sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9755 wyświetleń

Puchar dla "Czary-Mary"

     Kilka minut po godzinie 10.00 piętnastego listopada 2007 roku,  rozpoczął się XIX Przegląd Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewa.

"Witam wszystkich bardzo serdecznie. Spotykamy się już po raz dziewiętnasty na Przeglądzie Dorobku Kulturalnego. Dzisiejszego dnia obejrzymy prezentacje teatralne. Wszystkim grupom życzę powodzenia" – witała zebranych w sali MDK prowadząca Renata Dudaryk – Randzio.

W kategorii szkolno – parafialnej jako pierwszy zaprezentował się teatrzyk „Bajka”. Piętnastu młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie wystąpiło w „Bajce o tekturowym miasteczku” wg. A. Radkowskiej. Przedstawienie, które wystawili 8-latkowie jest opowieścią o szukaniu swojego miejsca w życiu. Streszcza się w znanym przesłaniu „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale w domu najlepiej”, mówi też o tym , jak wiele w życiu zależy od nas samych.

- Wszystko było tak jak powinno, a nawet jeszcze lepiej. Do przeglądu przygotowywaliśmy się od ponad 2 miesięcy. Wyszło wspaniale! – mówiła tuż po przedstawieniu p. D. Jabłońska, która wraz z p. M. Sadowską przygotowywały dzieci do występu.

Drugą grupę tworzyła siedemnastka drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie. „Czary - Mary" – taką nazwę nosi zespół - wystawił przedstawienie pt. „Brzydka Kaczusia”, scenariusz oparty na motywach opowiadania Z. Wójcika. W barwnych strojach, z uśmiechem na twarzy każdy 8-latek recytował wyuczone na pamięć teksty. Nad przygotowaniem dzieci to występu czuwała D. Dawidowska.

Jako kolejna zaprezentowała się amatorska grupa teatralna „Sacrum”, która wystąpiła w kategorii ogólno – miejskiej i wystawiła spektakl „Zabić lęk”. Przedstawienie oparte jest na motywach sztuki Williama Mastrosimone „Pif! Paf ! Jesteś trup...”. W kręgu zainteresowań aktorów znajdują się problemy nurtujące młodych ludzi poszukujących miejsca w życiu, czego odzwierciedleniem jest właśnie przedstawiony spektakl. Grupę tworzy osiem osób w wieku 15 – 17 lat, a ich instruktorką jest J. Chorosińska.

Po prezentacjach obradowało jury w składzie: Maria Pawlicka – nauczycielka języka polskiego w Grajewie i Piotr Witaszczyk – reżyser i choreograf, dyr Ełckiego Teatru Tańca. Zdecydowano, że puchar Dyrektora MDK w Grajewie otrzyma „Bajka”, Starosty Grajewskiego - „Czary – Mary” oraz Burmistrza Miasta Grajewo - „Sacrum”.

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

Jestem pełna podziwu dla naszych kochanych dzieciaków, byliście fenomenalni!!! Grupa "Sacrum" też pokazała klasę...oby tak dalej. Życzę powodzenia i wielu sukcesów:)

pozd dla grupy ,,SACRUM''

"Czary- Mary" :) BYLIŚCIE ŚWIETNI!!! Gratuluję wygranej.
Byłam, widziałam i się uśmiałam. Macie talent Dzieciaki :)
Pozdrowienia i całuski dla mojego Szymonka :)
Ela.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.