wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 11736 wyświetleń

Przebudowa zamiast obwodnicy?

Kierowcy już od dawne nie pozostawiają suchej nitki na budowniczych polskich dróg. Korki jakie tworzą się przed wjazdem do Grajewa coraz bardziej utrudniają płynne poruszanie się po drodze nr 61. Ten stan rzeczy miała zmienić planowana obwodnica Grajewa. Jednak jak na razie mam nam wystarczyć sama przebudowa wjazdu do Grajewa.

Rozstrzygnięto już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej polegającej na przebudowie drogi nr 61, a dokładnie odcinak około 2 km od skrzyżowania z ul. Braci Świackich do przejazdu kolejowego w Grajewie.

Skrzyżowanie z ulicą Braci Świackich
- koncepcja, rozpatrywany jest wariant skrzyżowania typu rondo.

Skrzyżowanie z ulicami Szkolną i Kolejową.
- przebudowa skrzyżowania na czterowlotowe z sygnalizacja świetlną, ze zwróceniem uwagi na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Zdaniem drogowców możliwości przebudowy odcinka ulicy Piłsudskiego od przejazdu kolejowego do skrzyżowania drogi krajowej Nr 61 i Nr 65 – są wyczerpane. Rozważą oni możliwość wyeliminowania elementów dławienia ruchu na tym odcinku, poprzez wprowadzenie zakazu parkowania na chodnikach i likwidację skrętów w lewo na wloty ulic lokalnych.

Trudno powiedzieć kiedy rozpoczną się prace na drodze, może w 2010 roku . Na opracowanie dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda ponad 900 tys. zł.
Porojektanci mają czas do 15 lipca 2009 na przygotowanie wszystkich planów.
 

e-Grajewo.pl
 
Najwyższa Izba Kontroliw śród głównych przyczyn ślimaczącej się budowy dróg wymienia złe przygotowanie dokumentów przetargowych, opóźnienia przy wykupie gruntów i podpisywaniu umów na badania archeologiczne, braki w dokumentacji technicznej i finansowej oraz brak fachowców w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Komentarze (11)

hahaha oni tak robia te krzyzowke ze nigdy jej nie zrobia... a to najgorsze miejsce w gwie

sygnalizacja przydała by się na konstytucji na w,polskiego i na cmentarną

Tylko obwodnica Grajewa inaczej TIR-y nas rozjadą. Pozdro

Tworzą się korki na tym skrzyżowaniu przez zamknięty przejazd kolejowy oraz przez fakt, że zabrakło wyobraźni twórcom teo skrzyżowania, a tym samym oddzielnego pasa do skrętu w prawo dla samochodów jadących od strony Ełku, poza tym przejście dla pieszych jest zbyt blisko skrzyżowania - brak miejsca dla samochodu, który jadąc od strony Łomży i skręcając w prawo mógłby zatrzymać się, by przepuścić pieszych. Czy drogowcy (ich projektanci) czytają takie komentarze?

zgadzam się to najgorsza krzyżówka,omijam ją jak tylko mogę.ZRóBCIE COś Z TYM!!!

Te rondo to chyba najgłupszy pomysł jaki mógł zaistnieć. Każdy kierowca dobrze wie, że bez obwodnicy się nie obejdzie.

Na dzieńdobry to obcioł bym pazury dla architekta który wymyślił skrzyżowanie ze światłami, żeby już nie skaleczył żadnego miasta. Niech na swój koszt prostuje słupki i łączy zerwane łańcuchy.

pogratulowac gddkia tempa. przetarg na sporządzenie dokumentacji na ten odcinek ogłoszono rok temu. rok na wyłonienie projektanta, rok na wykonanie projektu , x lat na decyzję o przebudowie, ogłoszenie przetargu na wykonanie przebudowy, protesty przynajmniej kilku przedsiębiorców z powodu braku lewoskrętów i wchodzimy w lata na które gddkia przewidziała budowę obwodnicy, która defacto rozwiązuje problem skrzyżowania szkolnej, konopskiej, kolejowej z drogą 61. tylko geniusz mógł na to wpaść. gratuluję polotu szanownej generalnej

Nie uniknie się wykonania kolejnego przejazdu przez tory za dworcem kolejowym (za składem węgla) Może być to fragment planowanej obwodnicy. Miasto rozwija się w tamtą stronę. Wcześniej czy później będzie tam przejazd kolejowy. Im wcześniej tym taniej. Przejazd jest tam potrzebny po to aby ożywić obecny dworzec klejowy. Możliwość swobodnego wjazdu i wyjazdu z dworca kolejowego umożliwi organizację dworca PKS w dawnym miejscu i wyeksmitowaniu autobusów z obecnego miejsca.

Litości, tylko nie rondo na Braci Świackich!!! Jak będą tam wykręcały TIRy ??? Nie dla ronda ! Wystarczy normalne skrzyżowanie z dodatkowym pasem przy skręcie w lewo.

najlepsza obwodnica oczywiście ,ale nasze władze w tym kierunku oczywiście nic nie robią żeby poprawić nasze bezpieczeństwo .Przed wyborami obietnice co oni by nie zrobili dla naszej społeczności .....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.