Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 16619 wyświetleń

Przesłuchiwani w błękicie

Koszt całości obiektu wraz z wyposażeniem wyniósł około 18,5 mln złotych. Pieniądze w całości pochodzą ze skarbu państwa. Nowe obiekty KPP położone są przy ul. Wojska Polskiego. - Przekazanie gruntu przez miasto na rzecz policji nastąpiło w czerwcu 2008 roku – informuje sierż. Ewa Jabłońska, oficer prasowy KPP Grajewo. – Prace budowlane rozpoczęto już na początku lipca ubiegłego roku.
Architektoniczną koncepcję programowo przestrzenną opracowali architekci z Biura Projektowo- Badawczego Budownictwa Ogólnego Miastoprojekt z Białegostoku.

Błękit ukoi nerwy
– Nowa siedziba była budowana nie tylko z myślą o policjantach – zapewnia Ewa Jabłońska. – Nowy budynek to przede wszystkim udogodnienia obsługi mieszkańców miasta i powiatu. Aby zapewnić komfort obsługi ludziom zgłaszającym się do do naszej policji zaprojektowano 42 metrowy holl ze stanowiskiem recepcyjnym oraz specjalnymi pomieszczeniami przyjęć interesantów.
Zgłaszający się do policji swoje samochody mogą zaparkować na odrębnym od służbowego parkingu a w bufecie gastronomicznym, do którego będą mogli wejść z zewnątrz budynku i zaspokoić pragnienie lub coś przekąsić oczekując na obsłużenie. Błękitny pokój oczekiwań i w takim samym kolorze pokój właściwy będzie działał kojąco na ofiary przemocy. Tam w komfortowych warunkach będą się odbywać ich przesłuchania. Nowoczesne pomieszczenia dla osób zatrzymanych spełniają wszelkie wymogi ich bezpieczeństwa.

Będą pełniej służyć mieszkańcom
W nowej komendzie odpowiadającej standardom XXI wieku budynek główny o powierzchni ponad 3611 m2 zaprojektowano w kształcie litery U, jako obiekt koordynacyjny z poddaszem użytkowym i pełnym podpiwniczeniem. Jest  tam m. in. nowoczesne stanowisko kierowania, sala konferencyjna o powierzchni 225 m2 z izbą pamięci. Policjanci mają do dyspozycji strzelnicę szkoleniową oraz salę treningową z siłownią. Gabinet komendanta i jego zastępcy mieszczą się na pierwszym piętrze. W skrzydłach budynku oraz części centralnej drugiego piętra rozmieszczone zostały poszczególne wydziały oraz administracja. – Mamy nadzieję, że nowoczesne rozwiązania przyczynią się do poprawy pracy naszych funkcjonariuszy – mówi Ewa Jabłońska. – Dzięki temu będą oni mogli lepiej wypełniać swoje obowiązki służbowe pełniej służąc mieszkańcom naszego powiatu.

Janek Kalinowski

 

(fot.e-Grajewo.pl)

Komentarze (15)

Mając takie warunki. zyczymy GRAJEWSKIEJ POLICJI jak nawięcej klientów, aby budowa komendy jak najszybciej się zwróciła.

Życzymy też ścigania prawdziwych przestępców a nie drobnych pijaczków i dzieci z psem ,ktory zabrudził trawnik

fajnie, warunki super, moze i efekty beda lesze :)

mam nadzieję że będzie Wam się miło pracować w nowym budynku i nie chiało sie wyjeżdżać na patrole :D

Ścigajcie tych którzy jezdża po pijanemu....

Od przyjezdnych często słyszę: "Musiała być niesamowita przestępczość w Grajewie skoro wybudowano taki gmach" Ja odpowiada że co najmniej jak w Pruszkowie, albo w Wołominie! Ciekawe jak to się przełoży na jakość pracy policji?

Nareszcie!!! Mamy tez nadzieje ze wraz z nowym budynkiem odejdzie zasluzona kadra plicjantow i mlodzi mundurowi beda mogli sie rozwijac,i bardzo surowo ale prawnie karac za popelnione wykroczenia i przestepstwa.

No no. Trzeba przyznać że ten budynek się świetnie prezentuje jak się go widzi przy wjeździe do grajewa. Na wysokim poziomie. :) Oby też policjanci tacy byli. Pozdrawiam.

Fajnie kolejny ładny budynek w Grajewie,a że dla Policji im też się w końcu coś od życia należy,ta praca jest niewdzięczna,wiadomo dlaczego,w komfortowych warunkach wydajniej się pracuje,tylko pozazdrościć,pozdrawiam:|

Ten budynek zdecydowanie poprawił wizerunek Grajewa.Oby więcej takich powstawało.W końcu i pracownicy Policji doczekali się godziwych warunków do pracy.Gratuluję

To miejsce Grajewa nabrało wyglądu nowa komenda,lidl oby wiecej takich budynków w Grajewie

o Dołek jak dołek he tylko że mniejszy ciekawe jaka cena tego hotelu :)

Przeczytałem komentarz "Krzyśka" i nie rozumiem co ten facet ma na myśli. Każdy może się rozwijać w tej firmie, ale trzeba jeszcze chcieć i być dobrym w tym co się robi.....
Legatów wszędzie jest pełno, a tylko kasę by brali. Kadra jest dobra i na pewno przyjdzie kiedyś czas że odejdą na zasłużoną emeryturę i wtedy ty Krzysztofie wskakuj na stołek i rządź.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.