijesz. Ale przeciez w Rajgrodzie jest dość miejsc, gdzie sie go można napić, więc pozwólcie innym inaczej spędzać wolny czas. A tymczasem zastanówcie się nad prawdziwymi problemami, z którymi jescze bardzo długo będzie się musiała borykać nasza gmina.

propozycja: szkołę przenieść do małego bydynku starej szkoły a gimnazjum sprzedać na luksusowy hotel. jeszcze karpinski musi znaleźć inwestora cha, cha!!

Promenada, gimnazjum z halą i orlikiem, park z fontanną w którym nie srają już wrony na głowę, wygrane pieniądze na wodociąg za 3 mln zł którego budowa niedługo ruszy, port też powstanie niebawem itp ..nie ma co narzekać ..niektórzy myślą, że rządzenie polega na wymyślaniu co można zrobić ..i różdżką dotknąć i jest. Gmina jest zadłużona, środki trzeba umieć pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Ciągle ta policja za 15 tys... Nie zależy wam na bezpieczeństwie waszych dzieci? Policja jest dla ludzi. Nie wina burmistrza, że wiozą rolnika jadącego na rowerze po browarku i spisują dzieci po 22!!! Każdy by zatrudnił swoich, a później obcych. Tak trudno to pojąc?? Przynajmniej nie pije wódki w parku,a stara się i robi co potrafi.. Taka mentalność Polaków. MYŚMY JUŻ WYBRALI !!!! Będą nowe wybory, każdy może spróbować swoich sił!!! ...jeszcze do poprzednika Adama odnośnie gimnazjum ..widać że swoje dzieci też kosztem pieniędzy trzymasz w małej klitce ..ja swoje pośle do Gimnazjum gdzie nie będzie musiało się wstydzić swojej szkoły.. Piękny pomysł na rozwój.. Ludzie nawet nie umieją docenić tego co mają!!! - żenada!

hahaha ..człowieku co ty piszesz haha ..gdy uczęszczałem do starej szkoły podstawowej musiałem się wstydzić że nie moge zaprosić kolegów na równoważny turniej na który jeździłem do nich bo miałem salę w szkole mniejszą niż pokój w bloku. Dziś widzę jak ci co się z nas śmieli na turniejach sami tu przyjeżdżają z 2 ligą na wakacje na obozy sportowe, a nasi mogą tam za darmo trenować właśnie z nimi. Szkoły nie buduje się na 10 lat.. To dla naszych dzieci!!! Każdy nam tej szkoły zazdrości!!! Nie macie pojęcia co wy mówicie!!! Bez szkoły źle z piękną szkołą jeszcze gorzej.. Zazdrość w ludziach i tyle.. Twoje dziecko sie nie zmęczy jak przyjedzie autobusem kilka kilometrów.. Na polu każesz mu przy sianku robić i kartofle kopać to wtedy nie ma problemu, a jak na przystanek podejść to tragedia straszna aja -jaj

W uzasadnieniu niegospodarności pisze się o budowie wodociągu i o braku zainteresowania na wsi przyłączem.Nic dziwnego ,wartość wykonania przyłącza wynosi ok.3500 złotych,z tego 2/3 to koszty biurokratyczne na ,które burmistrz nie ma wpływu.Warunki techniczne ,projekt itd.Na podjecie decyzji niewątpliwie miało wpływ dofinansowanie wodociągu z funduszy UE.Kto z państw zrezygnowałby z takiej okazji???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.