piątek, 1 marca 2024

Warto przeczytać

Przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka - pomysły na dekoracje stołu

Wiadomo, jak ważne są dla nas nasze babcie i dziadkowie - dlaczego więc nie uczcić ich święta w wyjątkowy sposób? Organizując przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, kładziemy nacisk nie tylko na pyszne jedzenie, ale także na dekoracje, które umilą czas naszym ukochanym seniorom.


Oto kilka pomysłów na dekoracje na przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Wybór kolorystyki - podstawa dekoracji na przyjęcie

Klucz do wyboru odpowiedniej kolorystyki dekoracji na przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka tkwi w ich indywidualnych gustach. Większość seniorów lubi stonowane barwy takie, jak beże, błękity czy podobne, pastelowe odcienie. Łagodne tony znakomicie pasują do celebracji takiej okazji, jak Dzień Babci czy Dzień Dziadka, jednak pamiętajmy, że to nasza rodzina jest najważniejsza - wybierajmy więc kolory, które są jej bliskie.

Możemy także pomyśleć o dodaniu kolorowych akcentów w barwach preferowanych przez naszych dziadków. To wszystko przyczyni się do stworzenia przytulnej atmosfery.

Po wybraniu określonego koloru można dostosować do niego dekoracje - balony napełnione helem, jednorazowe naczynia, słomki papierowe, serwetki papierowe czy serpentyny.


Kompozycje kwiatowe - nieodłączny element dekoracji stołu

Nic nie dodaje charyzmy stołowi tak, jak bukiet świeżych kwiatów. Zastanówmy się jednak, jakie kwiaty najbardziej podobają się naszym babciom i dziadkom. Czy są to klasyczne róże, czy może delikatne storczyki lub pogodne gerbery? Wybierajmy kwiaty, które okażą szacunek dla ich gustu i sprawią im radość. Podkreślmy elegancję stołu, układając kwiaty w przezroczystych wazonach lub uroczych dzbankach, które staną się centralnym punktem naszego stołu. 


Wykorzystajmy pamiątki rodzinne w dekoracjach na przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Jeżeli mamy taką okazję i w naszym posiadaniu znajdują się rodzinne pamiątki takie, jak stare fotografie, bibeloty czy serwetki - warto wykorzystać je przy dekoracji stołu. Będą one nawiązywać do przeszłości, a jednocześnie dodadzą nostalgii i historycznej wartość przyjęciu dla babci i dziadka.

Możemy na przykład zaaranżować niewielką galerię ze starych, rodzinnych zdjęć na jednym z końców stołu lub umieścić staroświeckie drobiazgi jako elementy dekoracyjne pośród innych uroczystych dekoracji. Można też podpytać seniorów, czy mają w swoich szafach schowane pamiątki, które nadawałyby się do wykorzystania w taki właśnie sposób.


Podkreślmy wyjątkowość każdego gościa

By stworzyć naprawdę osobisty klimat przy uroczystym stole, możemy zorganizować indywidualne dekoracje dla każdego z gości. Może to być, na przykład: ozdobna serwetka z imieniem danego gościa, osobisty notatnik z gratulacjami, wizytówkę z imieniem gościa czy nawet mały upominek - na przykład domowe ciasteczka w ciekawym opakowaniu. Powinniśmy także pamiętać o odpowiednim oznaczeniu miejsc przy stole dla każdej osoby (chociażby za pomocą wspomnianych wizytówek).


Twórcza zabawa - ręcznie robione dekoracje na przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dziadka

Zdecydowanie warto włączyć do przygotowań całą rodzinę, szczególnie najmłodszych. Przygotowanie ręcznie robionych dekoracji zapewni nie tylko świetną zabawę, ale także stworzy niepowtarzalny klimat przyjęcia. Mogą to być proste w wykonaniu dekoracje, jak ozdobne serwetki, własnoręcznie przygotowane kwiatowe girlandy czy małe upominki dla gości.

Zastosowanie tych wskazówek pomoże stworzyć niezapomniane dekoracje na przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Stańmy się kreatorem niepowtarzalnego klimatu i cieszmy się radosnymi uśmiechami naszych najbliższych.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.