Wiadomości

RAZEM BEZPIECZNIEJ

   Bezpieczeństwo to wspólna sprawa, nie tylko Policji, ale też samorządów, instytucji oświatowych i społecznych. Żeby było bezpiecznie musimy działać razem - powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

   Dzisiaj w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja na temat realizacji Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej". Wśród zaproszonych gości znalazł się Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. W trakcie konferencji przedstawione zostały dotychczasowe osiągnięcia programu w siedmiu obszarach jego działania miedzy innymi: bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania, przemoc w rodzinie, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jednym z owoców "Razem Bezpieczniej" było stworzenie miedzy innymi programu profilaktycznego "Wychowawca Podwórkowy", który spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W jego ramach studenci uczelni o profilu pedagogicznym i resocjalizacyjnym systematycznie prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą. W trakcie tych wypełnionych zabawą i grami spotkań uczestnicy przede wszystkim uczą się jak być bezpiecznym. Ta forma spędzenia wolnego czasu jest atrakcyjną alternatywą dla młodzieży, która nie mając takich możliwości mogłaby wkroczyć na drogę przestępstwa.

   Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński odznaczył "Krzyżami zasługi za dzielność" policjantów z komisariatu w Łapach, którzy w ubiegłym roku uratowali dwie osoby z płonącego domu. Srebrnym medalem "Za zasługi dla Policji" odznaczony został Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk Marian Pogoda, brązowym - Kanclerz Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu Cezary Wysocki. Nagrody pieniężne otrzymali policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca w finałach: XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" oraz X Ogólnopolskich Kynologicznych Mistrzostw Policji "Sułkowice 2007". Komendant Wojewódzki Policji insp. Roman Popow zaprezentował główne założenia ustawy o modernizacji Policji dotyczące garnizonu podlaskiego. Zapewnia ona środki między innymi na zakup i wymianę sprzętu transportowego, uzbrojenia, budowę nowych i modernizację użytkowanych obiektów, a także wzmocnienie motywującego systemu uposażeń funkcjonariuszy.
 
KWP w Białystoku

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Zabytkowe auta w piątek w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.