piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12492 wyświetleń

Rajgród po wyborach

Sprawa zakłócania ciszy wyborczej przez Zygmunta Dziądziaka (na zdjęciu) kandydata na burmistrza Rajgródu nie trafi do sądu. Dochodzenie przeprowadzone przez policjantów z KPP w Grajewie nie potwierdziło stawianych mu zarzutów m.in. o nakłanianie do niegłosowania na kontrkandydata Andrzeja Kochanowskiego.

Przypomnijmy, w sobotę 11 listopada br. kandydat na burmistrza Rajgrodu Andrzej Kochanowski zgłosił dla dyżurnego KPP w Grajewie zakłócanie ciszy wyborczej oraz agitację polityczną. Jego zdaniem wynajęci przez Zygmunta Dziądziaka ludzie publicznie namawiali mieszkańców do niegłosowania na jego kandydaturę, rozwieszali także ulotki. Miał być to odwet za to, że „za pięć dwunasta” Dziądziak został skreślony z listy kandydatów na burmistrza Rajgrodu. Okazało się, że jest ona skazany prawomocnym wyrokiem sądu.  

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z KPP w Grajewie nie potwierdzili tych faktów, ale w powyższej sprawie wszczęto postępowanie w kierunku wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. Zakończone 22 listopada br. policyjne postępowanie nie potwierdziło stawianych zarzutów.   

- Przesłuchano wszystkie osoby wskazane przez kandydata, które miały posiadać informacje dotyczące zakłócenia ciszy przedwyborczej oraz sprawdzono wszystkie miejscowości na terenie gminy Rajgród pod kątem zabezpieczenia ulotek niezgodnych z prawem wyborczym. Zgromadzony materiał nie potwierdził prawdziwości zgłoszenia, dlatego też odmówiono skierowania sprawy do Sądu Rejonowego w Grajewieinformuje mł. asp. Andrzej Łagodziński, oficer prasowy z KPP w Grajewie. 

Teraz człowieka, który przez cztery najbliższe lata będzie rządził Rajgrodem w głosowaniu wybiorą radni. Rada Miasta ma na to dwa miesiące od momentu uznania przez Państwową Komisję Wyborczą wyborów za ważne. 

 - Pięciu radnych ma prawo zgłosić jednego kandydata na burmistrza miasta. Radnych jest 15, więc teoretycznie może być zgłoszonych trzech kandydatów. Najprawdopodobniej jednak pod głosowanie radni poddadzą dwóch. Aby wybór był ważny musi być przynajmniej osiem głosów za. Z informacji, które posiadam - nowego burmistrza poznamy najpóźniej do 6 grudniaprzekazał sekretarz UM w Rajgrodzie 

Skład Rady Miejskiej w Rajgrodzie


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Panie Zygmuncie !!! Szkoda.., czyż nie ?

wielka szkoda!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.