środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10997 wyświetleń

Radni ruszyli w miasto

21 marca 2007r jednym z punktów posiedzenia Komisji Budżetu, Planowania i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Grajewo było omówienie stanu zieleni w mieście. Radni mogli zapoznać się z projektami organizacji zieleni na Placu Niepodległości i przed Urzędem Miasta w Grajewie przygotowanymi przez studentki architektury. Projekty zostały wykonane w ramach prac dyplomowych (miasto nie poniosło z tego tytułu kosztów), a zastosowane rozwiązania będą mogły być wykorzystane w planowaniu.

Miasto obecnie odprowadza w trybie bezprzetargowym do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - swojej jednostki budżetowej kwotę 242 tys. złotych. Utrzymaniem, pielęgnacją zieleni zajmuje się utworzona specjalna komórka obecnie dysponuje ona 3 etatami stałymi oraz 8 - 10 osób w sezonie z prac interwencyjnych.

- Wymienioną kwotę przeznacza się na utrzymanie istniejącej substancji zieleni miejskiej. Od kilku lat np. zajmujemy się terenem wokół klubu Hades. Trwa usuwanie nieczystości, chorych drzew i innych pozostałości. W tym roku właśnie siłami pracowników ZWiK będziemy wykonywać kolejne prace. Obsługujemy kilka hektarów terenu wokół byłej strzelnicy wojskowej. Prowadzi się tam ciągłe niszczenie chwastów, zbieranie nieczystości. Podejmowanych jest wiele działań w ramach prac społecznie użytecznych, jak nasadzenia. Rewitalizacja Placu Niepodległości oraz organizacja zieleni wiąże się z wydatkowaniem kolejnych środków - informuje B. Wojsławowicz wydz. gospod. UM 

Odbyła się również wizja lokalna dróg miejskich. Radni wraz z władzami miasta przeprowadzali oględziny w terenie. Sprawdzano poziom zniszczeń po zimie, sposób wywiązywania się firm z bieżących napraw oraz stan czystości. Wizja lokalna pomoże określić priorytety, ustalić działania na przyszłość przy tworzeniu infrastruktury pomocniczej t.j chodniki, oświetlenie.

e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

środa, 21 lutego 2024

Kondolencje mjr Cezaremu Kasprzakowi

Komentarze (8)

Nie róbcie wsi ufundujcie tym studentkom architektury jakieś nagrody, przecież się napracowały.

Nalezało pokazać szanownym radnym drogę do bloków TBS! Jesli ta droga nie jest priorytetem dla władz miasta to nie wiem która?!

Moze by ktos pomyslal o zrobienu chodnika na ul dolnej -"bagienkach", codziennie przewija sie tam mnostwo osób, a w mokre dni nie sposob tam przejsc. Wg mnie powinien to byc priorytet obecnych wladz.

zapraszamy radnych i Burmistrzów po opadach deszczu na ulicę Ekologiczną w Grajewie.

zapraszamy BURMISTRZA I SZANOWNYCH RADNYCH wokolice blokow tbs moze tu zrobili by porzedek o drodze juz nie wspomne

zamiast zajac sie zielenina by zajeli sie czyms innym,sa jeszcze mieszkania gdzie miasto nawet wody nie doprowadzilo a juz nic nie mowiac o ich wygladzie

STAN CZYSTOŚCI???-zapraszam na oś.Południe przed blok 27 i okolice.

Mam nadzieję,że wlodarze miasta byli również na ulicy Dwornej i zobaczyli że brak jest drogi dla pieszych. Kilka tygodni temu widziałem jak policja zatrzymała młodzież idącą jezdnią i ostro ich pouczała, że mają korzystać z chodnika dla pieszych. Słyszałem salwę śmiechu i komentarz aby panowie policjanci pokazali gdzie ten chodnik się znajduje. Policjanci wygwizdani odjechali jak niepyszni. Mieszkam przy tej ulicy i wyjazd z mojej posesji znajduje się na samym zakręcie. Pytam się kto będzie ponosil konsekwencje ewentualnych wypadków. Nie jest tajemnicą że ulica Dworna jest ulubionym miejscem wyścigów motocyklistów. Proszę Zarząd Miasta i radnych aby podjęli dzialania które poprawią tą sytuację. Liczę, że zdrowy rozsądek i dobro osób korzystających z tej ulicy będzie dla nich priorytetem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.