poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12666 wyświetleń

Radni sejmiku wojewódzkiego

Mieszkańcy województwa podlaskiego wybrali 30-tu radnych do sejmiku. Z oficjalnych danych wynika, że w sejmiku województwa podlaskiego najwięcej - 11-tu radnych będzie miało PIS, 7 - PO, 5 - PSL, 4 - Samoobrona, 3 - Lewica i Demokraci. Frekwencja wyniosła 45,54 proc.

Z ramienia PIS w sejmiku województwa zasiądą w nim - Jan Chojnowski, Leszek Dec, Bogusław Dębski, Kazimierz Gwiazdowski (z okręgu Grajewo), Marek Komorowski, Jacek Łapiński , Marek Olbryś, Lech Rutkowski, Karol Tylenda, Andrzej Zaman i Jacek Żalek.

Siedmiu przedsatwicieli w sejmiku będzie miała Platforma Obywatelska - Cezarego Cieślukowskiego, Jarosława Dworzańskiego, Zdzisława Jabłońskiego, Marcina Marcinkiewicza, Andrzeja Parafiniuka, Jacka Piorunka, Darię Sapińską.

Z Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku weszło 5 radnych - Mieczysław Bagiński, Adam Dobroński,  Mikołaj Janowski, Jan Kamiński, Krzysztof Tołwiński.

Samoobronę reprezentować będą w podlaskim sejmiku 4 osoby - Andrzej Chmielewski , Tomasz Gan, Mikołaj Gawryluk i Sławomir Gromadzki, .

Zjednoczonej lewicy (Lewica i Demokraci) do sejmiku udało się wprowadzić trzech przedstawicieli. Są to Janusz Krzyżewski, Jarosław Matwiejuk i Jan Syczewski.

Prawo i Sprawiedliwość, które startowało w bloku z Samoobroną, razem ma 15 głosów, ale brakuje mu przynajmniej jednego głosu do tego, by stworzyć zarząd województwa.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (14)

Kazimierz Gwiazdowski nie jest radnym bo został wójtem gminy.
Automatycznie zostaje z tej listy skreślony.
Wchodzi następny z isty PiS. Kowalewski Mieczysław Eugeniusz.
na pewno nie z naszego powiatu.

W związku z czym nie mamy żadnego radnego z naszego terenu

Wynika z tego, że wszyscy którzy głosowali na Gwiazdowskiego, głosowali na kogoś całkiem innego. W każdym razie dziękuję tym, którzy oddali swoje głosy na mnie.

A Grajewu gratuluję Kazimierza Gwiazdowskiego

haha cala polityka. smiech na sali. tak jak w tv mowili ze posel na sejm dostal sie do rady swojego miasta czym automatycznie stracil mandat poselski i tym samym 9 tys. miesiecznej diety. wszyscy koledzy sie z niego smieja. facet nie zna swoich praw tylko patrzy jakby tu sie jak najwiecej nachapac. pozdro Mysza, szkoda ze sie nie udalo

Gwoli ścisłości:
Kazimierz Gwiazdowski został i wójtem i radnym sejmiku. Mam wrażenie, że jeszcze nie wybrał między tymi dwiema funkcjami.
Co ciekawsze - także jego "kolejka" na liscie PiS do Sejmu w 2005 roku jest bardzo blisko, o ile już nie nadeszła.

Pozdrowienia dla Myszy. Szkoda, że nie wszedłeś.

A ja sie ciesze ze przeszedl moj kandydat Pan Mieczyslaw Baginski gratuluje

Nie ma wyboru kim zostanie. Przepis mówi jasno, że zostaje się wójtem, a nie radnym i na tym kropka. Wejdzie Pan z okręgu Kolna. Gratulujemy wyboru.

To było wiadome, mimo to nachalnie wciskano nam że to jest "Nasz kandydat do Sejmiku. Pozdrawiam tych co tak pisali. Powiedzcie co chcieliście tym osiągnąć? Przepisy znacie więc nie była to niewiedza.

Przepraszam, ale będę się upierał: żaden przepis tego jasno nie mówi.
Owszem, była taka interpretacja zapisu w zmienionej ordynacji damorządowej, ale obecnie obowiązuje inna - szczegółów nie pamiętam, ale na dzisiaj Pan Gwiazdowski wciąż jest i radnym sejmiku i wójtem Radziłowa i poważnym kandydatem na posła.

Szansę na posła ma i by miał jakby nigdzie nie startował. To już co innego.
A co innego że radnym sejmiku nie jest.
Art. 190. 1. Wygaśnięcie mandatu radnego następuje wskutek:

2b) wyboru na wójta (burmistrza, prezydenta miasta);

Nie ma tu co interpretować. Mandat radnego wygasł.
A dla niedowiarków polecam aby zadzwonili do PKW w Białymstoku.

bez wykrętów;bardzo dobra odpowiedż

Żeby mandat mógł wygasnąć musi wczesniej być objęty.
A jeszcze nie jest, podobnie jak funkcja wójta.Podobnie jest z Panem Waszkiewiczem - póki co dla PKW jest on i radnym i burmistrzem. W momencie przyjęcia stanowiska burmistrza przestanie być radnym i jego mandat wówczas wygaśnie, a miejsce zajmie kolejny kandydat z jego komitetu.
Rozstrzygnie się wszystko najpóźniej w poniedziałek, choć faktycznie wygląda, że raczej w sejmiku Pana Gwiazdowskiego nie zobaczymy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.