poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12857 wyświetleń

Przynieś pralkę do PUK-u

Masz starą lodówkę lub pralkę, której chcesz się pozbyć ? Przynieś zużyty sprzęt do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Grajewie. Firma właśnie otrzymała zezwolenie od Ministerstwa Ochrony Środowiska w Warszawie na przyjmowanie materiałów niebezpiecznych.

Zgodnie z przepisami ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z października 2005 roku, obowiązek jego zbierania został przerzucony na sklepy sprzedające sprzęt RTV i AGD, na gminy lub przedsiębiorców odbierających odpady. Nowe prawo zabrania wyrzucania starej lodówki czy pralki na śmietnik wraz z innymi odpadami. Temu, kto to zrobi, grozi grzywna. Dlaczego? Niektóre sprzęty, np. lodówki czy zamrażarki, zawierają niebezpieczne środki chemiczne.
 
- O zgodę na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wystąpiliśmy do ministerstwa w maju tego roku. Cała procedura mocno się przeciągnęła i pozwolenie na przyjmowanie odpadów otrzymaliśmy dopiero w ostatni piątek - informuje Mirosław Mielczarek, prezes PUK w Grajewie.

Teraz każdy, kto ma niepotrzebną lodówkę, komputer, czy odkurzacz może przynieść sprzęt  do PUK i bezpłatnie go zostawić. Dalej po sprzęt zgłoszą się firmy recyklingowe , które zajmą się przetworzeniem odpadów w specjalnych zakładach. Od 1 lipca br. zużyty sprzęt przyjmują sklepy RTV i AGD.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl
( foto: polskaprl.pl)

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (4)

A czy mogę prznieść teściową - zużytą.

bedzie jakas za to kasa jak sie przyniesie bo NIE MA NIC ZA DARMO!!!

To jak Franię zanieść - na plecach???

Mam wrażenie, że kamil nie zrozumiał: od jakiegoś czasu żeby wyrzucić jakąś rzecz z agd czy rtv trzeba zapłacić za jej zezłomowanie (recykling).
Póki co większość sklepów przyjmuje takie rzeczy za darmo(pod warunkiem zakupu u nich własnie sprzętu nowego) - bo mają podpisane umowy z firmami recyklingowymi i jakoś tam sie pewnie to im opłaca.
Oferta PUK jest podobna: przywozi się do nich niesprawne urządzenie i oni zajmują się resztą. Różnica jest taka, że nic kupowac nie trzeba.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.