środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8651 wyświetleń

Pytanie do władzy

Co dalej z remontem MDK? (nick TeDe)

- Remont kapitalny Miejskiego Domu Kultury został rozpoczęty w końcówce minionej kadencji i nie wydaje mi się, żeby został zakończony przed końcem 2005r.-chodzi głównie o problemy natury technicznej, gdyż remonty przynoszą zwykle więcej niespodzianek, niż budowa nowych obiektów. W przyjętym trzy lata temu wieloletnim planie inwestycyjnym zakładano przeznaczenie na ten cel ok. 2,5 miliona złotych. W minionym roku została wykonana, przy dużych problemach związanych z dokumentacją, wentylacja i klimatyzacja. W budżecie na ten rok przewidziano 600 tys. zł., co pozwoli wykonać znaczący zakres prac w sali widowiskowej (wyciszenie, wymiana części stropu, zainstalowanie nowych foteli). Trwają prace nad dokumentacją techniki kinowej (przewiduje się nowy ekran i nagłośnienie)-została ona odesłana autorom do uzupełnienia, gdyż nie spełniała oczekiwań i warunków umowy.
W dodatku przez kilka lat trwały spory własnościowe dotyczące tej nieruchomości, do której pretensje zgłosiła gmina żydowska, gdyż przed wojną była tam bożnica. Zakończyło je podpisanie ugody w końcówce minionego roku-gmina zrezygnowała z roszczeń w zamian za dwie działki zastępcze o wartości gruntu, na którym posadowiony jest MDK (ok. 60 tys. zł., co wynikało z ekspertyzy rzeczoznawcy powołanego przez miasto) - Burmistrz Mista

więcej na www.Burmistrz.e-grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (2)

Boszzzzzzzze tyle lat remont
Zarąbiście ://////

Wiecej takich zdjec!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.